postupně odešel ventilátor u digitální klimatizace 1,9 Dci,

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tatranka
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 19, 2010 21:54

postupně odešel ventilátor u digitální klimatizace 1,9 Dci,

Příspěvek od tatranka » pát lis 19, 2010 22:35

Vážení technicky nadaní řidiči R-scenic 1,9dci, rv.2004 s digitální klimou,
nemáte někdo zkušenost stouto závadou. Jela jsem z Hradce králové do Břeclavi a zpět a během této doby mi postupně přestával pracovat ventilátor. Nejdříve na chvilku vypnul a potom na delší dobu zase šel. Intervaly se bohužel zkracovaly nakonec ventilátor už skoro nešel a naskočil tak na 10 s. po 30 min. a nyní , když mají začít zimy, nejde vůbec. Neporadí mi někdo, zda tato závada se dá doma odstranit? Abych nemusela do drahého servisu, kde jsou schopni mi povyměnovat polovinu klimatizace...a kde vzít na zaplacení. jako laik si myslím, že by to mohly být uhlíky na ventilátoru, nebo nějaký potenciometr? Práci by dělal táta.
Před týdnem mi měnily v Renaultu setrvák, protože se očesalo pár zubů a tato sranda mě vyšla na 50% procent ceny, za kterou jsem autíko koupila. Protože jen setrvák stál 41.000,- Kč.
Děkuji za rady a přeji hodně km bez nutnosti navštívit značkový servis :shock: :shock: :lol: :lol:
scenic grand 1,9 Dci, rv.2004

tower
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: pát srp 13, 2010 15:38
Bydliště: Dritec

Příspěvek od tower » sob lis 20, 2010 05:33

odesla ridici jednotka ventilatoru i mne se to stalo na vrakaci v Holicich za litr a opet to maka

tatranka
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 19, 2010 21:54

Příspěvek od tatranka » sob lis 20, 2010 09:55

DĚKUJI ZA INFO . NEVÍTE, KDE SE TA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA NACHÁZÍ A JAK SE K NÍ DOSTAT? HEZKÝ DEN
scenic grand 1,9 Dci, rv.2004

jirkaromca
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 21, 2010 17:26

Příspěvek od jirkaromca » ned lis 21, 2010 17:32

Ahoj, měl jsem ten samý problém. Když demontuješ spodní část palubovky u spolujezdce tak tam najdeš řídící jednotku na ventilátor. Určitě zjistíš, že máš spečené kontakty a nejde tam šťáva, stačí očistit a zase maká. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů