Renault kvalita - spolahlivost

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
stefan56
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pon led 25, 2010 19:05

Renault kvalita - spolahlivost

Příspěvek od stefan56 » ned říj 24, 2010 18:58

Chcem sa opytat či je automobil Renault najhoršie auto na trhu? Lebo na forach ich veľa ludi hanoby francúz to šrot alebo už nikdy a pod. ale aj mnohy chvalia. V čom su tie Renaulti vlastné zle ? Pripada mi ako keby už horšie auto na trhu alebo na svete nebolo.Mám tiež Renault Thalia r.v 2009 ale niekedy podla recenzii mi pripada ako keby som kupil najhoršiu značku aka môže byť Ked su tie auta tak zle potom preco ich na cestách tolko jazdy? Veď na cestách vydno každé 3-tie auto renault. To vsetci co jazdia na renaultoch su de*** alebo nevzdelanci alebo ako to je. To čo už aj korejské auta sú lepšie ? To keby boli tak zle auta tak uz by museli byt predajcovia skrachovany a na nasom trhu by uz znacka renault nemala byt. To len VW a spol su najlepsie auta? Ked su VW a spol naj potom by tu mali bit len predajcovia VW grup popripade japonci a ostatní by tu už nemali byt. Pripada mi keby Renault vyrobil to najlepsie stale by to bol šrot. Pytam sa potom aka je dobra značka Fiat ,KIA, Hiunday, chevrolet ci Peugeot alebo co vlastne ? či len VW - Skoda a SEAT
Dakujem vopred za seriozne odpovede od odbornikov

Nick_of_the_time
Experienced member
Příspěvky: 606
Registrován: pon dub 19, 2010 17:32
Bydliště: Chodová Planá

Příspěvek od Nick_of_the_time » ned říj 24, 2010 19:24

nejlepší je Renault.... těžko takhle posuzovat je důležité auto hodnotit objektivně ne subjektivně... já mam Renaulta rád a nedám na něj dopustit.ale kdybych jezdit dvaceti tisíc měsíčně budu volit jiné auto...a každý chválí jen to co máa hanobí to co nezná nebo s tím měl horší či špatnou zkušenost...co člověk to názor. Nejhorší auto na trhu to rozhodně není. Dle mého názoru patří do středního proudu.
od 17.6. Renault Thalia Privilége 1,2 16V

ex: Renault Megane Scenic Centrury 1,6e 66Kw/90HP

safy
Experienced member
Příspěvky: 534
Registrován: čtv kvě 15, 2008 18:45

Re: Renault kvalita - spolahlivost

Příspěvek od safy » ned říj 24, 2010 19:26

stefan56 píše:Chcem sa opytat či je automobil Renault najhoršie auto na trhu? Lebo na forach ich veľa ludi hanoby francúz to šrot alebo už nikdy a pod. ale aj mnohy chvalia. V čom su tie Renaulti vlastné zle ? Pripada mi ako keby už horšie auto na trhu alebo na svete nebolo.Mám tiež Renault Thalia r.v 2009 ale niekedy podla recenzii mi pripada ako keby som kupil najhoršiu značku aka môže byť Ked su tie auta tak zle potom preco ich na cestách tolko jazdy? Veď na cestách vydno každé 3-tie auto renault. To vsetci co jazdia na renaultoch su de*** alebo nevzdelanci alebo ako to je. To čo už aj korejské auta sú lepšie ? To keby boli tak zle auta tak uz by museli byt predajcovia skrachovany a na nasom trhu by uz znacka renault nemala byt. To len VW a spol su najlepsie auta? Ked su VW a spol naj potom by tu mali bit len predajcovia VW grup popripade japonci a ostatní by tu už nemali byt. Pripada mi keby Renault vyrobil to najlepsie stale by to bol šrot. Pytam sa potom aka je dobra značka Fiat ,KIA, Hiunday, chevrolet ci Peugeot alebo co vlastne ? či len VW - Skoda a SEAT
Dakujem vopred za seriozne odpovede od odbornikov
Zkus si odpovědět sám.Jsi často v servisu,nebo jezdíš spolehlivě a v pohodlí?No vidíš a máš odpověď.A já přidám svou.Už Tě někdy ohrozil řidič Renaultu,Peugeotu,Citroenu,Mazdy-?Mně ne,nebo si alespoň nevzpomínám.Zato každý den jsem svědkem arogance debilů v Oktáviích /nejvíce ze všech a čím dál horší /bez rozdílu věku či pohlaví.A vůbec se mi zdá,že koncernové popelnice s dunivými motory dělají z lidí fakt magory a oni se chovají agresivně a velmi arogantně.Ale to není žádný nový objev,to je věc stará roky.Pokud ta Thalia slouží,neřešil bych to.
Naposledy upravil(a) safy dne ned říj 24, 2010 19:28, celkem upraveno 1 x.
Renault Safrane 2.5 20V Renault Megane 1.6e Renault 9 TC Renault 8 1130 Renault 8 1132 Renault 16 TL,TS,TX Peugeot 205 GRD Peugeot 504 TI Barkas B 1000 Opel Astra 1.4 Fiat Uno 55 Fiat Regata 1.9ds Ford Sierra 2.0 Ford Taunus Coupé 1.6 Alfa Romeo 1750 Berlina Wartburg 311 Wartburg 353 Škoda Favorit

Nick_of_the_time
Experienced member
Příspěvky: 606
Registrován: pon dub 19, 2010 17:32
Bydliště: Chodová Planá

Příspěvek od Nick_of_the_time » ned říj 24, 2010 19:28

já jen můžu říct že kdyby tady byl majite ferrari co na něm má nalítáno sto tisíc asi by taky povídal jak je to auto spolehlivé a užasné a to je auto stokrát dražší než ta naše
od 17.6. Renault Thalia Privilége 1,2 16V

ex: Renault Megane Scenic Centrury 1,6e 66Kw/90HP

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » ned říj 24, 2010 19:34

Já bych to viděl asi takhle. Renault akorát vyrobí karoserii, motor a převodovku. A v podstatě u automatu už to ani Renault někdy není. Motory se taky často vyrábějí ve spolupráci s jinou automobilkou. Plechy používá každá automobilka +- stejné, antikorozní úpravy jsou taky ve většině automobilek na stejné úrovni. Je fakt, že nafťáky mají problémy se šálky. To asi nejvíc snižuje kvalitu.
Co se týče elektroniky, tak tu taky nevyrábí Renault. Ale spoustu řídících jednotek vyrábí Siemens. Maximálně si z elektroniky Renault vyrobí svazek drátů. Konektory vyrábí jiná firma.
Takže těžko říct. Řekl bych, že Renault je taková průměrná automobilka. Nic extra, ale ani nic podřadného.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

suchojik
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: pát dub 03, 2009 13:55

Příspěvek od suchojik » ned říj 24, 2010 20:56

vse je otazka modelu, motorizace a zpracovani a je jedno jake to ma logo na kapote.

Renault - stred nic extra - ale me se libi
Fiat Marea - JTD - pracant sel z domu v 350 tkm a dobry
Focus - taky dobry podelal jsem to LPG

zeptal bych se asi jinak - mam vybrano a co vy na to ... V kazdem pripade auto co ma Xkart sto tisic KM tak bude mit pred sebou problemy snad jen nove auto malinko eliminuje komplikace
Laguna III, dCi-110 kW, Grandtour
Megane II, dCi-96 kW, Grandtour
Pardubice

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » ned říj 24, 2010 21:55

Hodně lidí nezkousává, že koupí třeba fábii a pak jí potkávají na každém rohu 5´pětkrát a ještě k tomu zjistí, že thálka stejné výbavy je o nezanedbatelnou částku levnější.. Tak jen hledají nesmysly, proč je to špatné, že to oni nemají.. :wink: Už jsem tu někde psal, že u nás v rodině je celkem 6 rencků. Každý kdo si ho kupoval, nehleděl na zkušenosti ostatních, vybíralo se tak nějak všelijak(srdcem, finančně, láskou na první pohled atp). :-) Nutno dodat, že nikdo z nás neměl žádné závažné potíže, nějaké drobnosti ano..
PS: Styděl bych se říct někde, že mám Dacii, Tatu a Kiu, za Renaulta se nestydím :-)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » ned říj 24, 2010 22:43

defuckto píše:Hodně lidí nezkousává, že koupí třeba fábii a pak jí potkávají na každém rohu 5´pětkrát a ještě k tomu zjistí, že thálka stejné výbavy je o nezanedbatelnou částku levnější.. Tak jen hledají nesmysly, proč je to špatné, že to oni nemají.. :wink: Už jsem tu někde psal, že u nás v rodině je celkem 6 rencků. Každý kdo si ho kupoval, nehleděl na zkušenosti ostatních, vybíralo se tak nějak všelijak(srdcem, finančně, láskou na první pohled atp). :-) Nutno dodat, že nikdo z nás neměl žádné závažné potíže, nějaké drobnosti ano..
PS: Styděl bych se říct někde, že mám Dacii, Tatu a Kiu, za Renaulta se nestydím :-)
A já bych se za Dacii nestyděl... Nevidím důvod... Ať už Sandero, Duster-přijdou mi to povedený auta a za ty peníze bomba...
Co se Renaultu týká, určitě bych ho neházel do "odpadu", ani do střední třídy...řekl bych v globálu vyšší střední třída.. Pokud Nathálka slouží, těmhle řečem se nevěnuj a užívej si ji....
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » pon říj 25, 2010 12:27

Hrnecek píše: A já bych se za Dacii nestyděl... Nevidím důvod... Ať už Sandero, Duster-přijdou mi to povedený auta a za ty peníze bomba...
Co se Renaultu týká, určitě bych ho neházel do "odpadu", ani do střední třídy...řekl bych v globálu vyšší střední třída.. Pokud Nathálka slouží, těmhle řečem se nevěnuj a užívej si ji....
Za auto jako takové bych se taky nestyděl. Stačilo by to pojmenovat Renault Duster a byla by to paráda.. Já bych se styděl za ten název, říct já mám Dáčiji, to je příšerný. Aspoň pro mě.. :-) Auto jako takový jsem viděl naživo a super.. :wink:

Nevím, jak u servisů ostatních automobilek, ale Renaultí autorizáky jsou poměrně proslulý, že jsou špatný.. Tak jestli nebude háček i v tom..
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mtv » pon říj 25, 2010 13:44

Já bych to viděl asi takhle: všichni jezdíme v tom na co jsme při koupi měli, případně ti šťastnější v tom co chtěli. V mém podpisu jsou auta, který jsem měl a občas i nějaká poznámka, třeba ta Kia byla suoper auto (na svuj věk) a Lagunu už bych si nepořídil. Je to pravděpodobně tim, že jsem narazil na špatnej kus. A fábku snad s thálií nejde porovnávat.jsou to uplně jiný auta. v thálii jsem jel jako spolujezdec a už jenom řešení kufru je tragédie. Ale proti gustu...
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

Nick_of_the_time
Experienced member
Příspěvky: 606
Registrován: pon dub 19, 2010 17:32
Bydliště: Chodová Planá

Příspěvek od Nick_of_the_time » pon říj 25, 2010 19:02

řešení kufru je tragedie pro stěhováky. já tam mam neustále 500 litrů prostoru...notebook lejstra a občas balík vody se mi tam vejde
od 17.6. Renault Thalia Privilége 1,2 16V

ex: Renault Megane Scenic Centrury 1,6e 66Kw/90HP

Nick_of_the_time
Experienced member
Příspěvky: 606
Registrován: pon dub 19, 2010 17:32
Bydliště: Chodová Planá

Příspěvek od Nick_of_the_time » pon říj 25, 2010 19:05

jako první věc si musím říct na co to chci....a pak můžu říct jestli je to dost dobrý.... to je asi jako když si do fabriky pro každodenní práci pořídí hoby nářadí a pak se diví že nesplňuje to co od něj čekali..
od 17.6. Renault Thalia Privilége 1,2 16V

ex: Renault Megane Scenic Centrury 1,6e 66Kw/90HP

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Příspěvek od Kuno » pon říj 25, 2010 19:25

No,já si koupil to,co jsem chtěl M II 1.9 DCI :D

Přes prvotní velké problémy se spotřebou a letos s elektronikou díky genialně :twisted: umístněné skřínce v motor. prostoru jsem celkem spokojen.Možná to bude i tím,že s autem jezdí hlavně partnerka. :D
Myslím,že současná auta většiny značek jsou zhruba všechna stejná.
Jsem názoru,že míru spokojenosti jejich majitelů ovlivnuje primárně kvalita nebo lépe řečeno nekvalita použitých materiálů při výrobě jednotlivých součástí s svazků.
Renault-alespon řada co vlastním já,nepatří bohužel do středu pomyslného žebříčku bezporuchových aut ale spíše k jeho konci.
Snad to bude zapříčiněno opomenutími při namátkových výstupních kontrolách kvality výroby...atd
Rozdílnost může také způsobovat cílový trh-zemi kde se auta vyváží.
Příkladem takové "obchodní politiky"je např. rozdílná kvalita v Německu prodávané nafty Shell V power diesel a stejně nazvaného produktu prodávaného u nás.

P.S. S nostalgií vzpomínám na bezproblémové,sice již starší ale i tehdy ještě luxusní R 16, R 18,R Fuego, R 5,R scénic a možná ještě některé Renaulty co jsem v minulosti vlastnil.
A také na dobu,kdy se auta ještě OPRAVOVALA,mazaly se čepy,seřizovaly se karburátory, odtrh kladívek,stroboskopicky předstih zapalování......a vrcholem techniky bylo např.bezkontaktní zapalování. :D :D :D
I ten benzin a nafta tak nějak příjemně voněly.

Konec. :D

Uživatelský avatar
hudyx
Advanced member
Příspěvky: 415
Registrován: ned led 27, 2008 12:39
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hudyx » pon říj 25, 2010 19:41

Naše zkušenost s Renaulty je dobrá, ale hodně dělá to, že jsme vždycky ročně najeli 10 000 Km a měli jsme samé benzíňáky, které nejsou tak náročné a nikdy nebyl sebemenší problém.
Letos přišel čas na obměnu vozového parku doma a při rozhodování mezi oktávií a lagunou II , jsem šel do oktávky II, hold ty VW motory nejsou náročné tolik na údržbu a hlavně ty auta mají po několika letech provozu nějakou cenu.... To samé udělal kolega "Hrneček"
Kdyz si vemeš lagunu 2005 1.9DCI plná výbava a ona stojí 140-150 000 Kč a oktávie v tom samém bude 180-190 000 Kč a nejhorší je na tom to, že rencka si málokdo v naftě koupí a oktávku si lidé spíše koupí. Ale já Renaulty mám rád, jezdím v nich od 6 let a proto to bez něj doma ani nejde, tak jsem si letos koupil R19 1.9D a motor je strojovna :)

Teď jsem asi píchnul do úlu, když jsem řekl, že moc lidí Rencka v naftě nebo cokoliv jiného DCI nechce, ale bohužel je to tak, jinak jsou to pohodlný auta a to pohodlí se hledá v oktávceII aspon mě hůř...-ale to bohužel nejezdí!
Renault Mégane IV (2017) modrá Cosmos, 1,5Dci, 81KW, Intens- R Link 2, Pur led Vision, Head Up, el. brzda, 17alu, výhřev sedaček, shark anténa, led osvětlení prahů- styling pack
:-) Renault Laguna II (2006) 1.9 Dci, 96KW FAP, polokůže, 17alu, PDC atp :-)

ex: R11 1,4 turbo, R19 1.7, Laguna 1,8i, Laguna 1,8 16V, Renault Trafic valník 2.0, Renault 19 II 1.9D,Renault Laguna I (2000) 1.9 DTi 5,2l /100Km v plné výbavě-el.kožené sedačky,atd.

satan-da23
Člen RCČR
Příspěvky: 1790
Registrován: pát led 18, 2008 13:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od satan-da23 » pon říj 25, 2010 21:05

Jediný problémový bylo 19 1.8 16V. Kdo to auto měl,ví o čem mluvím,motor přidřenej na třetím válci, ALE nevím kolik měl najeto a je to daň sportovních aut,těžko si takový auto koupí někdo aby jezdil na spotřebu!!!!! Jinak dvě nevady 2.2, megan a scenic dti 72kw a teď safranek nemůžu ani pipnout!!!! Ale !!!!!!!!Já se o svá auta starám a dobře!!!!!!!!!!!! A to je to nejdůležitější,kup so oktávku tdi 66kw (podle mě nejlepší motor) kterou drtilo mladý hovádko zahřátou-nezahřátou, zima-nezima, výměna oleje ještě počká atd A uvidíme co si budeš o oktávkách myslet. Takže pokud nekupuješ nový,je zásadní faktor spolehlivosti - majitel(é) před Tebou
Scenic IV Energy Bose 1.6dCi 118kw
Mégane IV RS
Renault 16
Renault Floride S
Renault Fuego 2.0 GTX cabrio by Einfeldt
Ex auta nemůžu vypisovat, je tu málo znaků :lol:

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Příspěvek od Kuno » pon říj 25, 2010 21:40

satan: nechci zde nijak výrazně obhajovat diesel Octavie i když spíše souhlasím s předchozím komentářem ale....napsal jsi příklad a já bych se chtěl zeptat co tedy uvidím v případě toho 66KW motoru ?

jinak-já se o své ale i cizí auta :D taktéž starám a vyjma toho nynějšího nemám,jak jsem psal k modelům Renaultů,co jsem měl žádných výhrad.

suchojik
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: pát dub 03, 2009 13:55

Příspěvek od suchojik » pon říj 25, 2010 21:56

Kuno píše:
Jsem názoru,že míru spokojenosti jejich majitelů ovlivnuje primárně kvalita nebo lépe řečeno nekvalita použitých materiálů při výrobě svazku
Konec. :D
v lete jsem byl za mechanika a ted jsem za elektromechanika. Koupil jsem si klubo silikonovych bilych dratu krimpovaci kleste a cernou pernamentni lihovku. ABS draty jsem proste zahodil a pretahal castecne znovu. Zatim je klid a to jsem si myslel ze se nemusi kvili par dratum rozkuchat pulka tapece - musi

Elektrika v Megane II fakt stoji za guvno. Porad premyslim proc se mi to auto libi. "Styska" se mi po Skode 120 ta byla genialni ...
Laguna III, dCi-110 kW, Grandtour
Megane II, dCi-96 kW, Grandtour
Pardubice

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Příspěvek od Kuno » pon říj 25, 2010 22:04

suchojík: no vidíš,už jsi mechošem,za chvíli budeš elektrikářem,ještě nabourat a jsi i karosář a lakýra. To vše díky M.II. :D
Co by za to majitelé jiných značek dali. :D :D :D
A... navíc-stejně nemáš doma co na práci. :D

suchojik
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: pát dub 03, 2009 13:55

Příspěvek od suchojik » pon říj 25, 2010 22:14

ale doma se nenudim, kdyz jsem byl v R tak mi na to vyhradili 20 hodin, tak jsem si rekl ze neni co zkazit, kdyz to nefunguje. V sobotu hezky na parkovisti slunicko,tchyne v byte . zacal jsem v 13 hod a v 17 hod jsem vezl "maminku" domu aby nemusela u nas spat :D
Laguna III, dCi-110 kW, Grandtour
Megane II, dCi-96 kW, Grandtour
Pardubice

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Příspěvek od Kuno » pon říj 25, 2010 22:24

suchojik píše:ale doma se nenudim, kdyz jsem byl v R tak mi na to vyhradili 20 hodin, tak jsem si rekl ze neni co zkazit, kdyz to nefunguje. V sobotu hezky na parkovisti slunicko,tchyne v byte . zacal jsem v 13 hod a v 17 hod jsem vezl "maminku" domu aby nemusela u nas spat :D
ach so...tchyně doma na návštěvě bývá důvodem nutnosti provedení neodkladné opravy.... :D

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pon říj 25, 2010 23:26

Kuno píše:suchojík: no vidíš,už jsi mechošem,za chvíli budeš elektrikářem,ještě nabourat a jsi i karosář a lakýra. To vše díky M.II. :D
Co by za to majitelé jiných značek dali. :D :D :D
A... navíc-stejně nemáš doma co na práci. :D
Když jsem si Mégane II koupil, byl problém s couvacíma světlama, jedno světlo svítilo níž a takové kravinky. Začal jsem u elektriky. V zimě jsem se rozhodl opravit rýhy v lištách nárazníků - nalakoval jsem je pak na matně černou. V létě jsem měnil horní uložení tlumičů a dodělával vyhřívané zrcátka a venkovní teploměr. A nedávno jsem vyklepával mírně prohnutou přední RZ :oops: Řidičové dveře rozeberu za 45 minut a složím je za necelou hodinku :)
A do toho všeho řeším klasický problém benzínové jednašestky - prokletý přesuvník :)
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Rafton
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: stř črc 28, 2010 10:57

Příspěvek od Rafton » úte říj 26, 2010 09:20

2 hudyx:
Nerozumím tomu pádu, ty pokud kupuješ ojetinu, tak je přece pro tebe nížší cena lepší nebo ne?
A samozřejmě historicky již vím, že určité modely motoru měli problémy tak si vyberu motorizaci, která problémy neměla. To platí jak pro koncern VW (naše zkušenosti s 2.5 TDi) tak pro Renault.
Laguna III Grandtour 2.0 dCi Dynamique 10/2010

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Příspěvek od Kuno » úte říj 26, 2010 16:53

mám dojem,že Hudyx to myslel takto: O ojetá auta,která jsou poruchová,mají drahé díly....není na trhu zájem a tedy jejich cena jako ojetin klesá bez ohledu na cenu pořizovací,rok výroby nebo stav.

takže se může stát,že sice koupíš levné auto mladého ročníku,vybavené,hezké na pohled...atd ale brzy se pos..eš z prov. nákladů na opravy. :D

Kdežto ojetiny o které je na trhu z důvodu nízkých prov.nákladů zájem si cenu "drží".

Uživatelský avatar
hudyx
Advanced member
Příspěvky: 415
Registrován: ned led 27, 2008 12:39
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hudyx » úte říj 26, 2010 17:27

Kuno píše:mám dojem,že Hudyx to myslel takto: O ojetá auta,která jsou poruchová,mají drahé díly....není na trhu zájem a tedy jejich cena jako ojetin klesá bez ohledu na cenu pořizovací,rok výroby nebo stav.

takže se může stát,že sice koupíš levné auto mladého ročníku,vybavené,hezké na pohled...atd ale brzy se pos..eš z prov. nákladů na opravy. :D

Kdežto ojetiny o které je na trhu z důvodu nízkých prov.nákladů zájem si cenu "drží".
myslel jsem to tak, jak říkáš.... Nechci tu blábolit, že VW má motory nejlepší, ale kvalitou a spolehlivostí je Francie nedožene asi nikdy ....Teď udělalo VW velký průser s motorem 2.0TDI 16V -VW Passat 3C x Octavie II aj.-který jsou díky TDI 16V hodně problémový-hlavy, vstřiky, turba nic nevydrží,je toho plný net.
Ale Laguna III mi nedá spát, tak uvidíme jak za pár let bude jezdit a třebas budu o ní uvažovat... je krásná a klidně bych si vzal tu 1.5Dci 6rychl. :)
Renault Mégane IV (2017) modrá Cosmos, 1,5Dci, 81KW, Intens- R Link 2, Pur led Vision, Head Up, el. brzda, 17alu, výhřev sedaček, shark anténa, led osvětlení prahů- styling pack
:-) Renault Laguna II (2006) 1.9 Dci, 96KW FAP, polokůže, 17alu, PDC atp :-)

ex: R11 1,4 turbo, R19 1.7, Laguna 1,8i, Laguna 1,8 16V, Renault Trafic valník 2.0, Renault 19 II 1.9D,Renault Laguna I (2000) 1.9 DTi 5,2l /100Km v plné výbavě-el.kožené sedačky,atd.

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » úte říj 26, 2010 20:31

Mě se právě L III moc nelíbí, jinak bych zřejmě neváhal motor/převodovka bych volil totéž... Seděl jsem v ní, vezl se v ní a to auto mě nijak neoslovilo :cry:
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů