Jak sundat volant a zrcátko?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
N@pster
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: čtv kvě 13, 2010 19:22

Jak sundat volant a zrcátko?

Příspěvek od N@pster » pát kvě 14, 2010 14:04

Jak se prosím sundává volant u Scénica II? nikde zezadu šrouby vidět nejsou. a zrcátko u řidiče? našel jsem jen jeden šroub když jsem otevřel dveře,ale zrcátko pořád nejde ven :evil:
Porsche Boxster 3.2S
Renault Scénic II 2007
Subaru Legacy 3.0R
Suzuki Grand Vitara 2008 2.4i
Bramborák E46 M3

Grandík
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: ned srp 24, 2008 11:30

Příspěvek od Grandík » pát kvě 14, 2010 22:27

Jestli si to ještě dobře pamatuji, tak u vnějšího zrcátka musíš opatrně vyloupnout sklo zrcátka, poté sejmout zadní kryt zrcátka a dostaneš se k dalšímu šroubu. Myslím, že je za kloubem zrcátka. Pak by to mělo jít ven a stačí pouze odpojit konetkor. No a k tomu volantu - to jsem sám nedělal, ale někde jsem asi četl, že ze zadní části volantu je otvor (nevím však jestli nahoře nebo dole). Volant tedy musíš natočit tak aby byl otvor nahoře. Do tohot nějak šíkovně strčíš šroubovák a měl by ti vyskošit airback. Myslím, že bys předtím měl odpojit autobaterii a by ti airback nevyskočil tak jak bys určitě nechtěl.
Renault Grand Scenic III

pedroo
Experienced member
Příspěvky: 549
Registrován: ned dub 05, 2009 07:57
Bydliště: zlín

Příspěvek od pedroo » ned kvě 16, 2010 15:27

volant otočit ze základní polohy jako při jízdě rovně - tak aby potom byl spodek nahoře a pak je tam zezadu otvor kterým se dá prostrčit i větší šroubovák a nahmatá se jako by plechový pružný element do kterého se tlačí a pak se musí ještě tím středem volantu tlačit směrem dolů a po pár pokusech se to vyhákne a je to,pak je ve volantu jeden torx šroub který se povolí a volant je dole...
8.2019- NOVÝ MEGANE GRANDTOUR IV, Modrá cosmos, 1.3 tce 103 kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů