klima sa nechce naplnit...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

klima sa nechce naplnit...

Příspěvek od wrok » pát říj 02, 2009 17:16

Ahojte,
tak vcera som absolvoval vymenu rozvodov a klinoveho remena na Grandtoure (1,5 dCi 78kW) vsetko bezproblemov, az na to, ze mi nefachcila odvtedy klima.
Dnes som preto absolvoval navstevu servisu - klasika, vysat staru naplnu a nanovo naplnit...
ked som si prisiel po auto technik s usmevom na mna, ze nefachci - ze sice z nej dokazal vytiahnut nejakych 120gramov chladiva, ale ze ju nedokazal naplnit. Ze aj ked vytvoril vakuum tak spetne do nej nenatiahlo ziadne chladivo. Samozrejme som dal kontrolnu otazku ci to nemoze mat suvis s vymenou rozvodov a klinaku ale on, ze nie, ze pri mne je klinak tak jednoducho, ze aj keby chcel tak sa nedokaze seknut, zaroven ma ubezpecil, ze sa okruhu klimy pri rozvodoch ako aj klinaku ani nedotkol; navyse aj sam si uvedomujem, ze to by predsa nesiel kompresor ale nie napln do okruhu...
Tak a teraz prosim radte co to ma byt, technik mi povedal, ze to este nezazil...
Megane II HB r.v. 2005 1,4 60kW (102 tis. km) - uz sluzi inemu...
Megane II Grandtour r.v. 2006 1,5 dCi 78kW (cca 88 tis. km generalka motora po zaklepani; po cca 42 tis. km druhe zaklepanie..., po 6 tis. km vypadlo riadenie rychlosti = oprava 250e (vymenena cela riadiaca paka s kulisou a lanovodmi)... od druhej generalky motora zatial 60 tis. km
Laguna III Berline r.v. 2008 1,5 dCi 81kW

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Příspěvek od shandy » sob říj 03, 2009 11:40

Podotýkám, že jsem nikdy nerozebíral klimu, pouze jsem byl jednou u toho, když mi ji doplňovali, čili mě ber s rezervou. Ale zase až tak nepředstavitelná mi tahle situace nepřijde - logicky tam někde musí být obousměrný ventil, který umožní chladivo odsát a tou samou cestou ho tam pak narvat. Co kdyby byl tenhle ventil šprajclý? Otázkou zůstává, zda je špajclý nevratně a kde se vůbec nachází...

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

Příspěvek od wrok » sob říj 03, 2009 15:13

tak ventil sa nachadza v motorovom priestore, v pripade Meganika vedla nadrze na vodu do chladiaceho okruhu (cierna krytka)
ak by vsak bol ventil sprajcnuty tak by si technik musel vsimnut ked odmontovaval hadicu, ze mu nasalo vzduch. Otazka je ako moze byt zaseknuty kedze stare chladivo sa mu z klimy podarilo vysat, masina mu potvrdila, ze je odstate a v systeme je vakum a moze zacat plnit, no ked pustil chladivo tak ziadne nevcuclo....

naozaj neviem, dufam, ze sa najde niekto kto uz nieco podobne riesil, pretoze teraz som z tohona vetvy, mam obchadzat servisy a tvarit sa, ze o nicom neviem, ze ju chcem len naplnit? kolkokrat ma skasnu za neuspesny pokus kym natrafim na taky seriozny ako som bol, ze chlap povedal, ze neplatim nic pretoze neuspel, pripadne kym mi niekto povie jasne problem je v tomto a odstrani to...
Megane II HB r.v. 2005 1,4 60kW (102 tis. km) - uz sluzi inemu...
Megane II Grandtour r.v. 2006 1,5 dCi 78kW (cca 88 tis. km generalka motora po zaklepani; po cca 42 tis. km druhe zaklepanie..., po 6 tis. km vypadlo riadenie rychlosti = oprava 250e (vymenena cela riadiaca paka s kulisou a lanovodmi)... od druhej generalky motora zatial 60 tis. km
Laguna III Berline r.v. 2008 1,5 dCi 81kW

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » sob říj 03, 2009 15:24

hele obejít servisy by jsi mohl zkusit a pokud by to chtěli platit? Na to se já v těchto případech ptám "Za co?" mělo by jim dojít že když neudělali tka nemaj za co inkasovat peníze :wink: Spíš ten co ti to vycucnul tka musí mít nějaký zkušenosti, tne říkal co? Ono je fakt že já bych asi odtamtud neodjel a tvrdil bych že mit o rozbil :lol:
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

alkon
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: ned srp 02, 2009 17:22
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od alkon » sob říj 03, 2009 16:37

Přesně toto se mi stalo. Nefungovala klima a v servisu mi ji nebyli schopni naplnit. Prej je ten únik tak velký že jim to ta mašinka nedovolí napustit. Nakonec jsem zajel s rozvody do autorizovaného servisu kvůli rozvodům (kdoví kolik má to auto skutečně najeto) a zároveň se mrkli na klimu. Domluvil jsem se aby mi zavolali cenu opravy a trnul aby to nebyl chladič (10 000,-) nebo kompresor. Nakonec ani nevolali protože to byla docela prkotina za pár stovek. Netěsné tlakové čidlo okruhu. Takže si autorizovaný servis dokázal poradit mnohem lépe než malé autodílničky které mají univerzální plničky a mají u mne malé +.
Renault-19 GTS 54kW
Scenic II 1.5 dCi 78kW

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

Příspěvek od wrok » sob říj 03, 2009 20:48

tak maly servis to sice bol - ale zato su tam ludia co sa vyznaju a plnicka bola len rok stara masina.

?pre vadne cidlo neslo naplnit? hmm, pochopil by som keby nesla klima ale, ze ju pre cidlo nenaplni... no snad budem mudrejsi v pondelok - idem s tym do servisu...
Megane II HB r.v. 2005 1,4 60kW (102 tis. km) - uz sluzi inemu...
Megane II Grandtour r.v. 2006 1,5 dCi 78kW (cca 88 tis. km generalka motora po zaklepani; po cca 42 tis. km druhe zaklepanie..., po 6 tis. km vypadlo riadenie rychlosti = oprava 250e (vymenena cela riadiaca paka s kulisou a lanovodmi)... od druhej generalky motora zatial 60 tis. km
Laguna III Berline r.v. 2008 1,5 dCi 81kW

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » pon říj 05, 2009 07:46

Trubka klimatizace vede pod pravým předním nosníkem. Celé rozvody se dělají kolem ní. Zrovna v místě rozvodů má příchytku s gumovou vložkou. Tam často překoroduje.

Zřejmě byla načatá, trošku do ní dlubli a máš díru. Příchytku určitě sundali, protože výměně rozvodů silně vadí.

Pokud je systém těsný, dá se vždy naplnit.


Trubka se dá rozříznout a spojit spojkami, pokud chceš novou, připrav si 4500.

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

Příspěvek od wrok » pon říj 05, 2009 19:13

DDD vsetkym za rady
dnes som absolvoval servis u odbornika na klimatizacie v ZV
chlap bez problemov klimu naplnil = 27Euro (tomu sa povie cena...)
okrem toho, ze som od neho ziskal naplnenie klimy tak ma aj poucil, ze na Meganikoch casto odchadzaju tlakove snimace klimy, pochvalil hlinikove trubky, ze nie su napadnute od soli a dodal poucenie aby som po zime vzdy umyl motor,
on prezentoval nazor, ze bud nevedeli klimu v predchadzajucom servise naplnit (povedal, ze vela mechanikov nevie ako plnit ked je ma klima len jeden otvor, pripadne nedodrzia teplotu plnenia) alebo pocas plnenie zistili, ze im dosla flasa s chladivom a takto to na mna zahrali.
Este raz dakujem, auticko opet pracuje ako ma
Megane II HB r.v. 2005 1,4 60kW (102 tis. km) - uz sluzi inemu...
Megane II Grandtour r.v. 2006 1,5 dCi 78kW (cca 88 tis. km generalka motora po zaklepani; po cca 42 tis. km druhe zaklepanie..., po 6 tis. km vypadlo riadenie rychlosti = oprava 250e (vymenena cela riadiaca paka s kulisou a lanovodmi)... od druhej generalky motora zatial 60 tis. km
Laguna III Berline r.v. 2008 1,5 dCi 81kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů