okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Rian
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát črc 28, 2006 21:02
Bydliště: Michalovce

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Rian » pát srp 02, 2013 17:07

Zdravim vospolok.

Riešil som tu dávnejšie problém, že mi blbne okno na strane vodiča. Nakoniec okno zaťalo zuby celkom v štýle že som ho našiel otvorené na parkovisku.
Problém vyriešila výmena TEMIC modulu (či tak nejako sa to volá) na motorčeku okna.
Modul je kúpený od známeho, čo má doma Megane na súčiastky.
Ináč, na eBay sa dá cca za 25 eur kúpiť náhrada za TEMIC.


Píšem ale preto, lebo po nasadení modulu mi motorček funguje opačne - potiahnem hore, okno sa otvorí, a naopak.
Aj keď dvakrát zamknem diaľkovým auto, všetky okná sa zavrú, len toto sa otvorí.
Dá sa to nejako nastaviť, alebo je to o inom type TEMICu ?
Je na ňom iné part number, ale ináč funguje bez problémov.
Renault Mégane II 1.5 dCi Authentique Pack Hatchback (5 dv.)
86PS / 63kW / 1461ccm

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od milan.maly » úte srp 06, 2013 12:14

Ak si dobre spominam, tak sa to da vyriesit otocenim krytu motorceka o 180 stupnov.
Pod krytom je permanentny magnet, a zmenou jeho orientacie voci rotoru by ovladanie mohlo zacat fungovat ako potrebujes.

Daj potom vediet, ci to pomohlo.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od perfe11 » sob bře 15, 2014 17:33

Caute zo dna na den mi prestalo fungovat spolujazdcove okno.
Tlacim ci u seba alebo u spolujazca a nic ani zvuk ani nic uplne mrtve.
Neviete co to moze byt?
Dakujem
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

blackout
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 19, 2014 08:44

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od blackout » stř bře 19, 2014 09:00

Zdravím, měl jsem podobný problém, jako Rian - jednoho dne jsem přišel k autu a okno bylo stažené, ale ovládání vůbec nereagovalo. Po chvíli se okno samo zavřelo a šlo normálně ovládat, čili jsem to nijak dál neřešil.

Po cca půl roce mi motorek od stahování vyhořel a seškvařil svazek kabelů, který mám teď ohromný problém sehnat.

Mám třídvéřáka r.v. 2003, ale nevím, jestli by bylo možné použít kabel např. z čtyř nebo pětidvéřového modelu. Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky moc.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Zefek » stř bře 19, 2014 09:55

Kabely ve třídveřáku budou delší - dveře jsou delší než u pětidvéřáku. Což by ale nutně nemusel být problém pokud by na délku seděla část ke stahovačce, což by mohla. Do zámku už vedou čtyři dráty, tak se to dá nadstavit.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od krt.ecek » stř bře 19, 2014 10:31

otázkou je kolik se toho seškvařilo, zda by nebylo jednodušší než shánět novou kabeláž opravit tu starou....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od benytrans » stř bře 19, 2014 19:54

To mě se nedávno stalo, že jsem vyhodil blinkr a okno samo sjelo dolů. Občas to udělalo, občas v závisloti na sešlápnutý brzdě, no prostě jako barevná hudba na zadních světlech, akorát místo žárovek sjíždělo okno :D . Takhle se to opakovalo asi desetkrát během 20ti minutové jízdy, na parkovišti jsem dveře rozebral, poodpojoval všechny konektory, poohýbal piny a od tý doby dobrý. Asi byla někde špatná kostra :D
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od perfe11 » stř bře 19, 2014 20:54

no mne to prave okno este stale neide ale vsimol som si vcera vecer ked som parkoval tak po stlaceni brzdy sa mi jemne rozsvietili diodove parkovacky v predu ale neviem ci to robilo aj predtym :):)
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od benytrans » stř bře 19, 2014 21:46

No jo elektrika v Renaultu :D
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

blackout
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 19, 2014 08:44

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od blackout » čtv bře 20, 2014 11:58

Díky za rady, zkusím spatlat něco z kombíka a uvidím :)

Doufám jenom, že se z toho nestane měsíční rutina jako z výměny žárovek...

jarak
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 16, 2011 11:05

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od jarak » ned bře 23, 2014 16:06

Zdar,mám také problém se stahováním okna řidiče.Přestalo stahovat,jen je při zmačknutí tlačítka slyšet takové tiché cvaknutí někde u motorku,asi nějaké relé.Oddělal jsem tapicírung,zkontroloval konektory motorku a té jednotky prostříkl kontaktolem,vše se zdá být v pořádku.Najednou potom okno chvilku stahovalo.Po cca 5 minutách zase nefunguje.Když pobouchám dveře v místě kde je motorek zase na chvilku začne stahovat a po chvilce zase nic.Poradí někdo čím by to mohlo být?
Díky za info Jarda.

mirecskk
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 02, 2014 22:15

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od mirecskk » čtv bře 27, 2014 23:32

Mam problem s pravym zadnym stahovanim okna Renaul Megan II Sedan rv.2005 z nicoho nic prestalo ist prve dni ked som na karte stlacil dva krat zamknut auto a druhe vytiahnutie okna 3 okna sa zatvorily a toto sa otvorilo tlacika vo dverach na toto okno nereaguju ani u sofera ani na tych dverach ostatne idu, este mi to robilo ked bolo dole nastartoval som auto a sem tam same odseba sa zacalo zatvarat ale len tak po 10 cm cca 10-15min intervaloch teraz uz ani to to je 4 dni od prejavenia poruchy, jedine co som zistil je ze ked napojim na samotny motorcek autobateriu 3 kontakty stred zem dva krajne plus hore/dole okno ide iba dole cize motorcek toci iba dole na druhy kontakt nereaguje moze to byt iba tym motorcekom ??? Inac to auto je malo jazdene to okno sa ani nepouziva teraz ma auto oklo 33000 km jeto benzin kupovane ako nove. Servisu by som chcel vyhnut lebo ten u nas je strasny aj po finacnej aj technickej stranke vsetky uchyty budu olamane ked ho vratia vsetko bude vysiet, klepat, odpadavat :( :( :( dakujem za pomoc ked vie niekto poradit.

petulo72
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 05, 2014 13:55

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od petulo72 » sob dub 05, 2014 17:43

Zdravim,

mam problem so stahovanim okna sofera (všetky okna v elektrine). Rozobral som to a zistil som, ze sa motorcek toci iba do jednej strany pricom stlacam tlacidla pre chod hore aj dole. Mal uz niekto takuto skusenost? Je vadne tlacidlo alebo motorcek?

Auto Megane Grandtour 2, r.v. 2005

jaros.v
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř kvě 27, 2009 10:23

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od jaros.v » stř dub 09, 2014 07:57

Další zkušenost s nefunkčními okny. Tentokrát to bylo okno u řidiče na megane 2, r.v. 2008, v elektrice jen přední okna. Občas nereagovalo okno u řidiče na sepnutí tlačítka. Jednoho dne zůstalo pootevřené cca 5 cm a nedalo se zavřít. Nakonec po několika pokusech se podařilo okno po nastartování motoru zavřít. Na další pokusy už okno nereagovalo. CLIPem zjištěna chyba porucha napájení motorku okna. Po rozebrání dveří provedena demontáž Temicu, v něm opálené kontakty, zjištěn přechodový odpor. Vyčištěno, přepájeny všechny spoje na Temicu, nasazeno zpět. Okno funguje jako nové. Takže po opravě zlomených drátů u 5. dveří další častá oprava el. rozvodů. Ty impulzní jednotky se jim moc nepovedly. Jestli se to znovu projeví, půjdu do Jablotronu jak je tu uváděno.

Perfe
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 17, 2011 22:14

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Perfe » pon dub 21, 2014 09:06

perfe11 píše:no mne to prave okno este stale neide ale vsimol som si vcera vecer ked som parkoval tak po stlaceni brzdy sa mi jemne rozsvietili diodove parkovacky v predu ale neviem ci to robilo aj predtym :):)
Takze okno uz funguje.
Problem bol v zhrdzavenej koncovke.
Obrázek

Obrázek

a tie svetla co sa rozsvietili pri brzdeni bol problem v ziarovkach
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 120 koni r.v. 2003

regis24
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 14, 2011 09:12

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od regis24 » čtv dub 24, 2014 13:23

Mám problém jako "Perfe", konektor ve dveřích u řidiče je totál na šrot... Zkusil jsem to pomocí moderních sprejů vyčistit, ale je to spíš k horšímu, okna fungují podle vlastní nálady (takže nefungují). Marně se snažím sehnat celý svazek do předních dveří - je to na kombi, komplet v elektrice (okna P+Z, zrcátka, zámek,...). Kdyby jste někdo věděl kde sehnat budu rád.

finesa
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 19, 2009 19:42

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od finesa » čtv dub 24, 2014 16:29

Tak jsem řešil taky problém, kdy na okně spolujezdce se mě zdeformovaly lanka (toto jsem dočasně vyřešil zajištěním okna v horní poloze vrutem) a jezdil dál. Po půl roce mě samovolně sjelo okno u řidiče a již nebylo nefunkční, ovladač taktéž. S tím už se jezdit nedalo. Cena za opravu v servisu Renault (3/4 výplaty). Místní autoopravář přeměřil, nicméně nic nezjistil a měl pouze podezření na ŘJ, ale údajně to není v jeho silách opravit. Proto jsem se rozhodl, že budu konat:

závada č.1 (okno spolujezdce): zakoupil jsem náhradní stahovačku za 600,- Kč. Rozdělal jsem tapec. Dvě lanka na vodících lištách jsem vybral ven, jezdce jsem ponechal původní. Spojovací třetí lanko jsem nechal původní, jelikož bylo neporušeno. Nasadil jsem nové lanka do původních jezdců obtočil kolem vodících koleček na konci vodících lišt a konce lanek jsem namotal do vybrání plastového kotouče až po bílou koncovku (pravé lanko 1 otočka, levé zbytek). Poté jsem kotouč vložil do bílého plastového krytu a asi napotřetí jsem do něho dostal i bílé plastové koncovky s pružinami. Chce to trošku síly, ale jde to. Poté jsem vše kompletně nasadil na hřídel motorku a sešrouboval. Samozřejmě vše promazal. Zkouška - funguje - jako nové. Nádhera. :D

závada č.2 (okno řidiče):opět rozebrání tapecu, je tam více drátů a konektorů než ve dveřích spolujezdce. Šel jsem po drátech. Vypinač OK, konektor dveří OK, takže jsem směřoval vše k ŘJ TEMIC - odpojil jsem ji od konektoru a sundal s ní další plastový kryt vidliček. Prostříkal a zpět nasadil. Při malém pohybu začalo stahování fungovat poté zase ne, toto se opakovalo několikrát. Nakonec jsem scvakl k sobě plíšky v konektorech a zpět nasadil konektor na vidličky TEMICu a světe div se, okno jede. Paráda. :)

Píšu to proto, že by to mohlo někomu pomoci........

Konečné zúčtování: náklady 600,- Kč a cca. 4 hod. práce, se servisem Renault nesrovnatelné, raději nebudu uvádět nakolik mě to orientačně vypočítali. :evil:

perfe11
Junior member
Příspěvky: 201
Registrován: pát dub 13, 2012 07:34

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od perfe11 » čtv dub 24, 2014 21:49

regis24 píše:Mám problém jako "Perfe", konektor ve dveřích u řidiče je totál na šrot... Zkusil jsem to pomocí moderních sprejů vyčistit, ale je to spíš k horšímu, okna fungují podle vlastní nálady (takže nefungují). Marně se snažím sehnat celý svazek do předních dveří - je to na kombi, komplet v elektrice (okna P+Z, zrcátka, zámek,...). Kdyby jste někdo věděl kde sehnat budu rád.
ja som mal len try kontakty take zhrdzavene ale ten hlavny cerveny (+) bol komplet odhrdzaveny.
Rozobral som zasuvku, do nej som prevrtal dieru natiahol kabel a spojil som ho na pevno.
Tie ostatne kontakty som oslkrabal srubovakom a nastriekal sprejom na kontakty.

A funguje vsetko v pohode
Renault Megane II Sedan 1.9 DCI 88kw/120 koni r.v. 2003

Véča
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 11, 2013 19:21

Re:

Příspěvek od Véča » čtv čer 05, 2014 10:20

mip píše:
wc píše:Pokud ze strany řidiče vše funguje OK, vedení z tlačítka dveří spolujezdce je průchozí a problém je skutečně v tlačítku u řidiče, domnívám se.

Dá se to rozebrat a myslím, že i lehce opravit, jen na to teď nemám čas.

Pokud se s tím někdo chcete babrat, napište výsledek pitvy vypínače :D

wecka :D
Hotovo, náčelníku :wink: Okno jezdí tam i zpět. Byl studeňák na jednom kontaktu u ovládání na řidičově straně.


Obrázek
Obrázek
Diky za navod a fotky. Moc mi to pomohlo. Vypinac sem mel sice 3x venku, ale vzdy jsem se zasekl na tech navlikacich pinech po stranach. Takze po trech letech okno opet plne funkcni.
Zavada byla ze od ridice neslo nic a od spolujezdce pouze nahoru. Studenak byl na jedinym krajnim pinu mikrospinace blize ke stredu tistaku.
Véča
_-----_----_-----_
ESPACE IV - 1.9 dci - 2005
R19 - (prodano)

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od trichopter » stř srp 20, 2014 06:44

Zdravým.
nefunguje uz aj zadné okno za vodičom.tam to pestalo absolutne reagovat, len ked stlačím tlačitko na predných dverách,počuť na zadnom okne iba take lupnutie.neviete či bude problém iba v elektrike,alebo jevadný stahovač?

Pri predných dverách spolujazdca mi okno padlo dolu. tam su domotané lanká ked som to rozobral.Zatial som to neriešil.
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

mjirmas
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 06, 2014 10:02

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od mjirmas » pát srp 22, 2014 10:20

dobry den mistri potreboval bych poradit prestalo mi fungovat okno u spolujezdce motor na primo funguje nejde ovladat ani u ridice a ani u spolujezdce jen v nem jemne cvaka zeby spinac nevim nerozumim tomu zatim dekuji renault megane 2 2,0 16 v

Handou
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 12, 2014 17:21

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Handou » pát led 09, 2015 12:41

Ahoj prosim nevite kde by mohl byt problem? Koupil jsem auto ma to el okna jen v predu okno u ridice jde normalne okno u spolujezdce take ale jen ovladanim u spolujezdce u ridice spolujezdcovo okno nejde ani otevrit ani zavrit

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Rado77 » pát led 09, 2015 14:13

Asi len v spinaci u vodica
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Handou
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 12, 2014 17:21

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Handou » pát led 09, 2015 15:32

No take v to doufam diky

1z1000
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pát črc 31, 2009 13:24
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od 1z1000 » sob úno 28, 2015 14:58

Nechci spamovat forum link na originál post přikládám mám jen takový dojem že to do tohoto tématu nepatří proto jsem udělal nové pod typem auta jestli je to problém adminům se omlouvám.
Originál téma je zde:

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=59&t=82284


Závada se projeví tak že po vypnutí motoru sjede okno u řidiče samo dolů.

Toto se dá obejít tím že při vypnutí klíče držím ovladač oken(strana řidiče) v poloze nahoru.
Při pozorování a testování jsem došel k tomu že :

Ovládání okna u řidiče (ten levý spínač) jede dobře nahoru dolů vše ok když zmáčknu krátce vyjede nahoru nebo dolů funguje i po krocích.

Ale pravý spínač (ovládání okna u spolujezdce ale na dveřích u řidiče) dělá to že při stisku nahoru se zavírá okno u spolujezdce ale současně mi sjíždí okno u řidiče dolů)

Spínače u spolujezdce pracují perfektně nahoru dolů a neovlivní to okno u řidiče.

Spínače u řidiče jsem rozebral a prostříkal kontaktolem ale bez rozdílu zkoušel jsem lomcovat kabely mezi dveřmi a karoserii taky beze změny výměnu lanek a táhel mám za sebou před 2 roky a vím že mám dost polámaných clipů co drží ten tapecirung takže jsem to zatím nerozebíral mám z toho strach protože jsem tam pak máznul trochu silikonu ať to drží a představa že to rvu přes ten silikon omg bych si liskal teď :( jinak mám torx sadu kladivo kombinačky tím končí moje nářadí nemám ani garáž :(
Scénic 10/2000 1.6 16V RXE +-100Tkm

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 30 hostů