Demontáž štartéru- nestartovanie

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Zamčeno
Uživatelský avatar
TruckerSK
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 08, 2009 19:11
Bydliště: Nitra

Demontáž štartéru- nestartovanie

Příspěvek od TruckerSK » úte led 19, 2010 11:03

Mám takyto problém:Viem ze je tu vela tém ktoré sa tykaju nestartovania auta.Mam megane II 1,6 16v 83kw 2003,a nejde mi nastartovat,skusal som uz skoro vsetko a nic.Uz neviem co dalej!Je tam uz 3 baterka,tak v baterke to asi nebude.Vsetko sa na palubnej doske rozsvieti ako normalne len starter sa neroztoci,ani necvakne.Inokedy ide nastartovat 10krat za sebou bez problemov.Ventilator na kureni ide tiez.Tak mu uz len napadá vymontovat štartér.Nevie mi niekto pomoct s postupom demontaze?Lebo je umiestneny fakt blbo a neviem odkial zacat.Hodili by sa aj volake fotky.
Dakujem za každú pomoc.....

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Re: Demontáž štartéru- nestartovanie

Příspěvek od shandy » úte led 19, 2010 11:17

TruckerSK píše:Mám takyto problém:Viem ze je tu vela tém ktoré sa tykaju nestartovania auta.Mam megane II 1,6 16v 83kw 2003,a nejde mi nastartovat,skusal som uz skoro vsetko a nic.Uz neviem co dalej!Je tam uz 3 baterka,tak v baterke to asi nebude.Vsetko sa na palubnej doske rozsvieti ako normalne len starter sa neroztoci,ani necvakne.Inokedy ide nastartovat 10krat za sebou bez problemov.Ventilator na kureni ide tiez.Tak mu uz len napadá vymontovat štartér.Nevie mi niekto pomoct s postupom demontaze?Lebo je umiestneny fakt blbo a neviem odkial zacat.Hodili by sa aj volake fotky.
Dakujem za každú pomoc.....
No tak jestli ti nekdy v poho toci a nekdy ne, tak bych to nevidel na problem starteru, ale elektriky. Chybny starter muze v zasade delat pouze dva druhy problemu:

1) starter se rychle toci, ale netoci setrvacnikem. Slysis jen toceni elektromotoru, ovsem motor se neprekuli. To znaci, ze pastorek je v loji.

2) Vinuti civky ma prorazenou/poskozenou izolaci, vysledkem cehoz dochazi fakticky temer ke zkratu. Starter stezi parkrat setrvacnikem otoci, ale pak povadne jakoby byla baterka hin.

Jak 1), tak 2) jsou v drtive vetsine poruchy permanentni, nikoli obcasne povahy.

U tebe starter nekdy funguje, jindy ne. Evidentne tedy obcas nedostava stavu. Duvod muze byt:

1) elektrika (rozumej modul a prislusna cidla - popisi nize),

2) kabelaz.

S merakem by nemel byt problem vyloucit problem c. 2). Pak by nezbylo, nez pokracovat dal v reseni bodu c. 1). Zde by pak mohlo jit tez o to, ze modul, ktery rozhoduje o tom, zda jsou splneny vsechny podminky pro nastartovani:

1) nefunguje spravne,

2) nedostava od vsech relevantnich cidel informaci o tom, ze jsou splneny podminky pro startovani. Zde muze jit o:

a) cidlo spojky,

b) cidlo brzdy

c) cidlo vyrazene rychlosti

d) jakekoliv dalsi, o nemz nevim :)

Kazdopadne elaborovat se starterem v tak malem prostoru, jaky je u MII, mi za danych okolnosti pripada jako pocin predem odsouzeny k nezdaru a k nastvani.

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » úte led 19, 2010 11:48

zkus zahejbat nejtencim dratem co vede do starteru...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
TruckerSK
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 08, 2009 19:11
Bydliště: Nitra

Příspěvek od TruckerSK » úte led 19, 2010 12:04

shandy - To ci je pokazene volake to cidlo zistim az na diagnostike?
Jean ViC - Hybal som uz skoro zo vsetkym co sa dalo,a nic.

Najskor sa ta chyba prejavovala len malo kedy(len minulu zimu),potom cele leto ani raz megane nesklamal,ale ako zacala tato zima tak sa mu volako nechce.
Renault Megane II
1,6 16V 83kw,2003

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » úte led 19, 2010 13:09

Shandy logicky vylucil urcite veci :wink: Takze to bude prkotina s niektorym kablom, koncovkou alebo slabym ukostrenim. Takze riesenie bude lacne, len ten blby kontakt najst....to nastve :roll:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
arno
Experienced member
Příspěvky: 669
Registrován: stř srp 27, 2008 17:44
Bydliště: Nitra

Příspěvek od arno » stř led 20, 2010 17:44

Este by som vyskušal klieštovým ampermetrom jednotlive prívodné káble odmerat na štartéri počas štartovania. Tým zistíš že kde je chyba. Ak tam ide prúd a nespína netočí tak je problém v štartéri, ake nejde počas štartovania tak chyba je v niektorm čidle.
Scenic Grand 1.9 96kW 2010
Megane Grand 1.5 66kW 2011

Uživatelský avatar
Stanley29
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: čtv lis 20, 2008 14:28
Bydliště: ČR

Příspěvek od Stanley29 » stř led 20, 2010 21:33

Zkus taky zkouknout kontakty na svorkovnici baterky a případně na startéru. Můžou být zaoxidovaný a v tom případě je přebrus šmirglem. Stalo se mi to na cliu. Taky jsem elaboroval s baterkama, pač jednou mi to šlo a po druhý ne. Nakonec stačilo vypucovat ty kontakty.
RENAULT Megane II 1.6 16V 2003/10; 5-dveřák

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » čtv led 21, 2010 15:04

Cvakne ti zámek volantu?

Jestli ne, hledej chybu v povolení startu, viz výše...


wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Příspěvek od shandy » čtv led 21, 2010 15:16

TruckerSK píše:shandy - To ci je pokazene volake to cidlo zistim az na diagnostike?
Rekl bych, ze spis ne. Ale z tech cidel, co jsem napsal, lze nektere "krizove" logicky vyradit. Tak napriklad ja bych tam dal neutral a jeste sleslapnu spojku i brzdu (cili jakesi "dublovani" podminek - kdyz mas totiz neutral, tak k nastartovani staci pouhe zmacknuti bud spojky, nebo brzdy. Kdyz neutral nemas, musis seslapnout, tusim, obe...). Kdyz v takovem pripade nastartujes, tak sice nebudes vedet, ktere z cidel nefunguje, ale to te nemusi IMHO az tak trapit. Jinak co rika WC je velka pravda, ale myslim, ze v pripade poruchy zamku volantu by to melo vypsat prislusnou hlasku na palubaku. Okruh moznych problemu bych jeste pro uplnost doplnil o kabely/konektory na kabelech v ramci celeho systemu startovani, cili vcetne kabelu (a konektoru na nich) spojujicich jednotliva popsana cidla s ridici jednotkou. Toto tez lze zjistit merakem. Dej vedet, jak pokracujes.

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » čtv led 21, 2010 15:56

nene, já myslím, že ne porucha zámku (i když kdo ví), ale myslím, že pokud není povolení startu, neodemkne to ani volant. To si ale nejsem úplně jistý.

Taky myslím, že čidlo neutrálu tam není, to měla tuším jen LII.

Teš sem kurňa nespal v knihovně...

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » čtv led 21, 2010 16:00

Jasne, zamok by mal cvaknut pred startovanim, inak je zle....teda este horsie :lol: Cidlo neutralu = cidlo spiatocky, ktore ma 3 kontakty, a jeden z nich dava info o zaradenom/nezaradenom prevodovom stupni
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » čtv led 21, 2010 16:12

To je hnúúúús, tak to jsem ještě nevyčuchal :wink: :wink: :wink:
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
arno
Experienced member
Příspěvky: 669
Registrován: stř srp 27, 2008 17:44
Bydliště: Nitra

Příspěvek od arno » čtv led 21, 2010 18:05

al čidlo neutrálu sa dá vyradiť zo zonamu zmáčknutím spojky, čidlo spojky negociuje čidlo neutrálu
Rado77: v ramci sprehladnenia fora prosim pokracujme v otazkach startovania v globalnej teme o tartovani tu: viewtopic.php?p=291407#291407 . Diki moc, Rado.
Scenic Grand 1.9 96kW 2010
Megane Grand 1.5 66kW 2011

Zamčeno

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů