Megane 1,2 Tce Check injection system

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Alan33
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 30, 2017 14:28

Megane 1,2 Tce Check injection system

Příspěvek od Alan33 » pát čer 30, 2017 15:07

Zdravim, mam megana grandtour (2012), 1,2 tce. Najezdeno cca 29 000 km. Cas od casu v,skoci hlaska check injection system a auto zacne cukat. Je potreba podradit a pri nejblizsi prilezitosti zastavit a vypnout motor. Vetsinou to pomuze, obcas pak ale naskoci hlaska check anti pollution system. Tato hlaska vsak auto nijak neomezuje a par minutach zmizi. Jiz pred pul rokem jsem dal auto na diagnostiku do Renaultu. Vysledek by, ze tankuju spatne palivo, byt jsem bral Shell. Na diagnostice mimo jine vyskocily chyby: vynechavani zapalovani valce 3, regulace tlaku paliva, inhokorektni poloha el. ovl. skrtici klapky, snimac tlaku paliva. Zmenil jsem tedy palivo a cca 4 mesice (5 000 km) bylo ok. Az asi pred tydnem opet check injection system a opet diagnostika (jiny Renault servis). Opet stare zname chyby. Tentokrat mechanik spekulaval nad cerpadlama, pripadne nad uvedenym valcem 3. Prehral programy auto vratil s tim, ze se problemy budou stupnovat, a ze mam zatim jezdit a v pripade zvysujicich se problemu mam opet prijet a bude se do toho muset mrknout hloubeji. Pry tento typ motoru podobne problemy jen pritahuje. Nakonec ze mam zvazit prodej vozu, dokud je cas.
Ma nekdo podobnou zkusenost? Opravdu mi vyrazilo dech tvrzeni, ze 5 let stare auto s necelyma 30 000 km muze mit tak zavazny problem s motorem, ze je lepsi se auta zbavit zavcas. Diky za predani zkusenosti...

Jira78
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned dub 13, 2014 17:06

Re: Megane 1,2 Tce Check injection system

Příspěvek od Jira78 » pon črc 03, 2017 07:09

Ahoj, mám sice 1,6ku, ale před půl rokem jsem měl podobný problém, občas vyskočilo Check anti-pollution, bez jiných příznaků, jindy naopak trochu cukalo, aniž by kontrolka svítila. Hledal jsem příčinu v konektoru lambda sondy, nakonec se ukázala špatná jedna zapalovací cívka. Půl roku mám všechny cívky vyměněné, a absolutně bez problému. Takže bych hledal chybu v cívce toho 3-válce, za zkoušku dáš asi 550CZK, ale nic tím nezkazíš...
Jířa
Megane III Grandtour 2011, 1,6 16V 81KW, bílá Glacier

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Megane 1,2 Tce Check injection system

Příspěvek od Paulix96 » pát črc 07, 2017 18:36

1.6 na cívky trpí. O 1.2 Tce nic takového nevím. Ale vyloučit se to nedá.

Ono Shell není záruka kvality, dneska člověk nikdy neví. Do 1.2 Tce se musí tankovat kvalitní palivo, je to přímovstřikový motor. Zkusil bych tam nalít pořádné palivo a notnou dávku aditiv. A pořádně protáhnout, to by mohlo pomoci.

1.2 Tce zrovna není hodnocen jako nespolehlivý, na rozdíl od 1.2 TSI. A rozhodně se nedá říci, že problémy přitahuje. Nic není neomylné, 1.2 Tce měly problémy z počátku, řešilo se to výměnami jednotek. Poté už problémy nebyly.

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Epic fail a 15 hostů