Kupit Fluence ?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od septim » stř dub 23, 2014 12:42

Laguna je lepsie vybavena a spracovana ako Fluence, spolahlivost je otazna u oboch.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od Rado77 » stř dub 23, 2014 12:47

Mne ponukali za MII smiesnych 1800 Eur. Pritom sam manik co obhliada auta ked s nim jazdil a pridal na plyne, uznanlivo kyvol hlavou ze po technickej stranke je to auto super. Proste akceleracia, brzdy, radenie, nic vnutri nevrzga atd...Cena isla dole kvoli tomu ze mam osuchane narazniky, zopar preliaciniek na dverach, suchanec na blatniku, jeden kus zistil ze bol dokonca striekany, co som ani sam nevedel, strecha zazila zopar preliacieniek. Dalej ze je to 3-dverak, co si trochu tazsie hlada cestu. A ze ked dojde zenska kupit auto a vidi 2 Megany vedla seba, a ten jeden vyzera z vonku ako novy, automaticky sadne donho, a darmo jej bude vysvetlovat ze "ale o to druhe auto sa majitel fakt staral, menil predpisovy olej skor nez treba atd...". To ju zaujimat proste nebude, ked to druhe (pekne) auto bude ako-tak funkcne. Cez obciansku inzerciu alebo tu cez bazar by som ho predaval za 3000 Eury, a to este davam nizku cenu, vzhladom na najazd 120tkm a technicky stav. On hovoril ze pre neho by bola real cena 2500 Eury ( = cena bez jeho zisku), keby sa nechala cela kasna prestriekat.
:arrow: Osobne keby som sa mal rozhodnut medzi 2009 Laguna a 2011 Flu, bral by som ten Flu. Proste co najnovsie auto, ak si ho planujes nechat dalsich 7-8 rokov. Predsa len Laguna 2009...to uz je 5,5-rocne auto, kde akurat budes musiet riesit veci ako nove kotuce s loziskami, tlmice tiez budu mat hodne za sebou, bateria odide hned na druhy den...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od fyluta » stř dub 23, 2014 13:04

no, ale oboje servis doložen a stejne nalitáno 180 tis ... flu je asi mensi a lehci co ? ale ten zadek laguny i predek je hezci.. :D

jinak je pravdou, ze ja kupuji auta vetsinou odrena, ale motorove ,brzdy, vyfuk ok.. ale bazary chtej neco jineho.. kastle jako nova, ale auto popelnice ... :(
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
grifith
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: sob úno 11, 2012 13:21
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od grifith » stř dub 23, 2014 13:23

no, ale oboje servis doložen a stejne nalitáno 180 tis ... flu je asi mensi a lehci co ? ale ten zadek laguny i predek je hezci..

jinak je pravdou, ze ja kupuji auta vetsinou odrena, ale motorove ,brzdy, vyfuk ok.. ale bazary chtej neco jineho.. kastle jako nova, ale auto popelnice ...
Ano, Fluence je o něco málo menší, ale hlavně lehčí. Design je věcí osobních preferencí a vkusu každého jednotlivce. Každopádně kupovat Fluence či Lagunu s touto porcí km a v podstatě na spodní cenové hranici obou modelů není dle mého to nejvhodnější. Obě varianty nejsou nijak staré, ovšem mají už své odjeto a lze očekávat v budoucnu ne zrovna malé investice...
Renault Fluence 1.6 16v Advantage, r.v. 2012
Obrázek Spotřeba RENAULT Fluence 1.6 16V 81 kW / 110 HP

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od fyluta » stř dub 23, 2014 18:27

hmm...

samozrejme kosmeticke vady atd. (ale v dnesni dobe mit auto nalesteny je na skodu - kradeze, spatny soused..)


Megana II jsem koupil pri 168 , ted ma 217 a bez zavad. Podle mně, co se ma rozbit se davno rozbilo a to ostatni uz drzi..

kdyz ma auto po 4 letech skoro dve ste tisic, jsou to vsemes dalnice a podle me lepsi, nez 100tis,ale za 6 let po nasich silnicich

jeste mam ve hledacku Fiat Bravo.. ale po tech letech u rencka (twingo)

ps: auto je nejhorší investice, vždy proděláš , a nový bych si nikdy nekoupil, po roce zratí tolik % na ceně.. (nic proti vám bohatým :)
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
grifith
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: sob úno 11, 2012 13:21
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od grifith » stř dub 23, 2014 18:42

Ano, pokud auto ujede za tři roky skoro 200 tisíc, pak je zřejmé, že u něj byl častý dálniční provoz. Jestli je to zrovna u nás výhoda bych si netroufal tvrdit a stále je to nájezd 200 tisíc kilometrů. A moderní diesel má tolik potenciálně pokazitelných částí, které nebudou při opravách nejlevnější, že bych se raději kouknul po benzínu. Nemusí to být dogma a vždy záleží na stavu konkrétního kusu. Záleží na tom, za jak dlouho jsi ten nájezd 50 tisíc na původním autě udělal. Jestli za rok nebo za pět. Podle mě takový filtr pevných částic je časovanou bombou, stejně jako dvouhmoty, turbo, vstřiky. Vím, problémy s tímto vůbec být nemusí, ovšem také mohou...
Fiat Bravo není špatná volba, MultiJety jsou velmi dobré motory, ale sehnat kousek s doložitelnou historií a českým původem bude také složitější.

Auto je spotřební zboží, aspoň tak jej chápu já, stejně jako u všeho je potřeba počítat se ztrátou jeho hodnoty a pokud nekupuješ youngtimera, pak jde vždy o "vyhazování peněz". U ojetiny je důležité zmenšit případná rizika, výběr je obrovský a asi zásadní bude finanční limit.
Naposledy upravil(a) grifith dne stř dub 23, 2014 18:58, celkem upraveno 1 x.
Renault Fluence 1.6 16v Advantage, r.v. 2012
Obrázek Spotřeba RENAULT Fluence 1.6 16V 81 kW / 110 HP

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od Zefek » stř dub 23, 2014 18:57

Co se týká filtru pevných částic, tak existují dvě varianty a trojkové modely by měly mít variantu druhou.
1) Aby se zahájilo vypálení, dojde ke vstřiku v době výfuku, takže nafta je vytlačována směrem do výfuku. Pak je důležité, aby byl v pořádku výfukový systém, aby se nafta dostala až do filtru pevných částic a zahájil se proces degradace pevných částic.
2) Před filtrem je zvlášť vstřikovač, kterým se vstřikuje nafta přímo do filtru.

Nevýhoda prvního je zřejmá - motor musí být v režimu, kdy je možné zpozdit vstřikování (vstřik do výfuku), jinak není možné regeneraci filtru provést - je potřeba určitého stylu jízdy. Proto u druhé možnosti je možný i městský provoz a regeneraci je možné spustit i při volnoběhu. Ani bych se filtru pevných částic nebál, protože cena za druhovýrobu už se u renaultu pohybuje do 10 tisíc kč. To je zhruba stejná cena jako cena za jeho odstranění z řj. Navíc nejsou známé problémy s fapem u trojkových generací a i auta s nájezdem kolem 200 tisíc km mají dle hodnot sazí po vypálení filtr ve velmi dobré kondici a dá se očekávat, že dalších 100 tisíc km ten filtr ještě vydrží.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od fyluta » stř dub 23, 2014 18:58

to griff: je videt, že jsi zapřísáhlý benzínak :)

muj meganek jezdi jedine s vif(aditivum do nafty) predchudce ho daval taky. vstriky ma puvodni s dvouhmotkou asi chce umet jezdit, filtr p. castic myslim nemaji(laguna 2009 nema, fluenc asi ano) a turbo je otazkou vymeny oleje po 15tis coz delam i delal predesly majitel.

ALE CO PISES JE VSE PRAVDA...

auto vybiram uz od rijna, je to proste asi konicek,ale urco neco vyberu, jen mam porad dost casu :D
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
grifith
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: sob úno 11, 2012 13:21
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od grifith » stř dub 23, 2014 19:08

Zapřísáhlý benzíňák nejsem, zde nejde apriori o volbu mezi benzínem a naftou, ale spíše upozorňuji na potenciální problém s koupí jetého dieselu. A opravdu to není výhradně a pouze o kvalitní péči, ve hře je i faktor prostého opotřebení bez ohledu na pravidelnou údržbu, kterou údržbou neovlivníš. Jen tak mimochodem, jakej roční nájezd zhruba máš?
Renault Fluence 1.6 16v Advantage, r.v. 2012
Obrázek Spotřeba RENAULT Fluence 1.6 16V 81 kW / 110 HP

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od fyluta » stř dub 23, 2014 19:11

mam to v popisu spotreba, staci cvaknout
je to asi tak, ze ojety benzin a nafta jsou dnes cenove stejne.
ze mam 1,5dci a jezdim do 5 jsem usetril 21000,- nez kdybych si koupil benzin a jezdil za 7 ..
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
grifith
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: sob úno 11, 2012 13:21
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od grifith » stř dub 23, 2014 19:18

No nájezd tak nějak uprostřed, je otázkou pro každého, zda by mu ušetřená nafta stála za ty případné problémy :wink: roční úspora při 2l rozdílu se pohybuje někde na hodnotě 12 tisíc korun. Je-li to hodně nebo málo si každý musí zodpovědět sám.
Naposledy upravil(a) grifith dne stř dub 23, 2014 19:20, celkem upraveno 1 x.
Renault Fluence 1.6 16v Advantage, r.v. 2012
Obrázek Spotřeba RENAULT Fluence 1.6 16V 81 kW / 110 HP

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od fyluta » stř dub 23, 2014 19:19

myslim, ze najezd je dulezity u noveho auta a rozhodovani kdy se investice vrati.. u ojeteho to neplati. Podle mě se muze i benzin vysypat.. ac rado kupuje "jednoduchy" benzin tak jsem zvedav. Dnes se spis sere elektronika a ruzny hlouposti. Motory uz jen tak neodchazi.
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
grifith
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: sob úno 11, 2012 13:21
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od grifith » stř dub 23, 2014 19:23

No vidíme to mírně odlišně, už jsem to zde prezentoval ve svém prvním příspěvku, pro mě diesel s velkým nájezdem v nejnižším cenovém spektru daného modelu nepřijde jako nejvhodnější volba, ale chápu, je to holt jako vždy v životě o penězích.
Samozřejmě je nutné to brát čistě jako můj soukromý názor :wink:
Renault Fluence 1.6 16v Advantage, r.v. 2012
Obrázek Spotřeba RENAULT Fluence 1.6 16V 81 kW / 110 HP

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od Rado77 » stř dub 23, 2014 19:58

Tych faktorov na kupu auta je fakt hodne. Od toho ci ma rad clovek benzin vs diesel, kolko najazdi rocne, ci pocita s opravami u daneho typu, a zas niekto si kupi auto, lebo chce vyslovene biele :)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od fyluta » stř dub 23, 2014 20:29

to bilé, ač jsem si ríkal.. porad se to musí mejt , z tech plastu a gum se to špiní... , ALE v létě jsem si pujcil u more BILOU PANDU a ona byla vevnitř tak příjemně nevyhřáta... .. takže jedno + a jedno - :)
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
grifith
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: sob úno 11, 2012 13:21
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od grifith » stř dub 23, 2014 20:49

Bílá není vůbec od gum či plastů nijak dotčena a ani netuším,jak by to bylo možné... 8) Bílou mám, ale že bych ji měl od něčeho podobného špinavé, to ani omylem. Netvrdí, že jde o nejpraktičtější barvu, ovšem její údržba není o nic víc náročná jak u barev jiných. :twisted:
Renault Fluence 1.6 16v Advantage, r.v. 2012
Obrázek Spotřeba RENAULT Fluence 1.6 16V 81 kW / 110 HP

Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od exFF » čtv dub 24, 2014 19:41

2fyluta: u FLU uz ta spotreba nebude tak vesela jako mas na Meganu. Nejsme se zenou zavodnici, ale je to tak 5,5 litru realne. Dela to hodne dalnice. Po okrsce se zahratym kochanim by to slo, ale 20km po dálnici do práce a pak zas zpět, žere to více...

ad bílá: nikdy jsem si nevšiml, že může být na masce tolik hmyzu, až s bílou barvou.
od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

pista_gold
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 22, 2013 11:05

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od pista_gold » čtv dub 24, 2014 20:20

Čaute Renaulťáci tak presne mesiac jazdím z novým Fluensom 1.6 16V Dynamiq Hnedá metalíza mám najazdených 1500 km som autom uplne očarený až na jednu výtku pri 120km/h hlučný motor inač som maximalne spokojný super komfort mám v nom vyhrievané sedadlá parkovacie senzori roletky na zadných oknách.Začínam vybavovať montáž LPG pojde tam 56 litrová nadrž skryté tankovanie a domazávanie ventilov pom montáži určite napíšem ako sa to podarilo.Akurat pred dvoma tyždnami zlacnelo Lpg na 0.59 euro za liter tak že super najlacnejšie jazdenie.
Přílohy
P1040083.JPG

Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od exFF » pát dub 25, 2014 09:30

2pista: a popis nam spis vyber vozu. Ty ceny jsou ted o 20 000 Kč vyšší než byly. Jaké jsi měl alternativy? Já pokoukaval před rokem po i30, ceed a dlouhej megan, ale za 300 000 to bylo holota, minimum aby to chladilo tak 330 000 Kč a Flu tehdá byl v 3. výbavě za 285 000 Kč. Tak jestli se to srovnalo. Fluence je dost muziky za malo penez, proto nechapu nizke prodeje. Asi to dela Rapid, ktery se da sehnat za podobnej peniz, sice mene muziky, ale prostě Škoda no...
od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

pista_gold
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 22, 2013 11:05

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od pista_gold » pon dub 28, 2014 19:49

No pri rozhodovaní o kúpe auta som mal 3 zákaldné priority.
1.Aby bolo auto nové
2.Aby sa dalo už od novoty prerobiť na LPG palivo.Proste najlacnejšie vozenie ked neratam elektromobily.
3.Aby troška vyzeralo aby sa mi troška aj lubilo
4.Cena do 15 500 eur
Toto boly moje priority s ktorými som chodil po auto salonoch po predvadzačkách a po predajnách a hladal hladal skušal .
Apsolutne som nehladal auto podla značky alebo prestíže.Vobec značka ma ani nezaujímala.Spravil som si na papier zoznam aut k autam som si porovnal ceny porovnal výbavy Auto predajne ktore nedovolili motáž LPG systemu od novoty som vyškrtol zo zoznamu.A okruh sa zužoval a zužoval.Prišlo na výbavu porovnaval som čo ponukajú auta rozných značiek do ceny 15500 euro a tu sa to už zužilo markantým rozdielom a na papieri mi zostalo jedno auto nepreškrknuté a to auto to vyhralo a značka bola vybraná Renault Fluence Dynamiq hneda metalíza skoro v plnej výbave a ešte ktomu mi ho v Renaulte prerobia na LPG.Auto krásné velké ešte ktomu v LPG najlacnejšie vozenie na 1km 0.05Eura .Objednal som si predvádzaciu jazdu a ako som do toho auta sadol už som vedel že bude moje.Po skušobnej jazde sa spísala objednávka a čakal som 4 mesiace. Ešte podotknem že auto som platil kešom.Tie peniaze čo stalo auto tak mi ušetrilo auto pred tým ktore jazdilo 15 rokov na LPG tak že auto som v poctate kupoval zadarmo.Preto som tak baziroval na začiatku na tom aby sa auto dalo od novoty prerobit na LPG aby som si zase za 13 15 rokov mohol kupiš dalšieho fungláča.Tak že taký je moj pribeh a verím že mi Fluencík krásný posluži a samozrejme našetrí po 13 15 rokoch na dalšie noveee.

Uživatelský avatar
exFF
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 07, 2013 21:17

Re: Kupit Fluence ?

Příspěvek od exFF » úte kvě 10, 2016 20:11

Jedna znama shani Fluence. S kolegou jsme kukli co je k mani min r. 2013 v cene neco pres 200tis Kc. Toto nas zaujalo http://www.tipcars.com/renault-fluence/ ... 83475.html stare sedacky a svetla bez cocek,takze bud nadsenec,nebo tukanec. Jinak popisovala vesele jednani v 3a bazaru, kde i kdyz se jim auto libilo,tak za to ojebavaci jednani radeji utekli.
od 6/2013 Renault Fluence 1.5 dCi 81 kW Dynamique barva bílá Ivory. Spotřeba 5,5 l/100km
ex Ford Focus 1.6 kombi zešrotován na protiúčet za Škoda Kamiq 1/2022. Na práci slouží Fabia 1 SDI :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů