Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasné

Moderátor: Moderators General

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od dlabca » stř črc 20, 2011 12:28

A čím točíš? Musíš volume na rádiu.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Uživatelský avatar
_Martin_
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte bře 02, 2010 22:58
Bydliště: Strakonice / Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od _Martin_ » stř črc 20, 2011 13:24

Pánové, osobně si myslím, že je u některých aut TMC u nás jednoduše blokované. Ještě jsem například neviděl Lagunu z Německa, kde by TMC u nás šlapalo. Naopak většina aut koupených u nás je OK. Prostě jde o specifikaci. Hardware i software je stejný, mapy máme také stejné.

Takže když to tam na začátku v Renaultu montovali, tak poslali do navigace přes CLIP o jeden příkaz navíc, kde to jednoduše zablokovali, aby třeba Němci, kteří jsou zvyklí na nějakou kvalitu informací, pro jistotu nedostali žádné a nemátlo je to. Třeba je to závislé na úrovni výbavy, případně objednávce dealera, to nevím.

Díval jsem se do návodu, jak navigaci vyměnit a nic tam sice o tomhle nepíšou, ale jsem o tom přesvědčen. Takže stejně jako se tam nastavuje typ auta (Laguna, Espace...), tak se tam nastavilo tohle... Jestil máte někdo lepší dokumentaci k autu, než je třeba běžně ke stažení na netu, tak se ještě zkuste podívat, ale myslím, že mám všechno.

M.
Laguna II ph2, 2,0T 125 kW, LPG, 07/2006

vojtechx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 04, 2011 16:16

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od vojtechx » stř črc 20, 2011 14:37

dlabca píše:A čím točíš? Musíš volume na rádiu.
Dík, tohle funguje.

Točil jsem samozřejmě joystickem. A je tam spousta pěkných věcí, například výpis všech dat o stavu GPS, test repráků se taky hodí.

A s tím TMC tam skutečně nic dělat nejde.

Teď ještě musím zjistit, jestli si Carminat bere údaj o rychlosti a zpátečce z CANu, nebo na to má normální extra dráty, chci dodělat parkovací senzory (i dopředu) a za originál se mi platit nechce.
Grand Espace IV ph2 (K) 2.0T Dynamique, CNC

vojtechx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon črc 04, 2011 16:16

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od vojtechx » stř črc 20, 2011 14:39

_Martin_ píše:Pánové, osobně si myslím, že je u některých aut TMC u nás jednoduše blokované. Ještě jsem například neviděl Lagunu z Německa, kde by TMC u nás šlapalo. Naopak většina aut koupených u nás je OK. Prostě jde o specifikaci. Hardware i software je stejný, mapy máme také stejné.

Takže když to tam na začátku v Renaultu montovali, tak poslali do navigace přes CLIP o jeden příkaz navíc, kde to jednoduše zablokovali, aby třeba Němci, kteří jsou zvyklí na nějakou kvalitu informací, pro jistotu nedostali žádné a nemátlo je to. Třeba je to závislé na úrovni výbavy, případně objednávce dealera, to nevím.

Díval jsem se do návodu, jak navigaci vyměnit a nic tam sice o tomhle nepíšou, ale jsem o tom přesvědčen. Takže stejně jako se tam nastavuje typ auta (Laguna, Espace...), tak se tam nastavilo tohle... Jestil máte někdo lepší dokumentaci k autu, než je třeba běžně ke stažení na netu, tak se ještě zkuste podívat, ale myslím, že mám všechno.

M.
Hmm, možné to je, já mám dovoz od německého majitele, který to provozoval v Holandsku.
Grand Espace IV ph2 (K) 2.0T Dynamique, CNC

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od dlabca » stř črc 20, 2011 14:52

Já mám auto z Rakouska. Po update firmware TMC chodí a to do chvíle dokud neodpojím baterii. Takže kde může být zakopaný čokl?
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od faldicek » stř črc 20, 2011 21:06

_Martin_ píše:Pánové, osobně si myslím, že je u některých aut TMC u nás jednoduše blokované. Ještě jsem například neviděl Lagunu z Německa, kde by TMC u nás šlapalo. Naopak většina aut koupených u nás je OK. Prostě jde o specifikaci. Hardware i software je stejný, mapy máme také stejné.

Takže když to tam na začátku v Renaultu montovali, tak poslali do navigace přes CLIP o jeden příkaz navíc, kde to jednoduše zablokovali, aby třeba Němci, kteří jsou zvyklí na nějakou kvalitu informací, pro jistotu nedostali žádné a nemátlo je to. Třeba je to závislé na úrovni výbavy, případně objednávce dealera, to nevím.

Díval jsem se do návodu, jak navigaci vyměnit a nic tam sice o tomhle nepíšou, ale jsem o tom přesvědčen. Takže stejně jako se tam nastavuje typ auta (Laguna, Espace...), tak se tam nastavilo tohle... Jestil máte někdo lepší dokumentaci k autu, než je třeba běžně ke stažení na netu, tak se ještě zkuste podívat, ale myslím, že mám všechno.

M.
Nemám sice Carminat DVD, ale má laguna je z německa a TMC normálně chodí, takže si nemyslím že je to v tomhle...

Uživatelský avatar
Expander
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 21, 2008 15:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od Expander » pát črc 22, 2011 12:00

Já mám rendlíka z CZ distribuce a TMC neběželo ani po výjezdu od prodejce, ani po upgrade :( Zajímalo by mě, jaký je problém ta data nacpat do rádiového éteru, např. ta, co obsahuje www.dopravniinfo.cz, kde to je snad aspoň nahrubo přesné. Je to tu fakt Kocourkov :(

chomat
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: úte pro 05, 2006 16:26
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od chomat » pát črc 22, 2011 12:29

Já mam Lagunu z německa, TMC funguje bezproblémově a v případě závažného problému na trase navrhuje objížďky. Nevim jak jinde, ale v Praze zobrazuje informací dost...
Renault Laguna III, 2.0 dci 127kW, automat, grandtour, GT, 2012
ex. Renault Laguna III, 2.0 16v, liftback, Dynamique, CNC navi - ukradeno

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od Martan » stř lis 02, 2011 14:09

Koukám, že toto téma nějak usíná :?
Ale myslím, že se blýská na lepší časy. V poslední době se na navigaci s přestávkami zjevuje TMC poskytovatel JSDI-CRo (buď šedě nebo zeleně) a společně s tím i dopravní informace: uzavírky, zúžení vozovky, práce na silnici, kolony atp.
Jde zřejmě jen o zkušební provoz. Něco jsem si o tom přečetl zde http://portal.dopravniinfo.cz/rds-tmc.
Tak doufám, že zakrátko bude TMC vysílání už permanetní :)
Laguna II

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od Kajman » ned lis 06, 2011 14:38

vojtechx píše:
_Martin_ píše:Pánové, osobně si myslím, že je u některých aut TMC u nás jednoduše blokované. Ještě jsem například neviděl Lagunu z Německa, kde by TMC u nás šlapalo. Naopak většina aut koupených u nás je OK. Prostě jde o specifikaci. Hardware i software je stejný, mapy máme také stejné.

Takže když to tam na začátku v Renaultu montovali, tak poslali do navigace přes CLIP o jeden příkaz navíc, kde to jednoduše zablokovali, aby třeba Němci, kteří jsou zvyklí na nějakou kvalitu informací, pro jistotu nedostali žádné a nemátlo je to. Třeba je to závislé na úrovni výbavy, případně objednávce dealera, to nevím.

Díval jsem se do návodu, jak navigaci vyměnit a nic tam sice o tomhle nepíšou, ale jsem o tom přesvědčen. Takže stejně jako se tam nastavuje typ auta (Laguna, Espace...), tak se tam nastavilo tohle... Jestil máte někdo lepší dokumentaci k autu, než je třeba běžně ke stažení na netu, tak se ještě zkuste podívat, ale myslím, že mám všechno.

M.
Hmm, možné to je, já mám dovoz od německého majitele, který to provozoval v Holandsku.
Tím to nebude, já mám auto taky z německa, také bylo provozováno v Holandsku a TMC funguje výborně, vlastně až díky tomuto topiku jsem zjistil, že někomu nefunguje
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

vitakri
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 25, 2010 11:36
Bydliště: Tišnov, okres Brno-venkov

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od vitakri » ned lis 06, 2011 18:59

Můžu se zeptat těch, komu TMC funguje, jakou máte verzi vaší CNC DVD navigace?
Zjistí se to v servisním menu: 2. a 3. řádek (FLASH Middleware a FLASH Application) - první 3 znaky.
Já mám M3R (Scenic rok výroby 10/2006) a M4R (Grand Scenic 5/2007) a TMC nefunguje. :(

Ještě existují verze: M1R, M7R a MAR. :roll:
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže
Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla Obrázek
Scenic II Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 10/2006, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Polokůže, Xenony, Denní světla - prodáno

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od Maky » pon lis 07, 2011 08:34

Zdarec syncí mám Granda 1,9 dCi r.v.10/2005, CNI 1, dovoz z Belgie, TMC maká v pohodě, hlášky po celé cr., na slovači svítí červeně!!!! a nemaká. Pouze nevypisuje objížďky???, hodně záleží zda je dopravní situace vyhlášena pro TMC, ale je fakt že od provozovatele TMC je to bída, info zastaralé, nebo žádné, po Praze zkušenost dobrá.
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od Martan » pon lis 07, 2011 15:22

Nevím, zda se nebavíme každý o něčem jiném. Mám také DVD navigaci CARMINAT, ale je to ta "velká barevná". Pozoroval jsem totiž, když indikátor ukazuje TMC, tak dopravní info nehrozí. Teprve, když se zjeví JSDI-CRo a přejde do zelené, objeví se informace o zácpách, uzavírkách, práce na silnici atd. Vyskytuje se to ale párkrát za den (pohybuji se po území Prahy) - z tohoto uvažuji, že se jedná o jakýsi zkušební provoz.
Laguna II

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od faldicek » pon lis 07, 2011 17:07

Pokud vím, tak RDS-TMC v ČR už funguje (tedy alespoň oficiálně) už pár let, tyto data přijímal i můj tehdy nový TomTom One XL a ten už není dost dlouho na trhu. Takže zkušební provoz asi ne...

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od Kajman » pon lis 07, 2011 17:49

Martan píše:Nevím, zda se nebavíme každý o něčem jiném. Mám také DVD navigaci CARMINAT, ale je to ta "velká barevná". Pozoroval jsem totiž, když indikátor ukazuje TMC, tak dopravní info nehrozí. Teprve, když se zjeví JSDI-CRo a přejde do zelené, objeví se informace o zácpách, uzavírkách, práce na silnici atd. Vyskytuje se to ale párkrát za den (pohybuji se po území Prahy) - z tohoto uvažuji, že se jedná o jakýsi zkušební provoz.
No já mám taky carminat dvd a informace o dopravě mi zobrazuje 24 hodin denně....Ve špičce mi vypíše tak 80 omezení a třeba před půlnocí mi ukáže taky alespoň 6 uzavírek...jezdím Prahu a okolí Mělníka... tskže pochybuji, že jde o zkušební provoz...
a máte v nastavení, aby si tmc hledalo zdroj informací automaticky, nebo tam máte nějakou danou napevno...třeba tu JSDI-CRo?
Já to nechal na automatice a pozoruji, že se sem tam mění
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od faldicek » pon lis 07, 2011 17:53

Sice nemám DVD verzi, ale také to mám na automat a v ČR funguje víc stanic, občas tam mám také Impuls...

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od Martan » pon lis 07, 2011 20:25

Kajman píše:No já mám taky carminat dvd a informace o dopravě mi zobrazuje 24 hodin denně....Ve špičce mi vypíše tak 80 omezení a třeba před půlnocí mi ukáže taky alespoň 6 uzavírek...jezdím Prahu a okolí Mělníka... tskže pochybuji, že jde o zkušební provoz...
a máte v nastavení, aby si tmc hledalo zdroj informací automaticky, nebo tam máte nějakou danou napevno...třeba tu JSDI-CRo?
Já to nechal na automatice a pozoruji, že se sem tam mění
No tak to jasně ukazuje, že mám nějak slabou anténu, protože mám v nastavení TMC typ služby:Public a vyhledávání:Automatic, jak to má být. Nejčastěji se tam zjevuje pouze šedé TMC nebo šedé JSDI-CRo, výjimečně zelené JSDI-CRo :( Myslím ale, že ta Laguna II má radioanténu na skle - tak nevím, jak to lze jednoduše vylepšit :?:
Laguna II

Uživatelský avatar
_Martin_
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte bře 02, 2010 22:58
Bydliště: Strakonice / Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od _Martin_ » pon lis 07, 2011 22:25

vitakri píše:Můžu se zeptat těch, komu TMC funguje, jakou máte verzi vaší CNC DVD navigace?
Zjistí se to v servisním menu: 2. a 3. řádek (FLASH Middleware a FLASH Application) - první 3 znaky.
Já mám M3R (Scenic rok výroby 10/2006) a M4R (Grand Scenic 5/2007) a TMC nefunguje. :(

Ještě existují verze: M1R, M7R a MAR. :roll:
Tak to je zajímavá informace. Jsem teď na pár dnů pryč, ale hned jak budu u auta, tak se podívám, jakou verzi mám a dám vědět. A jak jsi došel k těm různým verzím? Divil bych se, kdyby Ti to řekli v servisu :-D A más k tomu nějaké další podklady? Zatím jediný rozdíl, o kterém jsme tu diskutovali, bylo to zobrazování/nezobrazování stavu nabití baterky.

M.
Laguna II ph2, 2,0T 125 kW, LPG, 07/2006

vitakri
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 25, 2010 11:36
Bydliště: Tišnov, okres Brno-venkov

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od vitakri » úte lis 08, 2011 07:38

Koukni se na aktualizační CD (Firmware) :lol: - tam najdeš tyto adresáře, co jsem psal.
Zkoušel jsem trochu laborovat s těmi soubory na tom CD (v rámci překladu do češtiny) a zjistil jsem, že když změním něco v adresáři M4R a nahraju to do auta s verzí M4R tak to hodí chybu, ale když to zkusím nahrát do auta s verzí M3R tak to projde bez chyby. :mrgreen:
Překlad na češtinu není zas až tak velký problém (Lukáš už má program na dekódování a já si to zatím dekóduju ručně), jen je problém s kontrolními součty, které zatím nemůžeme odhalit (ani Zdeněk Charvát ani Lukáš Bartoš) :evil:
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže
Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla Obrázek
Scenic II Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 10/2006, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Polokůže, Xenony, Denní světla - prodáno

Uživatelský avatar
_Martin_
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte bře 02, 2010 22:58
Bydliště: Strakonice / Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od _Martin_ » čtv lis 10, 2011 21:10

Tak jsem se koukal jakou verzi mám já a je to taky M3R - auto z r. 2006. TMC mi v ČR taky nefunguje :? , tak jednou za měsíc se ukáže CRO_A_GA, jinak v cizině samozřejmě bez problémů. Těmhle věcem teda moc ani nerozumím, ale pokud bych tu navigaci, čistě teoreticky, donutil nainstalovat ten upravený software (na základě správného kontrolního součtu), tak zároveň v tom softu samotném bych mohl změnit nejen jazyk, ale i další věci - např. TMC - aby to bylo stejné jako ve verzi, kde TMC funguje? Nebo jaký je tedy mezi těmi verzemi rozdíl? A ten programovací jazyk je nějaký standartní? A ještě dotaz, asi hloupost :roll: , omlouvám se, ale pokud se dostanete k tomu programu, tak zároveň v tom programu samotném musí být popsaný systém, jakým se generuje ten kontrolní součet, nebo ne :?: Kdyby se Vám to povedlo rozchodit, tak jsem první zájemce o koupi, klidně bez překladu, to mě zas tak netrápí :D

Ještě k těm verzím: viděl jsem na nějakém obrázku, že některá auta mají i USB konektor, tak to bude taky jedna z verzí a Renault na stránkách píše, že se používají obrazovky 6,5" a 7", tak to je další rozdíl mezi verzemi a auty...

M.
Laguna II ph2, 2,0T 125 kW, LPG, 07/2006

vitakri
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 25, 2010 11:36
Bydliště: Tišnov, okres Brno-venkov

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od vitakri » pát lis 11, 2011 10:33

Tak co, jaké máte kdo další typy navigací?
Rád bych měl přehled, jaké verze tady kdo má. A zda na nějaké funguje TMC. :D

Jinak už jsem si také udělal program na dekódování, tzn. že během 10s mám překódovaný celý soubor do čitelné polohy (teda alespoň texty menu jsou čitelné – i tak tam zůstávají místa s divnými znaky popř. s mezerami).
Ale problém je najít ten kontrolní součet, popř. to rozkódovat do přesně daných oddílů (zvlášť texty pro program, zvlášť pro menu v každém jazyku, zvlášť pro servisní menu, …). :twisted:
- V textu jsem našel Copyrighty na 6 firem, takže je možné, že jedna z nich dodala soft na ten kontrolní součet, popř. na to rozkódování. (1995-96 RTS Software Industries Ltd. Israel; 2004 Extended Systems Inc.; 1998 Thoma G. Lane; 1984-2001 Wind River Systems, Inc.; 1995-1998 Jean-loup Gailly; 1995-1998 Mark Adler)
- Text programu je naštěstí v Angličtině: Je tam naprogramováno vše (např. nastavování Bluetooth, fonty, update, …), takže je možné, pokud by to někdo rozlousknul, že půjde nastavit i to TMC (pro jiné verze). Popř. necháme se překvapit a třeba to bude již v příští verzi opraveno (Bohužel ve verzi V31 neudělali vůbec žádnou změnu: je jako V30 z 2010/04/20)
- Bohužel text je strašně obsáhlý (např. pro M3R má přes 20 milionů znaků) a procházet v něm je hodně pomalé.
- Ale vypadá to, že tam (V tomto aktualizačním souboru) není Hlasová navigace (Soubory s hlasy). Vypadá to, že hlasy jsou jinde + na každém DVD s mapami

Jinak v Adresáři pro verzi M1R je aktualizační soubor pro M3R a v souboru pro M3R je v hlavičce i odkaz na M1R, tzn. že je teoretická šance ukatovat na vyšší verzi. :wink:
Myslím si, že M1R už nikdo mít nebude (pokud dělal update).
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže
Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla Obrázek
Scenic II Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 10/2006, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Polokůže, Xenony, Denní světla - prodáno

Uživatelský avatar
_Martin_
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte bře 02, 2010 22:58
Bydliště: Strakonice / Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od _Martin_ » sob lis 12, 2011 10:58

A je nějaký viditelný rozdíl mezi verzemi M3R a M4R, když máš obě k dispozici? Nebo je to pro uživatele nachlup stejné? Ještě jsem se díval na DVD s mapou a tam jsou taky jazykové sobory. Jen při update softwaru je tam francouzština a když se jazyk mění, tak si to tahá data z DVD... Kdybych se potkal s někým, kdo má tenhle typ navigace, tak na tu verzi kouknu.
Laguna II ph2, 2,0T 125 kW, LPG, 07/2006

vitakri
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 25, 2010 11:36
Bydliště: Tišnov, okres Brno-venkov

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od vitakri » sob lis 12, 2011 15:32

Žádný rozdíl jsem nenašel. Menu je úplně stejné. :)
Pouze verze M3R mě sem tam blbne. Při přehrávání MP3 z CDček se mi standartně zobrazuje číslo Disku, číslo Adresáře a číslo Souboru. Ale sem tam (Jednou z 5 nastartování) se mi stane, že se zobrazí jen číslo Disku a Souboru a už né číslo Adresáře. Když tato chyba nastane, tak se ani nejde podívat na obsah CD, nejde ani přepnout na rádio a ani na jiný disk. Pomůže pouze vypnout auto a pak zase nastartovat. Jednou, když už mi to blblo stále, tak se mi úplně zasekla navigace a nic nefungovalo, pak pomohlo pouze přehrání Firmware. :shock:
Nevím zda to může mít souvislost, ale na jaře, když jsem auto koupil, tak jsem zjistil, že je pod schránkama vepředu voda (nestála tam, jen ty molitany pod kobercem a lehce koberec byly nasáklé). Vše jsem vysušil + pročistil kanálky a už je to v poho. Na Navi se voda dostat nemohla, ale je možné, že mohli lehce zoxidovat pojistky pod řidičem. Příští rok na jaře se chystám, že nechám tu pojistkovou skříň (zároveň s výměnou oleje) pročistit a vyměnit. 8)
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže
Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla Obrázek
Scenic II Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 10/2006, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Polokůže, Xenony, Denní světla - prodáno

Uživatelský avatar
_Martin_
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte bře 02, 2010 22:58
Bydliště: Strakonice / Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od _Martin_ » sob lis 12, 2011 20:11

To je zvláštní, mám teda taky M3R a všechno funguje, nepamatuju se, že by se to někdy seklo. Jen teď mi nějak přeskakovalo CD, tak jsem ho otřel hadříkem a už to bylo OK 8) Tak bude problém asi přímo u Tebe...
Laguna II ph2, 2,0T 125 kW, LPG, 07/2006

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Zprovoznění TMC v DVD navigaci Carminat - bohužel dočasn

Příspěvek od dlabca » pon lis 14, 2011 09:14

Mám M3R. TMC funguje po aktualizaci FW CD, ale po odpojení baterie přestane fungovat. Pomůže jedině opět nahrát znovu FW.

Problém s odpojováním telefonu Bluetooth při mrazech.
Pokud venku mrzne, tak se navi nevypne zcela a zůstane v nějakém mezistádiu, ale auto se zamkne a chová, jako by bylo vše ok. Pokud si toho nevšimnu, tak je schopná vycucat dost rychle baterku. Poznám to tak, že při příštím spuštění zapalování nenaskočí nápis RENAULT, ale rovnou se objeví mapa. Při tomto stavu Bluetooth vysílá, mapy zůstávají načteny, displej nesvítí. Pomůže pouze po nějakém čase ( pár hodin) znovu zapnout zapalování a otevřít dveře. Potom se odpojí a korektně zcela vypne.

Vidím to někde na studený spoj, nebo špatný kontakt, ale nemůžu v autě najít jednotku rádia. :-(
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Odpovědět

Zpět na „Navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů