topné elektrické telesá kúrenia v scenic 1.5 DCi

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
borecky
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 03, 2011 22:33

topné elektrické telesá kúrenia v scenic 1.5 DCi

Příspěvek od borecky » stř říj 31, 2012 22:14

prosím poradiť!
Mám manuálnu klímu.Prestali mi ráno pri teplotách pod 5 stupňov a studenom motore zapínať el.špirále kúrenia . Po naštartovaní auta a zapnutí rýchlosti ventilátora kúrenia na 2 (1 mi nefunguje-asi vyhorený odpor ovládajúci rýchlosť 1 )- zapnutie ventilátora je podmienkou! sa mi sice zvýšia otáčky motora, ale vôbec mi "necvakajú" spínacie relátka ovládajúce vykurovacie špirály pod palubovkou a tým pádom ani nekúria. Ale zaujímavé je to, že keď vypnem ventilátor na 0 , tak sa mi otáčky motora znížia, tak ako keď to fungovalo normálne - motor nepotrebuje vykryť zvýšenú potrebu el, energie. Poistky v kabíne i v motorovom priestore som skontroloval, sú dobré. Taktiež som zmeral el. odpor 3 špirál v telese kúrenia-sú taktiež dobré. Kde je asi závada, keď sa motor chová akoby napájal špiraly zvýšením otáčiek aj keď nehrejú a po vypnutí ventilátorá na 0 sa otáčky znížia. V ovládaní nerobím chybu.
Ďakujem za káždú radu!

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: topné elektrické telesá kúrenia v scenic 1.5 DCi

Příspěvek od Zefek » čtv lis 01, 2012 17:48

Problém bych hledal v tom odporu na regulaci ventilátoru.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů