Navigace CARMINAT (barevná) - DVD

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
BiKe
Advanced member
Příspěvky: 493
Registrován: úte úno 05, 2008 17:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BiKe » čtv bře 18, 2010 21:27

hmm vies co skusim si to zajtra objednat a uvidim co mi pride :) pre tu srandu ... cena je tam 4,3 € a to je nic.
inak prave kukam ze ak by si niekto chcel na nas carminat dorobit aux vstup pripadne aj video, nech sa paci moze sa pohrat :)
link
http://www.renault-laguna.com/forum/cnc ... t6694.html

inak aj na to osbne pytanie sa na presnejsie info, necakal by som moc odpovedi pretoze vseobecna podpora pre carminaty je nic moc a malokto sa tomu venuje ci v nich vyzna, malo kto vie kolko vobec bolo a akych verzii a kde to hladat... a na internych strankach tiez niesu ani nejake konkretnejsie info aka je to verzia :) raz za rok akurat pribudne s vacsim stastim zoznam novych verzii map a to je vsetko, to som tu aj minulorocne daval a cakam kedy pribudnu tohto rocne. (teda myslim ze som ich daval do sipkovej navigacie, ale bol tam zoznam vsetkych, vtedy som sa viac venoval tej kedze ju ma otec a tam je vaci problem zohnat mapy)
Lagunka Initiale Paris 2,0 dCi 175k

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » čtv bře 18, 2010 21:40

Díky moc,
no, jestli umí kluci ve skladu číst, tak by mohli rozeznat jestli na tom CD stojí "No. 3" nebo "No. 4"... tolik naděje do nich vkládám. :lol:

Ohledně Carminatu jsem debatoval s několika Renault servisy a pro ně je to "blackbox" max. tak na zkontrolování antény a případně celé vyměnit kus za kus. Přesně dle servisního manuálu, jinak ani ň navíc. Po firmwarech jsem se ptal již v r. 2008 a pak opakovaně, všichni na mě zírali jako kdybych mluvil svahilsky. :roll:
ObrázekObrázekObrázek

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od dlabca » pát bře 19, 2010 05:05

TMC vyřešeno ... tedy alespoň u mne

Více zde:
viewtopic.php?t=37470
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Oldak03
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 19, 2010 10:34

Upgrade firmware 25920028R v3

Příspěvek od Oldak03 » pát bře 19, 2010 10:43

Ahoj,

dneska sem si prines upgrade firmware 25920028R v3 pokud to nekdo chcete tek je to tady

http://rapidshare.com/files/365350893/R ... 20028R.zip

Uživatelský avatar
BiKe
Advanced member
Příspěvky: 493
Registrován: úte úno 05, 2008 17:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BiKe » pát bře 19, 2010 11:09

ale jasneeee to precitaju, to neni problem, ale objednat si ho musim najprv a to si precitam uz aj ja :))) skusim uvidim.
Ved vravim ze Carminat je u nas tabu doslova :D. ale v pohode, ked niekto chce da sa v tom vysomarit, ale inak bohuzial vseobecne info sa zhana dost tazko nieto este o carminatoch ktore sa unas pomaly vobec nepredali :)a kedze si mi to pripomenul idem si to rovno napisat do objednavky a uvidim co mi pride :lol:
Lagunka Initiale Paris 2,0 dCi 175k

holubac
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 18, 2010 15:16
Kontaktovat uživatele:

navigace

Příspěvek od holubac » ned bře 21, 2010 20:08

ahoj chci se zeptat jestli je na v29 mapa chorvacka.dík R.

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » ned bře 21, 2010 21:11

Je, už ve V.27 a V.28 bylo... Myslím že V.27 byla co se týká severního pobřeží OK, nepokryté bylo Slovinsko, resp. kromě té úzké nudle od Mariboru dolů k hranicím nebylo na V.27 nic. Teď je tam už myslím dálnice a V.28 to pokrývala. Drobné mezery byly, ale nic zásadního. Očekávám že V.29 vykryla už i to.
Dovča s V.29 tudíž bude v pohodě. Třeba stihneš i V.30... :wink:
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martan » pon bře 22, 2010 18:28

hanz.1 píše:Nastavení booktype na DVD-ROM je ta zásadní věc pro správné vypálení, osobně jsem zničil snad 10 dvdček, než jsem na to přišel. Ještě jedna věc, ne všechny vypalovačky toto nastavení umožňují!
Tento příspěvek bych chtěl vypíchnout, protože jde o skutečně klíčovou záležitost. Často se diskutuje o výrobci média, rychlosti vypalování atd. ale s ohledem na BookType se jedná o celkem nepodstatné volby. To se dnes potvrdilo, když jsem omylem odklepnul vypalovací rychlost 10x na médiu Verabtim DVD+R DL Printable, které má deklarováno 8x. Myslím, že toto platí alespoň pro moderní vypalovačky.
Book type=DVD-ROM lze nastavit u Nera v utilitě CDSpeed-Další-Bitsetting nebo v recorder selection-options, ale záleží na verzi Nera. Další utilitky jsou např. DVD Decrypter nebo DVDInfo Pro (ten neumí nastavit všechny mechaniky). Po správném nastavení BookType mechaniky pro typ média DVD+R DL je nutné PC restartovat. Máte-li vypálené DVD s hlavičkou BookType=DVD+R (informace z CDSpeed nebo NeroDiskInfo), pak s DVD ani nechoďte do auta :wink:
Laguna II

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » úte bře 23, 2010 21:33

Zajímavé, zatím všechny softy na pálení co jsem kdy na jakékmkoli počítači měl (resp. DVD mechanice kterou to ovládalo), byly vždy v DEFAULT SETTING nastavené správně - tzn. na Booktype DVD-ROM...
Tak by mě zajímalo, jak to kdo dokopal k jinému nastavení... :roll:
Používal jsem NERO různých verzí, ROXIO i POWER ISO a všechny mi to vyčoudily v pohodě.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martan » úte bře 23, 2010 21:50

No, já mám tedy jinou zkušenost. Doma mám například asi půl roku starou mechaniku (Samsung SH-S223F), která to defaultně vypaluje s bitsetting DVD+R a hlavně to nejde nastavit :evil: V práci mám naštěstí LG GSA-HN58, kde to lze pomocí Nero-CD Speed přenastavit do DVD-ROM.
Laguna II

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » úte bře 23, 2010 21:57

Hm, tak to je tím, že kupuji zásadně LG mechaniky a v ntb mívám SONY nebo teď konkrétně Optiarc AD8581A, takže mám asi kliku. :D
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
BiKe
Advanced member
Příspěvky: 493
Registrován: úte úno 05, 2008 17:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BiKe » ned dub 18, 2010 00:12

Takze teraz mimo napalovanie a kopirovanie a map, nieco z ineho sudka, spravil som taky navod ako si dorobit AUX vstup na DVD navigaciu s Cabasse radiom a 6CD menicom :)
V podstate budete mat normalny konektor jack 3,5 mm takze mozte napojit akykolvek MP3 prehravac pripadne telefon ako to mam ja kedze cd-cka neznasam, nebavi ma to napalovat 8) .

Navod je pre tuto verziu radia a navigacie, mne je jasne ze som v spravnej teme, ale niektorym nie :oops: :)
Obrázek

Obrázek


Takze bude treba mensia predpriprava co sa tyka materialu a aj nervov, ja som sa celkom vytrapil kym som dostal radio z kastlika spolujazdca.
K pouzitiu by bola vhodna pajkovacka, ale je to na kazdom ci ju pouzije, dalej nozik, kliestiky, alebo aspon noznicky :lol: , plochy srobovak na vypacenie kastlika, a torx, pripadne plochy srobovak ktorym pojde vysrobovat tie torxove sroby a nakoniec paska na zaizolovanie.
Takze treba si kupit v hocijakom elektre kabel, zvycajne predlzovaci kabel na 3,5mm jack, ja som kupil 5m za nejake 3 eurka. Potom bude treba zohnat mini ISO zlty konektor, v elektrach zbytocne znanat, treba skor zabehnut do nejakych specializovanych obchodov pre elektrotechnikov, alebo mozno este niekde kde sa specializuju na audio :). U nas v TN je to napriklad MB elektronika, cize nieco na ten styl, samozrejme nezabudnut si kupit k tomu zltemu plastovemu iso konektoru aj 6 tych malych kontaktov, cele do kopy to vide tiez nieco do 3 eur.
Pripadne aj konektor aj kontaky najdete aj v saunike, ci v CZ aunike myslim, ale akykolvek lokal obchod to musi mat tiez :)

mini ISO
Obrázek

kontakty do konektora na ktore sa napaju kabliky
Obrázek


Takze pom dalej. nakupene mame.

Priprava konektora
Rozrezeme kabel co sme si kupil, budeme mat v nom tri kable, biely, cerveny a nezaizolovany. Biely je pravy kanal + a cerveny je lavy kanal +, nezaizolovany je pre oba kanaly spolocny "minus" .

Tu je cislovanie, resp. oznaceni konektora. nasiel som na nete, tak si kabliky co su v nom nevsimajte, ide len o pozicie cisel.
Obrázek

Tuna su rozpisane pozicie kablikov, ako musia byt napojene do konektora.
Pin 1: Lavy kanal - (minus)
Pin 2: Pravy kanal + (plus)
Pin 3: Pravy kanal - (minus, ten isty kablik ako jednotka)
Pin 4: Lavy kanal + (plus)
Pin 5: Minus pol, resp. zem (pouzil som z konektore na radiu)
Pin 6: Plus pol, resp. napajanie 12V (tiez z radia)

Piny 1-4 mame obsadene vlastne vdaka kablu na jack, ktory sme kupili, dalsie dva piny, teda 5-6 bude napajanie, aby radio registrovalo vonkajsi vstup AUX a dalo sa nan prepnut, kedze tuna nieje na tvrdo volba v radiu AUX = on/off ako na ostatnych renault radiach. Takze si najdeme nejake dva kabliky, cca 10 cm bohate staci na pohodlnu robotu, napojime na plieskove piny a druhe konce jeden "zem" a druhy "12V" budeme neskor napajat na vodice, ktore uz do radia idu. Vyuzijeme konektor hned vedla toho nasho buduceho. :wink:
Takto vyzera napojene audio, este sa napoja tie dva, ktore sluzia na napajanie, ako som pisal vyssie.
Obrázek

Mno, to by mohla byt nejaka predpriprava hotova, v podstate kabel a konektor mame, teraz treba zist do auta a budeme musiet vymontovat kastlik pred spolujazdcom, kedze radio je v nom, ci za nim, predpokladam ze to tu problem nebude robit nikomu, kedze za nim sa nachadza aj pelovy filter a myslim ze to tu vela ludi meni samo :). Este doporucim, predtym ako si kabel narezete a sparvite konektor zebhnut do auta a odhadom namerat kolko ho budete potrebovat, zalezi od toho kam a ako ho budete tahat.

Demontaz kastlika:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Okej, kastlik mame za sebou, pome sa pohrat s vytiahnutim radia.

Vytiahnutie Radia
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Konektory radia a samotne napojenie vstupu
Par foto radia zo zadu, malo kratke kable a bolo mi zbytocne odpajat vsetky konektory, takze je su to najlepsie fotky. ale snad sa to da prezit.
My pouzijeme tie konektory na pravej strane na fotke.
Obrázek

K tejto dvojici budeme doplnat nas zlty mini ISO konektor, neskor to bude znazornene, nadpajaju sa pri vytiahnutom konektore, cize ak budete chciet doplnit nas zlyt, treba tieto vytiahnut spojit ich so zltym aby bol akoby jeden a nasledne zasunut do radia.
Obrázek

vytiahnute konektory, podotykam, netraba sa bat odpojit, radio si ani po odpojeni nepyta ziadny kod radia ani nic podobne.
Obrázek

Podme teda na samotne napojenie. Treba este napojit na nami uz pripravene kabliky "zem" a napajanie 12V. Tuna na foto su vyznacene ktore dva su to. Su na tom spodnom ciernom velkom konektore jedine v poslednej rade. Cierny je o dost hrubsi ako ostatne a napajanie cerveny (ruzovy). Cierny je "zem" cerveny 12V.
Obrázek

Pripojenie, je mnoho sposobov, ja zvolil rozcvaknutie a namotanie ukoncene zaletovanim a izolaciou. Daju sa kupit aj take nadpajacie "prkotinky" ale podla mna zbytocne peniaze.
Obrázek

ukazka spojenych konektorov do jednoho a potom uz len nacvaknut, vyskusat, nahodit usmev ze sa to podarilo, pracne to zasa nahodit vsetko naspat a uzivat si hudbu ktoru mate vzdy pri sebe 8) :wink:
Obrázek

Obrázek

Ak sme vsetko robili spravne ovladanim pod volantom je teraz mozne prepinat uz nielen medzi cd a radiom ale krasne nam pribudne aj AUX. Nech sluzi, je to troska pyplacka, ale stoji to zato :wink:

Doplnenie:
Takto to vyzera ked uz to vsetko funguje.
Obrázek
By biketn, shot with C905 at 2010-04-18

ako spominal 100KUC, prepinanie medzi AUX, CD, AM, FM funguje na packe pod volantom.
Obrázek
By biketn, shot with C905 at 2010-04-18

takto sa to vyobrazuje na displeji
Obrázek
By biketn, shot with C905 at 2010-04-18

ja mam napojeny jack na redukciu na fon :)
Obrázek
By biketn, shot with C905 at 2010-04-18

Obrázek
By biketn, shot with C905 at 2010-04-18

Tak a malo by to byt uz vsetko a kompletne :wink: :idea:
Naposledy upravil(a) BiKe dne ned dub 18, 2010 15:08, celkem upraveno 1 x.
Lagunka Initiale Paris 2,0 dCi 175k

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » ned dub 18, 2010 13:09

Ahoj, díky za super návod (už jsem ho našel na zahraničních fórech, ale zde je krásně vysvětleno a hlavně vhodné i pro ty co nehovoří anglicky, německy či francouzsky)

ještě mi chybí popis přepínání - proto doplňuji - na páčce pod volantem nyní budete tlačítky nahoře na páčce přepínat AM, FM, CD, AUX, zobrazí se i na displeji pokud budete přehrávat z externího vstupu

BiKe díky.... já si ještě počkám (MP3 línej pálit nejsem), chtěl bych to vyřešit najednou i s displejem - rád bych video vstup ;)
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
BiKe
Advanced member
Příspěvky: 493
Registrován: úte úno 05, 2008 17:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BiKe » ned dub 18, 2010 13:16

ked vyriesis video vstup daj vediet, budem len rad, tiez by som to rad doriesil, nech uz to mam na kompletku vsetko :) ... ale vies pomaly nejako zacinam, uz mame vonku pekne,cize sam mozem hrat.

este doplnim to prepinanie, nech je to kompletne, na to som zabudol a aj ma to napadlo pri tvorbe navodu, ale som to sem daval v noci a uz sa mi nechcelo ist do auta, kedze som to zabudol nafotit.
Lagunka Initiale Paris 2,0 dCi 175k

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » ned dub 18, 2010 18:06

Ahoj, moc pěkný návod.
Jako 100KUC, už ho mám nastudovaný z francouzského Renault fóra a chystám se na to ale ty máš mnohem lepší fotky. 8)
Asi tam ten aux přidám ale čekám že bych pořešil i video... Uvidím, teď na tyhle vychytávky stejně nemám vůbec čas tak snad někdy koncem léta... Ještě jednou díky za ten fotonávod.

EDIT:
Jinak klasická výrobněpolitická demence. Nikdo asi nepochopí proč to není instalováno již ve výrobě, když vícenáklady by byly ne více než 50Kč... A minijack někde v kufru spolu s 12V napájením a byl by klid...
ObrázekObrázekObrázek

vitakri
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 25, 2010 11:36
Bydliště: Tišnov, okres Brno-venkov

Update firmware

Příspěvek od vitakri » ned kvě 16, 2010 10:10

Ahoj, tak jsem se také rozhodl pro upgrade firmware na verzi N°3. Měl jsem velké problémy s telefonem HTC (Windows Mobile) přes Bluethoot (viz. http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=39275).
Nejprve jsem přeflashnul firmware mého HTC Kaiser z verze 1.56 (Windows Moile 6.0) na 3.28 (Windows Mobile 6.1), ale problém se nevyřešil, takže jsem přešel na update firmware v mém autíčku. Vše jsem dělal podle návodu od "Dlabca" (http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=37470) a po otestování telefon konečně funguje jak má.

Ještě na doplnění: Nafotil jsem si Servisní menu před a po update, takže pokud někdo chce můžu poskytnout fotky.
Položky, které se změnily v servisním menu (vstup do serisního menu zde popsal "_Martin_"):
1) Flash Middleware:
před=M4R11002 po=M4R11004
2) Flash Application:
před=M4R12005 po=M4R12010
3) Language Version:
před=UKE00021 po=UKE00023

Dále pokud do auta dáte nové mapy, tak se v servisním menu změní položka: DVD-ROM: Data Version
- když jsem tam měl V27, tak tam bylo: 07/03/10/01
- když jsem tam dal V29, tak tam je teď: 09/03/01/01

Díky všem za návody a software. :D
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže
Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla Obrázek
Scenic II Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 10/2006, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Polokůže, Xenony, Denní světla - prodáno

vitakri
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 25, 2010 11:36
Bydliště: Tišnov, okres Brno-venkov

Update firmware

Příspěvek od vitakri » stř čer 16, 2010 07:07

Tak jsem upgradoval firmware na verzi V30 (viz vlákno: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=39965).
Změna v servisním menu je:
1) Flash Middleware:
před=M4R11004 po=M4R21001
2) Flash Application:
před=M4R12010 po=M4R22009

V menu přibyly položka radary, ale myslím, že u nás to stejně nebude moc funkční (tak jako TMC).
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže
Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla Obrázek
Scenic II Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 10/2006, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Polokůže, Xenony, Denní světla - prodáno

Uživatelský avatar
_Martin_
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte bře 02, 2010 22:58
Bydliště: Strakonice / Praha 4
Kontaktovat uživatele:

jak na kód ke Carminatu

Příspěvek od _Martin_ » pon čer 21, 2010 20:31

Ahoj,

chtěl bych poprosit o pomoc. Upgradoval jsem firmware na poslední verzi, která se dodává s mapami V30 a při té příležitosti jsem si trochu hrál s navigací a v servisním menu jsem potvrdil SRAM Inicializaci. Neměl jsem to dělat, ale to je teď už jedno...

Všechno se vymazalo a restartovalo a navigace po mě chtěla čtyřmístný kód. Nejdřív jsem zkoušel 0000 atd. a pak jsem zjistil, že to není tak jednoduché. Nakonec jsem sehnal správný kód podle VIN (který jsem pak ještě našel i v německém techničáku), ale auto ho nebere :-( Rádio je původní - neměněné - je na něm ještě nálepka s mým VIN. Nemáte někdo zkušenosti, jak to funguje? Nemusí se ten kód zadávat v nějakém zvláštním režimu zapalování nebo tak něco?

Pro info: po špatném zadání kódu se čeká 1, 2, 4, 8, 16, a pak pokaždé 32 minut.

Ještě k fotonávodu co psal BiKe viz. výše: vyndaval jsem tuner z palubní desky a nezkusil jsem ho ze schránky před spolujezdcem vytáhnout, ale vyndal jsem ho směrem dolů a šlo to bez námahy :-)

Taky tady kolikrát padlo, že v servisech o naší navigaci nic netuší - není to úplně pravda, minimálně si to můžou najít a asi záleží na lidech:

Byl jsem s autem bez objednání v servisu AMOS OTAVA na Praze 4 a pan technik se hodně snažil a hledal info, kód dle VIN mi řekl zadarmo a nabídli mi, že se celé rádio nechá nějak restartovat a pokusí se to po objednání spravit. Ještě mi řekl fígl, že když budete držet tlačítka "1" a "6" a pak rádio pustíte vypínačem, vyběhnou sériové číslo rádia atd. Bohužel jsem to nemohl vyzkoušet, ale prý to funguje.

Pak jsem ještě volal na Zličín, kam to mám mnohem blíž, a pan technik mi taky sdělil kód a když jsem mu vylíčil, že nefunguje, tak řekl, že neví, ale že se podívá. Po chvíli zavolal zpátky a řekl, že to jde všechno udělat přes diagnostiku a že přesně ví, co s tím (říkal to dost přesvědčivě). Hodinka práce, cena 500 Kč. Tak pokud to nějak nevyřešíme tady, tak tam pojedu... Schválně se zeptám ještě na TMC.

Ještě mě taky napadlo zavolat do Německa, kde to auto bylo koupené. Tam se pán choval taky moc hezky, ale po telefonu neřekl vpodstatě nic - ale ať přijedu a že na to podívají.

M.
Laguna II ph2, 2,0T 125 kW, LPG, 07/2006

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od dlabca » úte čer 22, 2010 06:28

Po mě to chtělo taky po inicializaci SRAM kód, ale zadal jsem ten co mám k rádiu a šlape jako hodinky. Sice jsem se najednou podle navigace objevil u Vítězného oblouku v Paříži, ale po krátké jízdě se navigace chytila a už jsem byl zase doma :o). Docela mě to vylekalo.

Kód jsem zadával klasicky joystickem.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » pon čer 28, 2010 14:21

Malý sumář odkazů (funkčních ke dni 28.6.2010, 14:00) NA VYZKOUŠENÉ A FUNKČNÍ DVD mapy V.30 a CD firmware V.4:

DVD MAPA V.30 z rapidshare.com
obsahuje:
http://rapidshare.com/files/398486531/c ... part01.rar
http://rapidshare.com/files/398473077/c ... part02.rar
http://rapidshare.com/files/398499591/c ... part03.rar
http://rapidshare.com/files/398514634/c ... part04.rar
http://rapidshare.com/files/398529838/c ... part05.rar
http://rapidshare.com/files/398544719/c ... part06.rar
http://rapidshare.com/files/398559087/c ... part07.rar
http://rapidshare.com/files/398573638/c ... part08.rar
http://rapidshare.com/files/398588755/c ... part09.rar
http://rapidshare.com/files/398601815/c ... part10.rar
http://rapidshare.com/files/398615031/c ... part11.rar
http://rapidshare.com/files/398630326/c ... part12.rar
http://rapidshare.com/files/398645644/c ... part13.rar
http://rapidshare.com/files/398659523/c ... part14.rar
http://rapidshare.com/files/398674558/c ... part15.rar
http://rapidshare.com/files/398688053/c ... part16.rar
http://rapidshare.com/files/398701146/c ... part17.rar
http://rapidshare.com/files/398713262/c ... part18.rar
http://rapidshare.com/files/398723704/c ... part19.rar
http://rapidshare.com/files/398733190/c ... part20.rar
http://rapidshare.com/files/398744023/c ... part21.rar
http://rapidshare.com/files/398753282/c ... part22.rar
http://rapidshare.com/files/398762039/c ... part23.rar
http://rapidshare.com/files/398771036/c ... part24.rar
http://rapidshare.com/files/398780782/c ... part25.rar

EDIT 28.6.10: upraveny odkazy aby byly funkční. 100KUC

CNC FIRMWARE UPGRADE CD V.4
FREERAPID DOWNLOADER (automat na stahování souborů)
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » úte čer 29, 2010 23:45

Firmware upgrade + mapy V.30 úspěšně zprovozněny již na 2 Lagunách...
Vše bez problémů. U mého vozu po FW upgrade jsem vložil DVD V.30 a proces načítání trval cca 5 minut. Postupně se objevovala mapa na obrazovce a opět mizela - ale takovým divným způsobem, přišlo mi jako by se navigace sama resetovala. Ponechal jsem to svému osudu po dobu asi 5 minut a pak to celé úspěšně naběhlo a jede to jak po másle.
Když jsem tutéž operaci prováděl na druhém autě, načtení DVD disku a inicializace proběhla napoprvé, tzn. asi po 30 vteřinách.
To jen tak na okraj - že jsem měl možnost porovnání na dvou autech.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » stř čer 30, 2010 18:00

Me to padalo protoze jsem to napalil na rychlost10x,doted nevim jak,kdyz DVD bylo 8rychlostni,napalil sem to na rychlost 8x a jede to ok
EDIT:Taky se vam navi semtam jakokdyby sekne a trva ji chvilku tak 5 sekund nez zacne znovu reagovat,pri nastavovani cesty a tak se mi to stava
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

jirkaw
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob bře 04, 2006 19:49
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Zprovozněno V30 na SATIS

Příspěvek od jirkaw » stř črc 07, 2010 01:47

V30 vypáleno - běží bez problémů :) . Díky za link. Jen připomínám ostatním - nastavit DVD-ROM (díky vlastní blbosti jsem zničil 3 DVD :evil: )
R 25 gtx 85; R 25 GTX 87, SAFRANE 2.5 97, Vel Satis 3.5 Ph II 05 +
Megane coupe 1.6 2011

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martan » stř črc 28, 2010 17:17

Díky za informace,
FW verze 4 a mapové DVD V30.1 funguje bezvadně (s výjimkou oněch stacionárních radarů a TMC v ČR - což bude asi problém na delší čas), dokonce mě to hnalo na nový obchvat mezi Lahovicemi a Slivencem :)
Laguna II

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » stř črc 28, 2010 20:35

Martan píše:...dokonce mě to hnalo na nový obchvat mezi Lahovicemi a Slivencem :)
Vydržať!
Už jsenom 7 týdnů a bude to pravda!
Nemůžu se dočkat... :D
ObrázekObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů