Upozornenie - kontrola ESP

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mskala
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: pon říj 15, 2007 19:30

Upozornenie - kontrola ESP

Příspěvek od mskala » pon lis 28, 2016 09:11

Zdravim,

Koleos mi uz druhy krat zacal vyhadzovat po starte info o probleme z ESP - navsteva servisu. Naposledy to bolo spojene aj s info o probleme na 4x4. V servise to pozerali a precistili kontakty, ktore boli zoxidovane.

Vyzeralo to tak, ze vsetko je tym poriesenie, ale dnes sa opat objavila info o probleme s ESP - uz som nahlaseny na servis, ale zaujimalo by ma, ci ma niekto tusenie o co sa moze jednat. Robi to iba pri studenom starte, staci opat nastartovat a vsetko sa tvari ok.

Okrem toho mam dojem, ze motor pri vypnuti nema taky plynuly dobeh, alebo take tvrdsie sa seknutie - neviem to popisat, nie som technicky zdatny v tejto oblasti, ale moze to s tym suvisiet (subjektivny pocit). Kontrola motora, ktoru som si dal minule spravit ale nevykazala ziadne problemy, vsetko je v poriadku.

Akakolvek rada, ktora by ma mohla nasmerovat, nech viem, co ma caka by sa hodila. Vopred vdaka,
Michal

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornenie - kontrola ESP

Příspěvek od johnyd21 » pon lis 28, 2016 09:50

kolko to má nabehané?
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

mskala
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: pon říj 15, 2007 19:30

Re: Upozornenie - kontrola ESP

Příspěvek od mskala » pon lis 28, 2016 10:47

Mam najazdenych necelych 103000 km.

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornenie - kontrola ESP

Příspěvek od johnyd21 » čtv pro 01, 2016 09:13

čo sa týka motora ten tvrdý dobeh čiže sek ako uvádzaš by mohla byt dvojhmota,ale na to má málo km a to by pri vypnutí zaklepalo a malo by to aj vybrácie.Ostatné riešit diagnostikou.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

mskala
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: pon říj 15, 2007 19:30

Re: Upozornenie - kontrola ESP

Příspěvek od mskala » čtv pro 01, 2016 09:20

Nie som znalý, ale čo som rýchlo pozrel na webe, tak počas jazdy, vyradenia rýchlosti, a pod je správanie sa auta/motora ako bolo predtým. Jedine pri vypnutí mám pocit tvrdšieho dobehu.

Predpokladám, že poruchu na "svojhmote" by skúsený technik mal pri jazde odhaliť?

Diagnostiku určite robili, prečistili kontakty, ale problém je späť, chyba 4x4 aj ESP. Po reštarte je ale všetko ok. Ďalší servis mám dohodnutý, len som zvedavý na tipy, čo by to mohlo byť.

mskala
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: pon říj 15, 2007 19:30

Re: Upozornenie - kontrola ESP

Příspěvek od mskala » stř pro 07, 2016 15:52

Servisny technik mi dal kody z diagnostiky:
DF007 - Chyba ECM - nasiel som toto: http://enginedtc.com/df007-renault-koleos, alebo http://obdii.pro/en/code/DF007
DF314 - System 4x4 - nasiel som toto: http://enginedtc.com/df314-renault-koleos

Som objednany do renault servisu, ale predsa, ma niekto aspon potuchu, co to moze byt?

Vdaka.

Odpovědět

Zpět na „Renault Koleos“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host