konektory v poistkovej v motore 1,6 16V - vyriesene

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

konektory v poistkovej v motore 1,6 16V - vyriesene

Příspěvek od panda » úte bře 28, 2017 22:20

nestarovalo mi obcas auto, pomykal som kabliky v poistkovej skrinke v motore pri baterke a zas chvilu islo. Vyzeralo to na nalomeny kablik alebo zly kontakt niektoreho konektoru. Najskor som typoval sedy PPM2, ked som ho vytiahol, auto nestartovalo, zasunul som na miesto a naskocilo. Az raz uz pomykanie nezabralo a auto len tocilo. Skusil som prepajkovat kable, prestrihnut a najst zalomeny, alebo zaoxidovany. Nepomohlo, poodpajal som vsetky konektory a vybral skrinku von. Tam som si vsimol, ze na konektore PPH2 je opaleny plast. Skontroloval som hnedy konektor, ktory sa do PPH2 zasuva a jeden kovovy kontak na konci kablika bol tak speceny, ze prepalil plastove prepazky medzi koncovkami oboch vedlajsich a siel do skratu. zatavil som ho do buzirky a vratil na miesto. Motor nastartoval, ale chcipa po 10 sec. a ako pise Zefek, mohol by to byt snimac zotrvacnika. Vymenil som ho za iny, zavada trva. Potrebujem zohnat a vymenit plastove konektory Sedy PPM2, Hnedy PPH2 a Cierny PPA, pretoze v kazdom mam prepaleny kontakt, a az ked budu vsetko ok, skusim riesit chcipanie. V ciernom to robi zavadu vypadavania ziarovky H7. pomykam a svieti. Nema niekto tieto konektory?

Konektory som zohnal aj s kuskami kabelaze a pinmi, takze tie spalene mozem ustrihnut a prepajkovat. Chcipanie po 10 sec. po starte vyriesene vymazom chybovej hlasky z riadiacej jednotky ako sa pisalo tu na fore v sekcii o tejto chybe. Po prvom vymaze sa naprava chyby este neprejavila, teply motor sa spraval skoro ok. Ranny start opat 10 sec. a zhasnutie motora, nasledne opat hlaska servis a check emision, kvoli zlemu startu. Chybu som znova vymazal a potom sa uz auto dalo doporiadku. Zatial sa drzi, volnobeh po starte ok. Oplatilo sa mi kupit obd2 zasuvku s usb s ovladanim cez telefon cca za 13€. Nacitam si chybu, vymazem a nemusim behat do servisu, kde napojenie na pc stoji min. 10€.
Renault scenic II 1,6 16V benzin
Renault scenic IV tce 140 GPF intense

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů