Ztráta výkonu a pokles účinnosti brzd u Scenic 1,9dci r.v.20

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
vasc
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 29, 2017 13:21

Ztráta výkonu a pokles účinnosti brzd u Scenic 1,9dci r.v.20

Příspěvek od vasc » pon kvě 01, 2017 18:47

Prosím poraďte mám Renault Scenic 1,9dci r.v.2002. Při jízdě mi náhle poklesl výkon motoru a rozsvítila se kontrolka porucha elektroniky. Dále se prudce snížila účinnost brzd. Problém s poklesem výkonu se tady už řešil, ale kombinace dvou závad se tu neřešila. Stalo se mi to v pátek večer tak na servis nebyl čas.Nevíte někdo zda závady spolu souvisí? Dá se to opravit svépomocí?

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu a pokles účinnosti brzd u Scenic 1,9dci r.

Příspěvek od Ivan1 » pon kvě 01, 2017 18:53

Pokles účinku brzd môže spôsobiť slabý podtlak. Motor má vákuovú pumpu, ktorou vyrába podtlak aj pre brzdy aj pre ovládanie turba.
Môže byť v háji pumpa, nejaká hadička, ale aj brzdový posilovač...
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

vasc
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 29, 2017 13:21

Re: Ztráta výkonu a pokles účinnosti brzd u Scenic 1,9dci r.

Příspěvek od vasc » pon kvě 01, 2017 20:03

Díky za odpověď. To dává smysl. Mám auto krátce, poraďte mi kde najdu obrázky popřípadě návod jak postupovat při opravě.

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu a pokles účinnosti brzd u Scenic 1,9dci r.

Příspěvek od Ivan1 » úte kvě 02, 2017 19:26

Vakuová pumpa je na pravej strane motora, na opačnej strane vačky ako rozvody. Z nej ide tuším plastová trubka, treba skontrolovať tesnosť celého rozvodu. To či je pumpa zlá sa dá zistiť merákom, človek by musel mať prípravok aby videl aký vytvára podtlak. Skrátka tam dochádza podla mna k strate podtlaku, preto brzdy ostanú "tupé" a tak isto turbo nemá správne natočenú variabilitu
Nemám auto pri sebe aby som sa na to pozrel kde čo presne je, jazdím len tým benzínom z môjho popisu.
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

vasc
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 29, 2017 13:21

Re: Ztráta výkonu a pokles účinnosti brzd u Scenic 1,9dci r.v.20

Příspěvek od vasc » sob črc 08, 2017 08:24

Problém vyřešen. Vylučovací metodou nalezen vadný posilovač brzd. Nejdříve jsem šel nejlacinější cestou - koupě dílu z vrakoviště. Tady je třeba dát pozor a trvat na motorizaci ročníku atd. Má zkušenost je taková , že vám budou tvrdit , že jsou všechny stejný důležitý je jen průměr . Posilovač nefungoval a není jisté zda byl vadný nebo zda prostě jako v mém případě ten z 1.6 16V nelze za 1.9 DCI zaměnit. Cena 1000Kč sice pěkná pokud vám prodají správný díl a bude funkční. Nakonec jsem koupil díl nový na www.automtejcek.cz za cca 3000 Kč a auto opět jezdí.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů