Automatická klimatizace

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty » stř kvě 06, 2009 15:41

Motorek je velmi podobný jako byl v Safranech, kde mi taky po čase dost hlučel. Motorek šel ven, zůstalo jen samotné čidlo a vše fungovalo dál, jen s mírným časovým zpožděním, kterého si však ani nevšimnete.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

JoelMade
Junior member
Příspěvky: 150
Registrován: pon čer 09, 2008 10:47

Příspěvek od JoelMade » čtv kvě 07, 2009 11:21

Tak dej potom hlavně vědět, jak to šlape, bez toho moturku.

Uživatelský avatar
Stanley29
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: čtv lis 20, 2008 14:28
Bydliště: ČR

Příspěvek od Stanley29 » čtv kvě 07, 2009 14:22

Behem dvou dnu testovani jsem si nevsiml zadne zmeny.(krome toho krasneho ticha) Testoval jsem to vecer pri venkovnich 5°C kdy bezelo topeni dnes pri klime a funguje to uplne normalne. Teplota a foukani se klasicky reguluje a nejakeho rozdilu jsem si nevsiml. Uvidime po case. Chci si vzit do auta digitalni teplomer a zmerit jak je regulace presna a jak reaguje.Pak dam vedet.
RENAULT Megane II 1.6 16V 2003/10; 5-dveřák

JoelMade
Junior member
Příspěvky: 150
Registrován: pon čer 09, 2008 10:47

Příspěvek od JoelMade » čtv kvě 07, 2009 21:39

OK, budu držet palce at to vyjde:-), bylo by to super a šel bych do toho také:-).
Chci se tě zeptat senzor slunečního svitu mají všechny MII s automatickou klimou?

Uživatelský avatar
Stanley29
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: čtv lis 20, 2008 14:28
Bydliště: ČR

Příspěvek od Stanley29 » čtv kvě 07, 2009 21:44

Nevím jaké čidlo slunečního svitu máš na mysl. Vím o čidle osvitu, které je umístěno na přední palubce. Pak jsou ještě čidla reagující na osvit ve vnitrnim zpetnem zrcadku (samozatmavovacím). Jinak opravdu o ničem jiném nevím.
RENAULT Megane II 1.6 16V 2003/10; 5-dveřák

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » čtv kvě 07, 2009 23:49

Stanley, ono se to v manualu fakt zove "cidlo slunecniho svitu" a je to to uprostred palubky. Ale k cemu presne to slouzi vubec netusim.
Pry to ma byt neco ve spojitosti s aut. klimou. Jenze fakt mi nikdo nepodpovedel co to presne dela (jasne upravuje chovani klimy, ale ... CO a JAK to proboha upravuje? :-) ).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Stanley29
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: čtv lis 20, 2008 14:28
Bydliště: ČR

Příspěvek od Stanley29 » pát kvě 08, 2009 08:27

O tomto čidle vím, ale to jsem opravdu nevěděl, že je to čidlo slunečního osvitu. Já myslel že toto čidlo nemá s klimou nic společného, že slouží k automatickému vypínání a zapínaní světel při zapnutém automatickém režimu.
RENAULT Megane II 1.6 16V 2003/10; 5-dveřák

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » pát kvě 08, 2009 09:29

Je to ta čočka v palubce za displayem.

Pokud čidlo zaregistruje silné tepelné záření , přidá trochu klimu ttzn vychlazuje kabinu na nižší teplotu, abychom se necítili jak v konzervě, když na nás pere slunko...


Myslím, že tím měřením se to prokáže.

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát kvě 08, 2009 10:26

Stanley29 píše:Já myslel že toto čidlo nemá s klimou nic společného, že slouží k automatickému vypínání a zapínaní světel při zapnutém automatickém režimu.
Ee, k rozsveceni svetel se stara cidlo co je zaroven pro sterace.

2wc: No neco takovyho jsem si myslel ze bude delat. Ale za celou dobu mi nijak neprislo ze by se ta klima tvarila jinak za slunicka nebo bez slunicka. Na druhou stranu je to moje prvni auto s klimou, takze nevim jak by se klima bez takovyho cidla zachovala :-).
Jenze pokud ma to cidlo nejakou setrvacnost, tak jsem to nemohl ani poznat.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Diesel
Advanced member
Příspěvky: 408
Registrován: pon kvě 30, 2005 23:08
Bydliště: LM, Slovakia

Příspěvek od Diesel » sob kvě 16, 2009 18:53

Dnes som mal rozobraté spätné zrkadlo, lebo mi nefunguje dažď. senzor. Okrem iného, boli naopak zapojené konektory s káblami pre zrkadlo a pre motorček klímy (sivý s hnedým a naopak :roll: ) Zapojil som ich správne, motorček sa rozbehol, ale zrkadlo sa nechce samo stmievať - má 2 senzory, jeden vpredu a jeden vzadu...stmieva sa, len keď ten predný detekuje "tmu" a zadný svetlo ? Skúšal som naň svietiť LED baterkou a nič sa nedialo, ale nezakryl som ten predný senzor, tak možno preto.
K tomu dažďovému senzoru....čo sa tam mohlo pošahať ? Keď ho odpojím, hneď zasvieti service a hláška, že auto. stierače nefungujú. Tak som ho pripojil, hláška zmizla, stierače 2x prebehli a viac nič, mohol som polievať sklo koľko som chcel...žeby odišiel ten plošák ? Obsahuje asi 7 nejakých mini senzorov, 2 integráče...cenu radšej ani nejdem zisťovať :D Divné mi je, že nehlási service a pritom nefunguje.
Dá sa nejak zistiť, čo odišlo ?
Megane Grandtour 2005 Dynamique Luxe, 1.9 dCi

Uživatelský avatar
Mitja
Junior member
Příspěvky: 174
Registrován: ned úno 15, 2009 17:10
Bydliště: Ostrava / Studénka

Příspěvek od Mitja » sob kvě 16, 2009 19:17

Pry tam musis mit pred tim senzorem nejakou divnou podlozku nebo specialni gel na skle aby to fungovalo. Ostatni ti reknou vic.
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 - muj mazel
Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 - hlavni auti
CPI Popcorn, 50 ccm, '03 - na letni popojizdeni

Uživatelský avatar
Diesel
Advanced member
Příspěvky: 408
Registrován: pon kvě 30, 2005 23:08
Bydliště: LM, Slovakia

Příspěvek od Diesel » sob kvě 16, 2009 19:30

Mitja: Dnes som ho tam nalepil, nosil som ho asi rok v kastliku, stal tusim 700sk. Ale nefunguje ani tak :cry:
Edit: Uz funguje, pri poriadnej burke sa spamatal :lol:
Megane Grandtour 2005 Dynamique Luxe, 1.9 dCi

Uživatelský avatar
Diesel
Advanced member
Příspěvky: 408
Registrován: pon kvě 30, 2005 23:08
Bydliště: LM, Slovakia

Příspěvek od Diesel » úte kvě 26, 2009 21:57

Dnes sa mi znova podaril husársky kúsok zapríčinený mojou netrpezlivosťou pri rozoberaní...chcel som odpojiť ten motorček, nech mi tam nevrčí a zničil som to čidlo teploty :oops: Nájde sa nejaká dobrá duša, co by mi premerala tú súčiastku, aký má odpor pri 20°C ? Alebo ak by niekto vedel presný typ, čo to tam vlastne je...ach jaj :cry:
Megane Grandtour 2005 Dynamique Luxe, 1.9 dCi

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » stř kvě 27, 2009 07:42

Zajeď do Rencku, určitě tam mají nějaký starší. Mění se to jak na běžícím páse.

Tak snad za cigára...
:wink:
Podobný termistor budeš těžko hledat....

wecka :wink:
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
Diesel
Advanced member
Příspěvky: 408
Registrován: pon kvě 30, 2005 23:08
Bydliště: LM, Slovakia

Příspěvek od Diesel » stř kvě 27, 2009 23:26

Wecko, ty si ale optimista :D
Presne ako som si myslel, objednat sa da len cely ten sersam s motorcekom za 60€, alebo potom z poFL modelov, co uz nemali motorcek, snimac za 30€...ale ci su to identicke suciastky aj hodnotami, neviem neviem.
Si mal hned povedat, ze myslis za nejake cigara z Havany :D
Tak znova sa obraciam na niekoho s prosbou, aby mi premeral ten termistor.. PROSIIIIM
Megane Grandtour 2005 Dynamique Luxe, 1.9 dCi

Uživatelský avatar
Stanley29
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: čtv lis 20, 2008 14:28
Bydliště: ČR

Příspěvek od Stanley29 » ned lis 22, 2009 16:13

Tak je to už půl roku, co jsem vymontoval vrčící větráček ze zpětného zrcátka. Po celou dobu jsem sledoval, jak se to bude chovat, když ponechám v zrcátku jen samotný termistor. Došel jsem k následují závěru:
Bez toho ventylátůrku je jasné, že bude mít klima větší časovou prodlevu reakce. To jsme předpokládali. Já bych to více upřesnil.
Když přijdete do auta zapnete automat. klimu a venku je chladněji, hned potom, co se drobet zahřeje motor, sepne klima ventilátor topení na větší otáčky a topí. V této chvíli je funkčnost stejná ať s nebo bez ventylátůrku a to proto, že díky intenzivnější ventilaci v autě, vzduch dobře cirkuluje a tak reakce klimy je dobrá. Jenže tak to je do doby, než klima téměř dosáhne požadované teploty v autě, kde pak ztlumí ventilátor topení. V této fázi je cirkulace v autě minimální a prodleva klimy je podstatně větší. Takže klima mírně přitápí a přitápí a za chvíli jste to vy, co musíte na klimě ubrat teplotu, protože vám začíná být horko a klima ne ne ubrat. S ochlazením je to podobně.
Takže jsem po půl roce vyndal ventilátůrek ze šuplíku a přemýšlel jsem co s tím. Každopádně jsem ho chtěl nazpět. Přišel jsem na to, že když namažete hřídelku a ložisko ve vrtulce hustější vazelínou a nasadíte zpět vrtulku na hřídelku (moc se jí tam chtít nebude a bude se pořád vysouvat díky vazelíně uvnitř vrtulky), zvuk se zmírní a ventilátůrek není téměř slyšet.
Myslím, že je lepší v zrcátku pro správnou fci klimy ventilátorek mít.
Tady je odkaz na starší foto: http://picasaweb.google.com/rado.megane ... iacaSStava#
RENAULT Megane II 1.6 16V 2003/10; 5-dveřák

sanere
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 08, 2010 21:59
Bydliště: Zavar, Slovensko

Re: Automatická klimatizace

Příspěvek od sanere » pon kvě 28, 2012 12:35

ahojte.. neviem ci sa to tu niekde riesilo, ale je tu toho vela zajtial som to nenasiel.
mam problem s digi klimou. resp. ventilatorom. myslel som ze bude chyba v klime, lebo bola prazdna, ale ani po naplneni nejden rsp. nejde ani vnutorny ventillator takze automaticky nezapne ani klimu...neviem kde moze byt chyba..
stavalo sa mi, ze ventilator blbol, ale ked som pobuchal po palubovke cca nad skrinkou spolujazdca tak sa vzdy rozbehol...moze tam byt nejaky zly kontakt alebo co? diagnostika nenasla nic..
mam megane II 2006 1,9dCi 96kw..

vdaka za rady. martin

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů