Nesvítící palubka a světla u SPZ

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
gylly
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 12, 2017 16:55

Nesvítící palubka a světla u SPZ

Příspěvek od gylly » čtv led 12, 2017 16:59

Ahojte, dnes mi přestalo svítit jedno spz světlo, tak jsem ho narovnával a u nastartovaného auta jsem omylem spojil dva kontakty, přičemž se obě svěla vypla. Po nastartování mi teď nesvítí ani SPZ a ani podsvícení tachometru. ( navigace a LCD uprostřed funguje). Nevíte kde by mohl být problém? Pojsitky jsem se snažil kontrolovat, ale nejsem schopen najít zničenou. Nevíte přesnou lokaci těchto pojistek popř jsou obě dané na jednu? Díky.


EDIT: tak nakonec to byla pojistka u motoru, spz, palubni svetlo a obe prave parkovaci svetla jsou napojene na jedinou pojistku. :D

stenleysam
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: stř lis 03, 2010 17:28

Re: Nesvítící palubka a světla u SPZ

Příspěvek od stenleysam » čtv lis 02, 2017 08:06

Ahoj, mně se podařilo vyhodit stejnou pojistku, ale nemám schéma na výměnu v prostoru motoru. Jaké označení ta pojistka měla? Vyloženě spálenou jsem nenašel. Díky. S.

stenleysam
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: stř lis 03, 2010 17:28

Re: Nesvítící palubka a světla u SPZ

Příspěvek od stenleysam » pon lis 06, 2017 20:50

Výměna pojistky: zdvyhněte kapotu a nad krytem baterie je černá krabice s červenou aretací víka pojistkové krabice. Zátáhněte a objeví se další černá kostka. Má po stranách zepředu jištění se zobáčky. Odjistit a pomalu vytahovat i s kabely směrem nahoru a otočit směrem k motoru. Objeví se pojisky a pro SPZ, zadní světla s podsvícením přístrojové desky jsou to dvě samostatné červené pojistky 10A vedle sebe. Každá na jeden okruh L/P zadních světel a je to spojené i s přední parkovací žárovkou. Pojistky jsou z pohledu od kola umístěné úplně vlevo prostřední řada.
Vytahovací kleštičky jsou v pojiskové skříňce vlevo dole pod ovládáním síly podsvícení přístrojovky. Vyndat šuplík a je to na něm umístěné včetně pojistek. Zdar. S. 8)

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů