nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

speeder0
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 20, 2008 23:21
Bydliště: poprad

nestartuje

Příspěvek od speeder0 » pon lis 17, 2008 21:35

prosim vas nepomoze mi niekto smojim problemom.megan 1,5dci mi nestartuje.zacalo to den predtym nastartoval som a samy sa zapli stierace,svetla a neviem co estenezapol sa posilovac a auto neslo vypnut tlacitkom musel som zaradit rychlost a pustit sspojku aby auto neslo dalej.odpojil som bateriu asi tri krat sa nedalo nastartovat a na stvrty pokus po odpojeni som nastartoval a auto normalne islo jeden den. na druhy den som uz nenestartoval odpajal som bateriu ale nic.auto ked nastartujem odomkne volant napise oil ok ale nic sa nedeje,na druhy krat uz napise elektronic fault.zo zaciatku pri pokuse o nastartovanie nieco v priestore motora ako su poistky nieco sustavne cvakalo akoby nejake rele ale teraz uz nic nepocut,vsetko ostatne ako okna svetla ,klima vetrak a ine ide.prosim neviete mi niekto pomoct.?vopred dakujem.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » pon lis 17, 2008 22:03

No ked idu elektricke veci, stavu bateria ma. Pozeral si aj vsetky poistky? Skusal start druhou kartou? Nech sa veci vylucia pekne postupne. Ale mozno to bude chciet tucneho elektrikara :?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

speeder0
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 20, 2008 23:21
Bydliště: poprad

Příspěvek od speeder0 » pon lis 17, 2008 22:04

poistky su vsetky ok karta tiez,skusal som hocico a nejak sa mi nedari na to prist.myslite ze sa da na to prist aj u bezneho automechanika co ma pocitac na vsetky auta?

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » úte lis 18, 2008 08:36

Podlamna sa aspon da zuzit miesto, kam sa zamerat. Ale ak to bude nejaky skrat, tak asi elektrikar musi omerat kabelaze.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

speeder0
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 20, 2008 23:21
Bydliště: poprad

Příspěvek od speeder0 » úte lis 18, 2008 10:23

a nevi niekto aka je postupnost pri startovani?stlacim tlacidlo start+spojka a potom da pocitac povel na rele ,alebo naopak najprv rele a potom pocitac.no lebo neviem ako zacat ,ale ako som spominal zo zaciatku ked este auto ako tak nastartovalo bolo pocut myslim ze rele ako zapina a vypina,tak preto si myslim ze asi najskor by to mohlo by to rele.len neviem ten postup.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » úte lis 18, 2008 11:02

Mne sa zda ze tam po stlaceni START pocujem len jedno cvaknutie, co bude el. odomknutie volantu. Zrejme musia byt splnene nejake podmienky, aby sa odomkol volant. Ale pockajme na chalanov, urcite budu vediet viac
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

martinecondrej
Advanced member
Příspěvky: 407
Registrován: pon čer 11, 2007 15:15
Bydliště: Tuchlovice

Příspěvek od martinecondrej » úte lis 18, 2008 11:05

ještě taky jde vyřadit, zmáčknout brzdu a start. Asi je to blbost, ale třeba je vadný nějaký spínač co pozná, že se při startu zmáčkne spojka.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » úte lis 18, 2008 11:59

Skus este popisat ten start. Zatial vieme, ze "ked nastartujem odomkne volant napise oil ok ale nic sa nedeje,na druhy krat uz napise elektronic fault". To znamena ze starter aj zacne tocit, ale nenabehne motor? Alebo ani nepocut zvuk startovania a iba to tam cvaka?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » úte lis 18, 2008 13:18

Jak už psal Ondřej, musí být splněny podmínky startu.

A těmi jsou určitě:

:arrow: dostatečné napětí baterie
:arrow: identifikace karty z UCH
:arrow: zmáčknutá spojka popř. brzda
:arrow: hlášení zámku řízení o odemknutí
:arrow: hlášení ECU o povolení startu
:arrow: a další, které mě zrovna nenapadají, ale je jich ještě dost

:arrow: Takže nejdřív zmáčkni tlačítko START bez brzdy, jestli ti naběhne ventilátor

:arrow: pokud ano, vypni jej, vytáhni kartu a vlož ji tam znova a zkus podržet sart na 30 sec. Naběhne ti ventilátor, budíky a rozjede se posilovač řízení. Jestli ne, rovnou se připrav na výměnu zámku řízení.

:arrow: Vypneš to dvojím stisknutím START

:arrow: pokud to všechno funguje, zkus zmáčknout spojku a nastartovat.

:arrow: jestli nechytne, zkus brzdu, to by znamenalo vadný spínač na spojce. taky se to stává

:arrow: Jestli ti vepředu udělá relé crrrrr a nenaskočí to, máš malé napětí, tzn chyba v ukostření nebo na kontaktech baterky.
To se musí změřit, pokud jsi to nedělal, vem si k tomu někoho, kdo rozumí elektrice.

:arrow: jestli startér sepne a pohasnou kontrolky, zařaď 6ku a potlač do auta (pootočíš setrvákem) a zkus nastartovat znova.

:roll: pokud nic z toho nepomůže, odvez to do Rencku na diagnostiku. S VAGem ti to nikdo netestne, takže to ani nezkoušej...

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

speeder0
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 20, 2008 23:21
Bydliště: poprad

Příspěvek od speeder0 » úte lis 18, 2008 14:56

vsetko co si opisal som vyskusal okrem toho drzania startu na 30s. teraz ked skusam nastartovat priebeh je nasledovny-stlacim start a spojku a ozve sa odomknutie zamku napise oil level ok a nic sa nedeje.rele uz nepocut vobec.ale je zaujimave ze letka imobilizeru stale blika ako keby ho neodblokovalo.starter sa nereozbehne.vsetky spotrebice idu.skusal som start aj s brzdou a tiez nic.no jedine skusit to na tych 30s so startom.uz som z toho chory.no poradte este nieco co to moze byt.dik uz bol pri aute aj mechanik s pocitacom lenze sa nedokazal skomunikovat s riad.jednotkou.totizto aj predtym ked som u neho bol pred asi rokom auto bolo vtedy v poriadku sa nedokazal spojit s riad.jednotkou ked bolo auto vypnute.ked som nastartoval uz sa dalo komumunikovat s rj a vsetko bolo ok.lenze teraz auto nejde nastartovat cize sa nemoze spojit pri napojeni pocitaca s riad jednotkou
Naposledy upravil(a) speeder0 dne úte lis 18, 2008 15:20, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » úte lis 18, 2008 15:06

To je cudne, ze ledka IMO blika, ale zamok volantu odomkne nie? Wecka, ako to vidis? Wecka !!!! Kde si !!????! :D
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

speeder0
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 20, 2008 23:21
Bydliště: poprad

Příspěvek od speeder0 » úte lis 18, 2008 15:16

hej zamok odomkne ale dalej sa mu akosi nechce. este som zabudol uviest ze den pred tym som bol v garazi ,svietili mi totiz air bagy anepomahalo uz potrasenie konektorom pod soferovou sedackou tak som na to pozeral a spinac ktory je pod sedackou na kolajnici pod sedadlom nefungoval, nespinal ani nerozopinal tak som ho spojil teraz je zopnuty stale,moze to mat nejaky vpliv?

speeder0
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 20, 2008 23:21
Bydliště: poprad

Příspěvek od speeder0 » úte lis 18, 2008 21:04

vidim ze asi nikoho nic nenapada asi mi neostava nic ine len ist na diagnostiku do renaultu :evil:

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » úte lis 18, 2008 22:29

speeder0 píše:hej zamok odomkne ale dalej sa mu akosi nechce. este som zabudol uviest ze den pred tym som bol v garazi ,svietili mi totiz air bagy anepomahalo uz potrasenie konektorom pod soferovou sedackou tak som na to pozeral a spinac ktory je pod sedackou na kolajnici pod sedadlom nefungoval, nespinal ani nerozopinal tak som ho spojil teraz je zopnuty stale,moze to mat nejaky vpliv?
nééé, to je jen do ŘJ SRP, UCH s tím nic nemá.
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » úte lis 18, 2008 23:15

Pokud ti zámek odemkne a kontrolka stále svítí, máš jen 2 možnosti:

1) Zámek pašol v pizdu a neodblokuje start, proto nezhasne kontrolka imobilizéru

2) Zámek odblokoval start, ale palubní síť nedisponuje dostatečným napětím a neumožní START. K tomuto může např dojít po sepnutí cívky šluslého startéru.

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

speeder0
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 20, 2008 23:21
Bydliště: poprad

Příspěvek od speeder0 » stř lis 19, 2008 17:05

no dnes som ho odnesol do renaultu napojil pocitac a nic neda sa spojit s riad. jednotkou.no mechanik bol z toho mimo uvidim zajtra na co pride.vyzera to zatial zle.

Uživatelský avatar
arno
Experienced member
Příspěvky: 669
Registrován: stř srp 27, 2008 17:44
Bydliště: Nitra

Příspěvek od arno » stř lis 19, 2008 20:48

zase jedna výborných odpovedí R servisu: "Nedá sa spojiť s riadiacou jednotkou" ale stále vedie u mňa: " Nooo riadiaca jednotka nedetekuje žiadnu chybu, možte isť domov, bude to 1000ka" :?
Scenic Grand 1.9 96kW 2010
Megane Grand 1.5 66kW 2011

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » stř lis 19, 2008 21:23

vyměnit servis !!!
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

speeder0
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 20, 2008 23:21
Bydliště: poprad

Příspěvek od speeder0 » čtv lis 20, 2008 14:11

tak dnes som bol v servise renault predstavte si ze prisli na chybu.UPC je to ta skrinka s poistkami vedla baterie.mechanik zalozil druhu svoju a auto islo.nema nahodou niekto schemu na tu vec?myslim si ze tam bude zle len jedno rele len zistit ktore je na povolenie startu.dik

Uživatelský avatar
jurinkoba999
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř říj 31, 2007 20:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jurinkoba999 » sob lis 22, 2008 09:14

speeder0 píše:tak dnes som bol v servise renault predstavte si ze prisli na chybu.UPC je to ta skrinka s poistkami vedla baterie.mechanik zalozil druhu svoju a auto islo.nema nahodou niekto schemu na tu vec?myslim si ze tam bude zle len jedno rele len zistit ktore je na povolenie startu.dik
Caute, tu mam aj ja problem. Zase, opäť, vôbec niesom prekvapený. Nejde mi naštartovať, také isté znaky ako máš ty mám aj ja, až na to že ja mám benzín. pred 2 týždnami som menil baterku. Doteraz čudujem sa, že asi pol roka bez problemov. Takže, včera sa idem po ulici s autom, blikali na mna zozadu auta, zistil som že mi nejdú zadné svetlá, predné a všetko ostatné išlo, vnútri zase nešlo osvetlenie palubovky. ale to není nič, takže idem si a...zdochlo a koniec. Javí sa všetko v poriadku, skúsim štaartovať, všetko ide ako má, až na to že sa nerozbehne motor. Inak všetko funguje až na to že ako keby štartoval tak ostane svietť airbag a nápis SERRVICE:, či je to ventilátor, rádio, no všetko. Tak som to odtiahol na chodnik a nechal cez noc.
Dnes som išiel k autu, že snad sa môže stať zazrak, no ale nestal. Predpokladám teda že to je niekde nejaký skrat, vypálená poistka alebo neviem. Skúsil som teda pozrieť do poistkovej skrine vedla baterky v motore, povytahovat kable a jeden bol uplne zoxidovaný, vycistil som, poprezeral poistky na vrchu tej skruine, lebo pod to sa neviem dostat. Ale nic nepomohlo. Takže pojdem do servisu, predpokladm ze bude problem ako mas Ty. V tej skrini.

Čaute
Renault Megane II, 1,6 16V, 11/2002, full

speeder0
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř srp 20, 2008 23:21
Bydliště: poprad

poistkova skrinka

Příspěvek od speeder0 » sob lis 22, 2008 22:53

ked ti odisla ta poistkova skrinka tak sa nedaj nalakat na vymenu v renaulte pytaju za nu 7000 da sa zohnat aj za 2500 starsia .ja som ju zohnal za 500 tak sa snaz a volaj na vrakoviska ako ja ,oplati sa.

Uživatelský avatar
jurinkoba999
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř říj 31, 2007 20:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: poistkova skrinka

Příspěvek od jurinkoba999 » pon lis 24, 2008 14:43

speeder0 píše:ked ti odisla ta poistkova skrinka tak sa nedaj nalakat na vymenu v renaulte pytaju za nu 7000 da sa zohnat aj za 2500 starsia .ja som ju zohnal za 500 tak sa snaz a volaj na vrakoviska ako ja ,oplati sa.
mmm no skusim to aj takto riesit
teraz to maju chalani v servise
potom Vam napisem vysledok
Naposledy upravil(a) jurinkoba999 dne čtv lis 27, 2008 18:59, celkem upraveno 1 x.
Renault Megane II, 1,6 16V, 11/2002, full

Uživatelský avatar
jurinkoba999
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř říj 31, 2007 20:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: poistkova skrinka

Příspěvek od jurinkoba999 » čtv lis 27, 2008 18:59

jurinkoba999 píše:
speeder0 píše:ked ti odisla ta poistkova skrinka tak sa nedaj nalakat na vymenu v renaulte pytaju za nu 7000 da sa zohnat aj za 2500 starsia .ja som ju zohnal za 500 tak sa snaz a volaj na vrakoviska ako ja ,oplati sa.
mmm no skusim to aj takto riesit
teraz to maju chalani v servise
potom Vam napisem vysledok

Kazdopadne vysledok je že auto predávam

Ahojte,

takze zatial ziadna novinka. Auto je v servise a nevedia co s tym je. Mali to na diagnostike, so vsetkymi riadiacimi jednotkami sa vedeli spojit, akurat RJ s motorom nevedia. Tak to daju zajtra do servisu.
Vraj chvilu starter toci, ale zase nejde palivove cerpadlo. Tak som dost zdeseny. Predtym mi chalani hovorili ze by som mal dat novsiu verziu, resp. dat update RJ, LEBO JE ZBLBNUTA STALYM ODPAJANIM A ZAPAJANIM BATERIE. tO PRETO, lebo som skusal ci to pomoze, ked auto nestartovalo.
Takze moja otazka, myslite ze to moze byt v RJ? Myslite ze by pomohlo preprogramovanie?
A este, kolko stoji RJ, palivovecerpadlo, starter... no snad nebude nic z toho pokazene. Vraj preverili vsetky kable, poistky, no uvidim, snad budem zajtra mudrejsi.

Ako tak citam na fore, mohlo by to byt aj cidlo zotrvacnika

Drzte place
Renault Megane II, 1,6 16V, 11/2002, full

Uživatelský avatar
jurinkoba999
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř říj 31, 2007 20:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: poistkova skrinka

Příspěvek od jurinkoba999 » pát lis 28, 2008 09:44

jurinkoba999 píše:
jurinkoba999 píše:
speeder0 píše:ked ti odisla ta poistkova skrinka tak sa nedaj nalakat na vymenu v renaulte pytaju za nu 7000 da sa zohnat aj za 2500 starsia .ja som ju zohnal za 500 tak sa snaz a volaj na vrakoviska ako ja ,oplati sa.
mmm no skusim to aj takto riesit
teraz to maju chalani v servise
potom Vam napisem vysledok

Kazdopadne vysledok je že auto predávam

Ahojte,

takze zatial ziadna novinka. Auto je v servise a nevedia co s tym je. Mali to na diagnostike, so vsetkymi riadiacimi jednotkami sa vedeli spojit, akurat RJ s motorom nevedia. Tak to daju zajtra do servisu.
Vraj chvilu starter toci, ale zase nejde palivove cerpadlo. Tak som dost zdeseny. Predtym mi chalani hovorili ze by som mal dat novsiu verziu, resp. dat update RJ, LEBO JE ZBLBNUTA STALYM ODPAJANIM A ZAPAJANIM BATERIE. tO PRETO, lebo som skusal ci to pomoze, ked auto nestartovalo.
Takze moja otazka, myslite ze to moze byt v RJ? Myslite ze by pomohlo preprogramovanie?
A este, kolko stoji RJ, palivovecerpadlo, starter... no snad nebude nic z toho pokazene. Vraj preverili vsetky kable, poistky, no uvidim, snad budem zajtra mudrejsi.

Ako tak citam na fore, mohlo by to byt aj cidlo zotrvacnika

Drzte place
no tak stale nic, som zufaly, auto tyzden v servise a nic
Renault Megane II, 1,6 16V, 11/2002, full

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » pát lis 28, 2008 10:15

ja by som to este skusil s pripojenim kablov ud ineho auta. Viem ze felda je nieco ine, ale mal som baterku o.k, toci, vse slo ale ani zasvet nastartov. Len same cvakanie od rele a nic. Ked bola vymlatena baterka po xx pokusoch o start dosiel kamos a nastartovali sme. Siel som akurat do Trnavy na otocku a tak som baterku patricne dobil, tam so motor nevypal . Na druhy den to iste. Ale motor tocila krasne, ale zase len cvak, cvak. Tak som sa nastval , kupil baterku a bol klud. Ta baterka u kamosa vydrzala este pol roka kym odisla v zime , ale u mna uz nesla. On mal S-130. Mozno to bude v tom , aj ked tomu neverim, ale
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Zamčeno

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů