zadní kotouče

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
zazík
Junior member
Příspěvky: 115
Registrován: pon bře 26, 2007 19:08

zadní kotouče

Příspěvek od zazík » úte kvě 15, 2007 19:42

chci se zeptat,když jedu autem(obzvlášť když je stažený okno)tak je slyšet jak šoupou asi zadní destičky o kotouč,obzvlášt je to slyšet když se zvuk odráží např.od baráku atd.,není to nic brutálniho,ale je to slyšet,už jsem to pozoroval i u jiných aut(i co jsem měl),dá se to nějak odstranit,nebo je to normální,docela mě to štve,jinak přední kotouče jsou pěkně hladký a rovný plochy,na zadních jsou takové vlnky(když přejedu po kotouči prstem od venkovní strany ke středu kotouče tak jsou na něm znát vlnky,drážky(hrbolatej)nejsou to rovný plochy,ji to i vidět,má cenu s tím něco dělat?Bylo na jarní kontrole v Renaultu,kontrolován stav opotřebení brzd a dobrý,díky
Renault Laguna II.,18-16V 89 kW(123 koníků) Expression,už ne

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte kvě 15, 2007 21:06

U mna zadne kotuce vyzeraju takisto. Dokonca jeden by som uz mohol menit aj koli hrubke.
Problem je cena, meni sa to komplet aj s loziskom. Cena kotucov v Renaulte je cca 9000,-SK, lacnejsie som v SK nenasiel.
Takze ich nechavam tak, kym nerobia problemy.
Nieco podobne som mal hned cca 2000km po kupe auta. Nepozrel som dosticky z vnutornej strany a ked to suchalo, klepalo uz bola vnutorna dosticka na jednom kolese opotrebovana az na kov, zatial co dosticka na vonkajsej strane mala este do vymeny daleko.

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Re: zadní kotouče

Příspěvek od lopik » úte kvě 15, 2007 22:33

zazík píše:chci se zeptat,když jedu autem(obzvlášť když je stažený okno)tak je slyšet jak šoupou asi zadní destičky o kotouč,obzvlášt je to slyšet když se zvuk odráží např.od baráku atd.,není to nic brutálniho,ale je to slyšet,už jsem to pozoroval i u jiných aut(i co jsem měl),dá se to nějak odstranit,nebo je to normální,docela mě to štve,jinak přední kotouče jsou pěkně hladký a rovný plochy,na zadních jsou takové vlnky(když přejedu po kotouči prstem od venkovní strany ke středu kotouče tak jsou na něm znát vlnky,drážky(hrbolatej)nejsou to rovný plochy,ji to i vidět,má cenu s tím něco dělat?Bylo na jarní kontrole v Renaultu,kontrolován stav opotřebení brzd a dobrý,díky
mě to dělá taky ale jen chvíli než se ojede ten šum 2 krát šlapnu na brzdy a už to nedělá,ale dělalo mě to skoro u každého auta které mělo vzadu kotouče asi je to normal
Nyní Renault Laguna Grandtour II,2002,1,6-16V-79KW a Renault Twingo II,2009,1,2-44 KW
Předtím 2 krát R18,2 krát R21,Safrane Ph2.

zazík
Junior member
Příspěvky: 115
Registrován: pon bře 26, 2007 19:08

Příspěvek od zazík » čtv kvě 31, 2007 18:12

tak včera jsem měl autí u kámoše v servisu ohledně těch zadních brzd,tak z venkovní strany destičky tak 40%,z vnitřní sjeté místama až na kov :zo: ,vyměněny a teď super :rocker: ,koukám že je to u Laguny asi normální :kc:
Renault Laguna II.,18-16V 89 kW(123 koníků) Expression,už ne

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » čtv kvě 31, 2007 18:37

zazík píše:tak včera jsem měl autí u kámoše v servisu ohledně těch zadních brzd,tak z venkovní strany destičky tak 40%,z vnitřní sjeté místama až na kov :zo: ,vyměněny a teď super :rocker: ,koukám že je to u Laguny asi normální :kc:
Tak uz na tomto fore nie som sam, co zodral dosticky na kov :D .

Petr Sázavský
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 14, 2006 19:22

Příspěvek od Petr Sázavský » pát črc 13, 2007 16:14

Tak jsem tento týden byl nucen měnit oba zadní kotouče,včetně destiček. Destičky jsem měnil i vpředu. Dělalo to dost hrozný zvuky. A protože se chystám k moři,nechtěl jsem to riskovat. Kotouče sjeté pod povolený rozměr,destičky taky. Než jsem se nadál,byl jsem o 13000 chudší :( Samo jsem nebyl v ofiko servisu,ale u kamaráda. Největší darda byly ty zadní kotouče,kde jsou ty pitomý ložiska! Mám lagunku rok a nemusel jsem do ní vrazit ani korunu. Asi jsem trefil kvalitní kus. A najednou tohle!! :evil: Snad to bude na dlouho poslední velké vydání. :? Jinak si na ní ale nemohu stěžovat.

dudu
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 08, 2007 13:30
Bydliště: znojmo

Příspěvek od dudu » sob črc 14, 2007 18:25

V obchodě jsem si objednal kotouče ks cca za 1400,- + destičky 1200,- a samozřejmě mě nenapadlo, že se prodávají bez i s ložisky. V garáži po demontáži kotouče jsem s hrůzou zjistil, že kotouč šel dolů i složiskem :shock: Tak jsem vzal všechny čtyři kotouče (staré i nové) do dílny a pod lisem jsem zkusil ložiska vylisovat. Říkal jsem si buď půjde, nebo praskne. Čerpadlo na lisu zasténalo, ale ložiska se podařila vyjmout a do nových znovu nalisovat. Akorát jsem musel magnetiské ABS proužky ze starých odříznout a nalepit na nové (ty tam taky chyběli) :( . Od té doby jsem najel asi 15000 km a vše OK, ložiska zatím neprotestují.
Kotouče jsem měnil při 112000 km a věřím, že ty ložska do další výměny kotoučů vydrží.
Renault Laguna Grandtour 1.9 dCI 88KW rv.2003
Renault Laguna 2,2D ,
Renault 19 1,7

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » sob črc 14, 2007 23:37

dudu píše:V obchodě jsem si objednal kotouče ks cca za 1400,- + destičky 1200,- a samozřejmě mě nenapadlo, že se prodávají bez i s ložisky. V garáži po demontáži kotouče jsem s hrůzou zjistil, že kotouč šel dolů i složiskem :shock: Tak jsem vzal všechny čtyři kotouče (staré i nové) do dílny a pod lisem jsem zkusil ložiska vylisovat. Říkal jsem si buď půjde, nebo praskne. Čerpadlo na lisu zasténalo, ale ložiska se podařila vyjmout a do nových znovu nalisovat. Akorát jsem musel magnetiské ABS proužky ze starých odříznout a nalepit na nové (ty tam taky chyběli) :( . Od té doby jsem najel asi 15000 km a vše OK, ložiska zatím neprotestují.
Kotouče jsem měnil při 112000 km a věřím, že ty ložska do další výměny kotoučů vydrží.
Tiez som chcel menit kotuce bez lozisk. Kotuce som chcel rozpilit na 2 casti, pri hrubke 9mm by to malo ist rychlo a posledtych par mm pri lozisku zlomit vklinenim sekaca do rezu.

petersk
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: pát čer 15, 2007 15:37

Příspěvek od petersk » pon črc 16, 2007 13:00

Je zaujimave preco tie zadne kotuce odchadzaju...zamyslel sa niekto nad tym? este som nevidel lagunu ktora nema ryhovane kotuce zadne. Zaujimave..Teda okrem novej.
-PD-
Laguna 1.9Dci Grandtour, 88kW , 2002,Privileg

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon črc 16, 2007 13:52

petersk píše:Je zaujimave preco tie zadne kotuce odchadzaju...zamyslel sa niekto nad tym? este som nevidel lagunu ktora nema ryhovane kotuce zadne. Zaujimave..Teda okrem novej.
Mam zadne kotuce uz zrele na vymenu ale najazdene 166t km...

Babik78
Člen RCČR
Příspěvky: 608
Registrován: úte led 04, 2005 22:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Babik78 » pon črc 16, 2007 20:18

Laco19 píše:
petersk píše:Je zaujimave preco tie zadne kotuce odchadzaju...zamyslel sa niekto nad tym? este som nevidel lagunu ktora nema ryhovane kotuce zadne. Zaujimave..Teda okrem novej.
Mam zadne kotuce uz zrele na vymenu ale najazdene 166t km...
Tak tak. Taky jsem zadni koutouce měnil až ve 160tis km.
**************************
Laguna GrandTour II 1.9dCi 88kw - Privilige 2001 k 12/18 335.000km
Grand Espace IV 2.0dCi Phase IV 127kw aut. - Initiale Paris 2014 k 12/18 115.000km
Milan alias Babik78

mrmaryII
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: úte lis 14, 2006 23:39
Bydliště: Kosice

Příspěvek od mrmaryII » pon črc 16, 2007 20:36

zazík píše:tak včera jsem měl autí u kámoše v servisu ohledně těch zadních brzd,tak z venkovní strany destičky tak 40%,z vnitřní sjeté místama až na kov :zo: ,vyměněny a teď super :rocker: ,koukám že je to u Laguny asi normální :kc:

Je to normalne u kazdeho auta s kotucmi v zadu o ktore nieje dobre postarane. Je to pomerne narocne na udrzbu ( toje cele) . Je treba pomerne casto cistit a premazavat strmen. Ak sa to nerobi, konci to vymenou strmena (ak sa zacne zakusavat kluc parkovacej brzdy)

Uživatelský avatar
erti
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: ned čer 19, 2005 19:07
Bydliště: Nejdek u KV

Příspěvek od erti » pon črc 16, 2007 21:11

To s tím špatným samostavem na ruční brzdu se dá ještě zachránit. Nefungoval mi a ruční brzda téměř nebrzdila. Rozhýbal jsem to pomocí oleje a kleští, ale cca za měsíc to bylo znovu. Tak jsem tam nainstaloval starší, ale funkční pružinu ze třmenu brzd jiného auta co jsem našel v garáži. Dal jsem jí tak, aby pomáhala tý stávající. A ejhle? Už rok to maká spolehlivě. :wink: Levné a rychlé. :D
Laguna II 2002 1.9DCi GT Sport Privilege 110kW GPS Carminat, Tuning.

mrmaryII
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: úte lis 14, 2006 23:39
Bydliště: Kosice

Příspěvek od mrmaryII » pon črc 16, 2007 21:15

erti píše:To s tím špatným samostavem na ruční brzdu se dá ještě zachránit. Nefungoval mi a ruční brzda téměř nebrzdila. Rozhýbal jsem to pomocí oleje a kleští, ale cca za měsíc to bylo znovu. Tak jsem tam nainstaloval starší, ale funkční pružinu ze třmenu brzd jiného auta co jsem našel v garáži. Dal jsem jí tak, aby pomáhala tý stávající. A ejhle? Už rok to maká spolehlivě. :wink: Levné a rychlé. :D
Tak mi prihraj model toho auta z ktoreho by mohla byt ta pruzina. Nebudem za to davat 8a pol litra, ked sa to este da zachranit. Vopred dik.

Uživatelský avatar
erti
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: ned čer 19, 2005 19:07
Bydliště: Nejdek u KV

Příspěvek od erti » úte črc 17, 2007 08:52

mrmaryII píše:
erti píše:To s tím špatným samostavem na ruční brzdu se dá ještě zachránit. Nefungoval mi a ruční brzda téměř nebrzdila. Rozhýbal jsem to pomocí oleje a kleští, ale cca za měsíc to bylo znovu. Tak jsem tam nainstaloval starší, ale funkční pružinu ze třmenu brzd jiného auta co jsem našel v garáži. Dal jsem jí tak, aby pomáhala tý stávající. A ejhle? Už rok to maká spolehlivě. :wink: Levné a rychlé. :D
Tak mi prihraj model toho auta z ktoreho by mohla byt ta pruzina. Nebudem za to davat 8a pol litra, ked sa to este da zachranit. Vopred dik.
Nevím z jakého to bylo auta. Měli jsme jich v rodině dost a ze kterého zrovna tahle byla? Odměř si to a nějakou vyber. Mám to složené ze dvou kratších tak se taky poohlídnu po jedné delší. Když sundáš kolo, tak se podívej kde pružinu zaháknout. Je to tam dobře vidět.
Laguna II 2002 1.9DCi GT Sport Privilege 110kW GPS Carminat, Tuning.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů