Blbne automatické odemykaní/zamykání

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
imatrix
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 29, 2008 00:30
Kontaktovat uživatele:

Blbne automatické odemykaní/zamykání

Příspěvek od imatrix » pát úno 08, 2008 15:07

Zdarek, objevil se mi z niceho nic problem s automatickym odemykanim a zamykanim vozidla. Pokud zamknu klasicky pres treti tlacitko (zapne se auto rezim) tak kdyz zhasnou blinkry, sahnu na kliku a auto se odemkne a system tak vypada ze funguje, problem nastane, kdyz se vzdalim od vozidla na delsi dobu, je to naprosto ruzne nekdy staci minuta a uz to nejde atd.

Prijdu k vozidlu napriklad za hodinu zezadu zmacknu tlacitko na kufru nic, sahnu na jakoukoliv kliku take nic, nekdy se mi stalo ze vlozim ruku a se zpozdenim asi 3s se teprve odemklo atd. Nejdrive jsem si myslel ze je to vybita baterie v karte, ale koupil jsem novou a dela to stale.Na diagnostice se zadna chyba neukazuje.

Pripada mi jak kdyby jak se "vysilac pro kartu" uspaval (coz je nastaveno obvykle na nekolik dni pokud vim) nebo nejaky ten vysilac co kontroluje blizkost karty je zaspineny nebo neco podobneho. Dekuji za vsechny rady, fakt nevim co s tim :cry:
Renault Laguna II 1,8 16V, 2001 - Když ji miluješ, není co řešit

Uživatelský avatar
ballky
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: čtv srp 23, 2007 23:17
Bydliště: SR

Příspěvek od ballky » pát úno 08, 2008 15:17

bateria ktoru si vymenil nema nic s automatickym rezimom karty k tomu sluzi bateria, ktora jeintegrovana v karte a neda sa vymenit dobija sa pri jazde v citacke vyskusaj priblizit kartu blizsie k prednej casti auta teda k citacke a urcite ti to bude fungovat, aj mne sa to stavalo kym auto jazdilo menej ze sa bateria nedobijala dost dlho a vo vrecku karta nereagovala ale po vybrati z vrecka zereagovala, dalsou pricinou moze byt ze uz bateria straca kapacitu a bude potrebne vymenit kartu ale to by nemuselo byt, nasa laguna ma 220000km a rocnik 2001 a funguje v pohode este karta.vyskusaj na nejaky cas zamkynat manualnea tak jazdit a za par dni vyskusaj automatiku mylo by to dobit baterku
Renault Laguna Grandtrour 2,2Dci Initiale Paris 2006. automat,18" Ronal

Uživatelský avatar
imatrix
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 29, 2008 00:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od imatrix » pát úno 08, 2008 15:23

Ok, vyzkousim to ale nechapu jak se uvnitr karty muze neco nabijet kdyz je bezkontaktni (i kdyz mozna tusim...), prosim te co je to "vo vrecku"? :D
Renault Laguna II 1,8 16V, 2001 - Když ji miluješ, není co řešit

Uživatelský avatar
ballky
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: čtv srp 23, 2007 23:17
Bydliště: SR

Příspěvek od ballky » pát úno 08, 2008 15:37

dobija sa to na baze elektormagnetickej indukcie...
vo vrecku znamená v kapse
Renault Laguna Grandtrour 2,2Dci Initiale Paris 2006. automat,18" Ronal

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » pát úno 08, 2008 15:38

imatrix píše:Ok, vyzkousim to ale nechapu jak se uvnitr karty muze neco nabijet kdyz je bezkontaktni (i kdyz mozna tusim...), prosim te co je to "vo vrecku"? :D
v kapse, kapsičce.... :-)
ObrázekObrázekObrázek

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

auto lock

Příspěvek od rxe » sob úno 09, 2008 22:18

caute vie mi niekto povedat z nico ho nic, len tak dneska skusim zavret autolock vsetko blikne aj zavre ako ma len neda signal na konci truba, a nereaguju senzory na otvorenie ? moze to byt poistka alebo auto ma zly den ? alebo na diagnostiku, ? moc to nepouzivam lebo autom malo jazdim tak som to skusil a nic, minuly tyzden som to skusal a islo to. alebo to moze byt aj kartou ktoru som rozoberal a lepil nazad. ? diky

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

Příspěvek od rxe » ned úno 10, 2008 17:35

nikdo nic ?

knoflajzs
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 19, 2007 23:40
Bydliště: Okolí PHY

Re: Blbne automatické odemykaní/zamykání

Příspěvek od knoflajzs » sob úno 16, 2008 13:48

imatrix píše:Zdarek, objevil se mi z niceho nic problem s automatickym odemykanim a zamykanim vozidla. Pokud zamknu klasicky pres treti tlacitko (zapne se auto rezim) tak kdyz zhasnou blinkry, sahnu na kliku a auto se odemkne a system tak vypada ze funguje, problem nastane, kdyz se vzdalim od vozidla na delsi dobu, je to naprosto ruzne nekdy staci minuta a uz to nejde atd.

Prijdu k vozidlu napriklad za hodinu zezadu zmacknu tlacitko na kufru nic, sahnu na jakoukoliv kliku take nic, nekdy se mi stalo ze vlozim ruku a se zpozdenim asi 3s se teprve odemklo atd. Nejdrive jsem si myslel ze je to vybita baterie v karte, ale koupil jsem novou a dela to stale.Na diagnostice se zadna chyba neukazuje.

Pripada mi jak kdyby jak se "vysilac pro kartu" uspaval (coz je nastaveno obvykle na nekolik dni pokud vim) nebo nejaky ten vysilac co kontroluje blizkost karty je zaspineny nebo neco podobneho. Dekuji za vsechny rady, fakt nevim co s tim :cry:
Cau co jsi zjistil ohledne te karty .. me to totiz dela to same i ja koupil baterii a je to stejne . Zanedlouho se chystam koupit novou kartu a tak ti dam vedet jestli to je opravdu lepsi a take tim dobitim nevymenovatelnou baterii jak tvrdi tady kolega z SK . slysim to totiz prvne

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

karta

Příspěvek od rxe » sob úno 16, 2008 14:46

no zistil som to ze chyba je v karte ! asi som tam nieco xxxxxxxx, asi viem co .baterka co bola vnutry sa mi odtrhla a som ju asi zle naletoval ! tak bude rozborka zborka zase , kua :cry:

Uživatelský avatar
imatrix
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 29, 2008 00:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od imatrix » ned úno 17, 2008 13:52

No zkousel jsem nekolik dni pouzivat klasicke zamykani a odemykani, ale vnitrni baterie se jaksi teda nenabyla a uz to nejde temer vubec ta automatika...takze mi nezbyde asi nic jineho nez koupit novou kartu.. :(
Renault Laguna II 1,8 16V, 2001 - Když ji miluješ, není co řešit

samson
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned dub 22, 2007 14:02

Příspěvek od samson » ned úno 17, 2008 14:19

a az tak ti chyba ta automatika? :-) ja to mma na karte a nikdy to nepouzivam :-) , a ak som to aj skusal , niekedy to ide super, niekde treba trosku pockat a tak , skor by som povedal ze to je o signalu z karty , no nwm

Uživatelský avatar
imatrix
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 29, 2008 00:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od imatrix » pon úno 18, 2008 01:45

To si delas srandu? :o Vzdyt to je na celym aute to nejlepsi !!! Je 21. stoleti, letame bezne do vesmiru, muzes zdarma zive videt i slyset cloveka na druhe strane zemekoule atd. a ty bys jeste chtel pouzivat klicky a neco odemykat? Sahnu na kliku a hotovo, jdu od auta a zamknuto. Auta bez automatickyho zamykani odemykani patrej do dejepisny knizky :lol:
Renault Laguna II 1,8 16V, 2001 - Když ji miluješ, není co řešit

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon úno 18, 2008 08:08

imatrix píše:No zkousel jsem nekolik dni pouzivat klasicke zamykani a odemykani, ale vnitrni baterie se jaksi teda nenabyla a uz to nejde temer vubec ta automatika...takze mi nezbyde asi nic jineho nez koupit novou kartu.. :(
Po dlhom nepouzivani "automatickej" karty mi to taktiez prestalo fungovat a to som ju dobijal v aute viac nez 8 hodin. Riesit to budem az po vymene CR1620, uz nie je v najlepsom stave. Mozno ze tych 8 hodin nabijania bolo malo. Renault v manuali uvadza, ze nabitie moze trvat aj 24 hodin... Diagnostikou sa myslim da precitat stav nabitia.
Automaticky rezim aj tak nepouzivam. Nemam handsfree startovanie takze v okamihu ked siaham na klucku uz musim mat kartu v ruke.

Uživatelský avatar
imatrix
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 29, 2008 00:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od imatrix » pon úno 18, 2008 10:11

A to staci mit tedy kartu ve ctecce a nemusi byt zapnuty motor?
Renault Laguna II 1,8 16V, 2001 - Když ji miluješ, není co řešit

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon úno 18, 2008 10:42

imatrix píše:A to staci mit tedy kartu ve ctecce a nemusi byt zapnuty motor?
20 minutove dobitie doplni energiu stratenu samovybijanim za 24 hodin, takze nabijanie bude dlhe. Urcite nie je riesenim sediet v aute na parkovisku niekolko hodin a strazit nabijanie karty.
Naposledy upravil(a) Laco19 dne pon úno 18, 2008 15:03, celkem upraveno 1 x.

samson
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned dub 22, 2007 14:02

Příspěvek od samson » pon úno 18, 2008 11:50

imatrix píše:To si delas srandu? :o Vzdyt to je na celym aute to nejlepsi !!! Je 21. stoleti, letame bezne do vesmiru, muzes zdarma zive videt i slyset cloveka na druhe strane zemekoule atd. a ty bys jeste chtel pouzivat klicky a neco odemykat? Sahnu na kliku a hotovo, jdu od auta a zamknuto. Auta bez automatickyho zamykani odemykani patrej do dejepisny knizky :lol:
no porovnavat to s letanim do vesmiru :-D , proste ma to niejak nenadchlo , ale uz to den skusam a zatial to vyzera ze to ide vsetko pohode, tak dam vediet , no predtym sa mi stavalo ze som musel drzat ruku na klucke aj tych 5 sekund , no uvidi sa :-)

zbysa
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: pon bře 03, 2008 21:24

Re: Blbne automatické odemykaní/zamykání

Příspěvek od zbysa » pon bře 03, 2008 21:36

Zdravim,
ja mam jiny problem. Automaticke odemykani a zamykani fungovalo bez problemu (pred 2 mesici byla vymenena baterie v karte), ale najednou to nefunguje a nedokazu vysledovat proc (Laguna 2002 2.2dCi).
Puvodne pri automatickem zamknuti zustaly blinkry na dverich rozsvicene cca 10 sekund po zamceni. Ted ale pri stisknuti tlacitka auto+lock zustanou blinkry rozsvicene cca 3 sekundy a auto se uz automaticky neodemkne. Cim by to mohlo byt zpusobeno? Je pravda, ze mezitim kvuli poruse stahovani okna jsem mel odpojene jedny dvere (tj. i od senzoru automatickeho odemykani), ale nejsem si jisty, jestli to dela od te doby, protoze automaticke zamykani pouzivam jen obcas.
Prosim poradte.
Diky
Zbysa

Uživatelský avatar
imatrix
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 29, 2008 00:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od imatrix » sob bře 15, 2008 16:29

Zdarek, tak mam velmi neprijemne novinky.

V Renaultu rekli ze to bude URCITE kartou, takze jsem se premohl a zaplatil 5 000 Kč za novou tritlacitkovou kartu. Vysledek s novou kartou? Automaticke odemykani stale nefungovalo, v Renaultu usti nad Labem se omlouvali ze je vetsinou na vine karta, tak si auto vzali jeste na poradny prohlidnuti temer na cely den a zjistili, ze vsechny senzory na dverich jsou ok, ctecka je v poradku (davali ji do jinyho auta a naopak), karta taky a jediny a problem muze byt v jednotce UCH, ktera sice hlasi OK ale je to jediny misto kde uz muze byt chyba.

Vzhledem k tomu, ze za UCH by chteli cca 10 000 Kč, je uz docela dost a kdyz vezmu v potaz ze to nakonec stejne zas nemusi fungovat...Samozrejme za tu celodenni prohlidku nic nechteli (jeste aby jo kdyz jsem vyhodil 5 000 k nicemu). Takze mam z toho jen obycejny auto, do kteryho abych se dostal, musim smatrat pro kartu do kapsy a mackat trapne naky tlacitko :(
Renault Laguna II 1,8 16V, 2001 - Když ji miluješ, není co řešit

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob bře 15, 2008 19:56

Imatrixi, otevř auto, kartu nech ležet metr vedle, zavři dveře a natoč to.

jestli to nastartuješ, vnitřní anténa je šluslá na kostru a bere i z venku - nefunguje faradayova klec a auto si myslí, že jsi vevnitř.

Taky zkus - jestli to teda aspoň trochu funguje, z jaké vzdálenosti to otevřeš. Mělo by to být max 2m od vozu.

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » sob bře 15, 2008 20:13

wc píše:Imatrixi, otevř auto, kartu nech ležet metr vedle, zavři dveře a natoč to.

jestli to nastartuješ, vnitřní anténa je šluslá na kostru a bere i z venku - nefunguje faradayova klec a auto si myslí, že jsi vevnitř.

Taky zkus - jestli to teda aspoň trochu funguje, z jaké vzdálenosti to otevřeš. Mělo by to být max 2m od vozu.

wecka :D
Laguna 2001 a startovanie bez karty?
Tento tyzden asi budem riesit nieco podobne ak nie to iste. Stlacenim AUTO/LOCK smerovky zasvietia len na 3s a automaticke otvorenie uz nejde. 2 mesiace som nemal namontovane stahovanie LP okna aj s elektronikou a otvaranie som neriesil lebo je to vsetko vzajomne pospajane.
Uz mam elektroniku v 100% stave, bateria v karte 3,005V, akumulator v karte nabíjam jazdenim uz mesiac, je cas pozriet sa na to otvaranie...

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob bře 15, 2008 20:24

Aha...

no, 2001 to mít nebude :roll:

By chtělo ty antény zkontrolovat v Renaultu. Dá se tam aktivovat nějaký test....
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
imatrix
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 29, 2008 00:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od imatrix » ned bře 16, 2008 01:05

No ja si myslim ze ty anteny urcite taky zkontrolovali ne? Jinak pro upresneni musim dodat, ze to fungovalo normalne, pak to zacalo jako slabnout (cca postupne mesic) jak jsem vlastne zakladal tento topic a ted to nefunguje vubec, to je mi na tom nejdivnejsi, ze to neprestalo okamzite ale postupne se to zhorsovalo.
Renault Laguna II 1,8 16V, 2001 - Když ji miluješ, není co řešit

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » ned bře 16, 2008 09:29

wc píše:Aha...

no, 2001 to mít nebude :roll:

By chtělo ty antény zkontrolovat v Renaultu. Dá se tam aktivovat nějaký test....
Aj s DDT sa to da, nieco som tam videl. Musim skontrolovat vsetko okolo HandsFree karty...

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon bře 17, 2008 11:12

Venoval som diagnostike HandsFree polhodinu. Aspon viem, ze mam bateriu aj akumulator v karte OK, ze snimace na dverach funguju, ze sa stlacenim AUTO/LOCK Handsfree mod aktivuje a v konfiguracii je povoleny. Celkovy stav citacky aj karty mam OK len to nejako nefunguje.
Este skusim nechat druhu kartu doma (handsfree kartu testujem po oprave, pre istotu mam stale so sebou obidve karty) - to tiez moze byt pricinou nefunkcneho HandsFree otvarania.

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř bře 26, 2008 17:45

Skusal niekto diagnostikovat UCH s HandsFree kartou cez DDT? Nejako s tych obrazoviek mudrejsi nie som.
Ide mi o stav HandsFree karta mimo vozidla ale v dosahu, pred dverami - potreboval by som tych cca 9 screenshotov obrazoviek z funkcneho systemu (vsetko tykajuce sa karty, blokovania, tlak nie). N oplatku poskytnem screenshoty svojich 9 obrazoviek prelozenych do slovenciny.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 32 hostů