neštartuje - ABS/ESP defekt

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Zamčeno
Uživatelský avatar
WileyX
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: pon srp 17, 2009 16:00
Bydliště: Vysoké Tatry

neštartuje - ABS/ESP defekt

Příspěvek od WileyX » úte pro 15, 2009 06:03

Prosím o pomoc
Dnes ráno mi nenaštartoval môj 1.9Dci.
Kontrolky ABS, ESP, ASR nezhasli, žhaviče žhavili a štartér vydal zvuk akoby ho koplo, motorom neotáčal. Palubný mi ohlásil "ABS/ESP defekt"
Brzdový pedál ide stlačiť len o pár mm aj to veľmi ztuha.

Mám podozrenie či nejde o slabú baterku...? Megane teraz dva dni stál v garáži pri -2C, minule si stál asi 4 hodiny v -6C a štartoval už dosť lenivo...
Alebo čo s tým môže byť?

Prosím Vás o pomoc, ak to auto dnes nespojazdním som mŕtvy človek.
Renault Mégane II GrandTour Privilége Luxe 1.9 Dci 88kw, full výbavička - oži v koži :)

[img]http://img21.imageshack.us/img21/772/gaywindowsb.jpg[/img]

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » úte pro 15, 2009 07:40

Stalo sa uz aj taketo, a bolo to kvoli baterii. System ABS atd je zrejme haklivy na malo prudu
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
WileyX
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: pon srp 17, 2009 16:00
Bydliště: Vysoké Tatry

Příspěvek od WileyX » úte pro 15, 2009 19:31

Vďaka všetkým Bohom čo pri mne stáli.
Je to skutočne tak, chyba bola zapríčinená slabou batériou.
Nameral som na nej 11.55V naprázdno.

Týmto sa však ešte boj nekončí. Teraz som tam dal kámošovu baterku, zajtra si musím kúpiť novú. Hádam si to s tým poslúchaním dozajtra Meganik nerozmyslí :lol:

Po výmene to bola slušná komédia. Zapojil som novú baterku, nastúpil som do auta a nič... ani svetlo nefunguje, akoby som bol bez baterky. Tak som vystúpil zabuchol dvere a v tom sám od seba Megane zamkol aj domkol :)
Tak nastúpim a ejha naštartoval, síce ztuha (vonku je - 10 stupňov, kamošova baterka = používaná, 74Ah, 12.5V pred namontovaním - zjavne aj to je málo)
Po naštartovaní ostala svietiť kontrolka ASR s hláškou: "ASR AUS" na palubnom. O chvíľku sa pridala ja kontrolka ABS a hláška na palubnom sa zmenila na "BORDELEKTRONIK DEFEKT" :evil:
Tváril som sa že kontrolky SERVICE a STOP nevidím a šiel som sa zľahka previezť. Brzdil som radšej motorom. Po návrate do garáže som vypol motor a znova naštartoval...nepomohlo. Ale už som tušil čo treba urobiť:
Vypol som motor, vystúpil, zamkol, šiel som sa pohrať zo psom, vrátil sa, odomkol, nastúpil, naštartoval.... a ejha už je všetko bez chybičky.

Defakto som zistil že všetky v opravy v aute nakoniec musí odobriť tá moja inteligentá karta. Niekedy mám pocit že je inteligentnejšia ako naše nežné polovičky :lol: :lol:
Renault Mégane II GrandTour Privilége Luxe 1.9 Dci 88kw, full výbavička - oži v koži :)

[img]http://img21.imageshack.us/img21/772/gaywindowsb.jpg[/img]

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » úte pro 15, 2009 19:47

Zaujimave riesenie, ale super ze je to OK. Ja mam trapnu Vartu 47Ah a nameral som pri vypnutom motore 11,8 V iba. A startujem v pohode. Ja ESP nemam, a mozno prave to je take nachylne na prud...
Rado77: v ramci sprehladnenia fora prosim pokracujme v otazkach startovania v globalnej teme o tartovani tu: viewtopic.php?p=291407#291407 . Diki moc, Rado.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Zamčeno

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 36 hostů