Čelní sklo

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
enďa
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 17, 2009 16:50
Bydliště: Opava

Čelní sklo

Příspěvek od enďa » sob říj 31, 2009 18:04

Ahoj, při stírání čelního skla pravým stěračem, zůstávají na skle malé nesetřené ostrůvky. Vyčistil jsem sklo llihem apod., zkusil vyměnit stěrače za nové, ale nic nepomohlo. Neumíte někdo poradit ?
Renault MEGANE SCENIC II, 1,6 16V, r.v. 11/2004

svar
Člen RCČR
Příspěvky: 688
Registrován: stř dub 16, 2008 12:34
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od svar » sob říj 31, 2009 20:13

Podobně se mi chová okno taky. Říkali odborníci, že je křivý a že se s tím mám smířit. Hlavně když vidím já a závozník nemusí
Grand SCENIC II 1,5dCI 74kw 3.7.2020 eutanazie
Grand SCENIC III 1,5 DCI 81kw
http://grandscenic.forumn.net/

enďa
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 17, 2009 16:50
Bydliště: Opava

Příspěvek od enďa » ned lis 01, 2009 12:29

Mě to začalo dělat, teprve před 4 měsíci. Auto mám už 2 roky.
Renault MEGANE SCENIC II, 1,6 16V, r.v. 11/2004

Luboš Kučera
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 08, 2009 16:34
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Luboš Kučera » ned led 17, 2010 17:16

Mám za sebou horší anabázi - ale snad s vítězným koncem.

Postupně mi taky začal pravej stěrač vynechávat
- koupil jsem "nějakej" u pumpy - nepasoval (jinde se o tom už píše)
- Při pokusech nasadit jsem ramínkem rozbil přední sklo (stálo mě to cca 13tis)
- po výměně skla jsem si za 1150,- koupil u Renaultu novou sadu stěračů (č.nd.7711230011) - pravý stíral ještě hůř než starý.
- v chumelenici mi minulý týden pravej stěrač za jízdy přimrzl a protočil se (zajíždí dolů, kam už nefouká topení skla a z motoru tam taky teplo nemůže) důvodem může být to, že nebyl asi dost dotaženej po výměně skla(dopručoval bych po výměně skla zkontrolovat - hlavně na kratším táhle, na delším táhle je to jedno, ten není hnací)

Po sendání ramínka jsem zjistil, že jsou úplně zrezlá a uvolněná ložiska v ramínku. (zkoušel jsem na vrakáči ramínko - neměli, začal jsem léčit sám)

Stačí vyměnit Ložisko - jen spodní, tj, na kratším táhle
Ložiska jsem z ramínka kladivem vyndal, (je na třech místech v ramínku zajištěno - "zaklepnuté", ale bez problému povolilo)
Ložisko je nasunuto na táhlu na zalisovaném čepu a je zajištěné "roznejtováním"čepu. Pilníkem jsem dokola obrousil, tak aby mi tam ještě něco zbylo pro rozklepání po výměne.
Ložisko jsem zcela náhodou našel doma - použil jsem z kolečkovejch bruslí (tak precizní ložisko jako ABEC7 tam Frantíci nedávají).
Pak už to šlo snadno nejdřív jsem naklepnul ložisko do ramínka (ani jsem nezajišťoval), pak nasunul čep s táhlem do ložiska a kladívkem jsem zbytky čepu rozklepal, aby ložisko z čepu nesjíždělo.
Po nasazení na auto stírá stěrač jako novej !!.

Možná bude příčina vašeho nestírání taky vyčochtané ložisko, kupte si inline brusle. :wink:

zdravím Lub.

enďa
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 17, 2009 16:50
Bydliště: Opava

stěrače

Příspěvek od enďa » ned led 17, 2010 20:45

Děkuji za tip, určitě to zkusím. Vaše zkušenosti a popis opravy jsou skvělé. Děkuji - brusle mám. :lol:
Renault MEGANE SCENIC II, 1,6 16V, r.v. 11/2004

Luboš Kučera
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 08, 2009 16:34
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Luboš Kučera » pon led 18, 2010 17:08

Ještě doplňuji, to že je vyčochtané ložisko v ramínku stěrače se nechá poznat i bez montování.
Stačí se podívat na ramínko (postupně se kloub oddaluje od skla) a zatlačit prstem na tento kloub - jestli je moc oddálenej od skla (ložisko má vůli) nechá se přimáčknout (promáčklo se o víc než cca 2cm) dneska (po výměně) to dělá tuhej dojem a lze přimáčknout tak do 1 cm.

Když by jsi ramínko (demontoval) stahoval z kuželových tisícihranů , nejde to zas tak lehce, je potřeba mít nějaký stahovák

Zdravím
Lub.

enďa
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 17, 2009 16:50
Bydliště: Opava

Příspěvek od enďa » pon led 18, 2010 19:40

O.K. Ještě jednou děkuji za cené rady.
Luděk
Renault MEGANE SCENIC II, 1,6 16V, r.v. 11/2004

Uživatelský avatar
Pajin
Advanced member
Příspěvky: 263
Registrován: sob pro 01, 2007 15:29

Příspěvek od Pajin » úte led 19, 2010 20:28

Jenom škoda že jsi to nenafotil , pár foteček by se hodilo :roll:

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti