Projetí kaluže = voda u spolujezdce

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Projetí kaluže = voda u spolujezdce

Příspěvek od Arkis » pát dub 28, 2017 17:42

Zdravím. Tak máme krásné počasí, že celý den chčije. Před prací jsem pravou stranou auta projel hlubší kaluží (co já vím 5-10cm). Přítelkyně si všimla, že jí poté začala téct na nohy. Teklo to úplně z pravého dolního rožku, jak je odnimatelná krytka (myslím, že je tam šroub na uvolnění palubky). Když jsem se po dojetí snažil nahmatat, kudy voda tekla, tak jsem nic nenašel. Ventilátor od topení byl suchý, pod krytkou taky nic. Jediné, čeho jsem si všiml, tak že byly lehce vlhké el. kabely, co vedou hned za palubkou, když pod ni šáhnete.

V průběhu jízdy jsem kontroloval, jestli vody nepřibývá, ale nic se nedělo. Natekla tam tedy asi jen při průjezdu hlubší kaluže. Ani jsem nejel moc rychle - tak 20km/h. Neřešil jste to někdo, kudy se tam ta voda dostane? Bohužel auto mi stojí venku a v tomto počasí fakt nechci (a kvůli elektronice ani nemůžu) rozdělávat plasty u dveří.

Co jsem na fóru hledal, tak podobné témata se zabývají ucpanými odvodňovacími kanálky u stěračů, ale tam se ta kaluž snad ani nedostala, takže bych to spíš čekal někde od podběhů kol.

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Projetí kaluže = voda u spolujezdce

Příspěvek od Ivan1 » pát dub 28, 2017 20:56

Máš strešné okná? Ak áno treba prečistiť odvodnovacie trubky, okolo strešných normálne tečie voda a cez kanáliky a hadice odteká pod auto
Druhá možnosť sú úpchaté odtokové kanáliky pod plastom pre stierače, na každej strane je odtokový kanálik a býva tu upchaté, ale v takom prípade to tečie do kúrenia a odtilal na nohý spolujazdca
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Projetí kaluže = voda u spolujezdce

Příspěvek od Arkis » pát dub 28, 2017 21:59

Střešní okno nemám. No při dešti, když auto stojí celý den venku, tam není ani kapka. Voda se objevila až při projetí kaluže. Proto jsem si myslel, že odtoky stěračů to nebude.

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Projetí kaluže = voda u spolujezdce

Příspěvek od Ivan1 » sob dub 29, 2017 09:01

Podla mna jediné miesto kadial sa tam dostane voda je cez kúrenie a to je pod kytom stieračov. Pre predný tlmič pruženia je tam taká plastová krytka a teoreticky ak by bola vypadnutá by tadial možno mohla vniknúť voda a následne do kúrenia.
Každopádne by som ten kryt zhodil, stačí tú jednu polovicu, takže nemusíš demontovať ani stierače
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Projetí kaluže = voda u spolujezdce

Příspěvek od Arkis » pát črc 28, 2017 19:55

Tehdy jsem se na ten problém bohužel vykašlal, protože ustal, ale dnes po silném dešti se objevil zase. Respektive když jsem se s autem rozjel a ještě neměl zaplé rádio a jen jsem měl zaplý ventilátor, tak jsem slyšel jakoby čvachtání jako by vrtule ventilátoru mlela vodu. Za chvilku se objevila voda u spolujezdce - jen pár kapek na koberec dopadlo. Dojel jsem dom po cca půl hodině a šel hledat problém. Ať jsem od spolujezdce sáhl kamkoliv, tak to bylo vše suché. Mokrý byl opravdu jen koberec.

Sundal jsem tedy kryt stěrače u spolujezdce a u výtokové chlopně bylo trošku bahna. Tak 1cm to blokovalo. Nebyla úplně ucpaná a když jsem strčil prst dovnitř, tak jsem necítil nic, co by to mohlo blokovat. Bahno jsem tedy pořádně vyhrabal a vše zase složil dohromady. Bahno bylo sice úplně promočené, ale kolem bylo vše suché. Hodně mně překvapilo, že jsem od toho místa viděl rovnou na větrák a jediné, co chrání větrák je asi 1,5cm schodek od vyústění odtoku. Předpokládám tedy, že když auto celý den stálo na dešti, tak tam voda stála a jak jsem se rozjel, tak to vteklo do motorku. Je u motorku ještě nějaký odtok nebo to budu muset vytáhnout a po poslední zkušenosti s vytahováním motorku mi to všechno vletí do obličeje?

Uživatelský avatar
LONGER
Senior member
Příspěvky: 1203
Registrován: pon lis 03, 2008 23:35

Re: Projetí kaluže = voda u spolujezdce

Příspěvek od LONGER » pát črc 28, 2017 20:55

Jiná možnost není...musi větrák ven.
ex:SCENIC 1.6 16V RXE r.v. 2000 LPG okolo 8L plynu
ex:ESPACE 2.0 16V r.v. 2000 facelift LPG okolo 10L plynu
ex:TWINGO 1.2 43kw r.v. 1999 polokabrio okolo 6L naturalu
SCENIC 2001 1.6 16V ve stříbře,v kůži,6pytlů,digiklima...
ex:TRAFIC GENERATION 2.5DCI r.v. 2005 okolo 7L ropy
Obrázek

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Projetí kaluže = voda u spolujezdce

Příspěvek od benytrans » sob črc 29, 2017 19:39

Ten odtok musi byt ucpany, voda tam stat nesmi... Prostouchnout dratem a pak lit vodu a sledovat jestli mizi... Taky budes mit asi pekne mokrej pylovej filtr, kterej bude zbytecne plesnivej. Voda ti vyteka budto primo pres osu ventilatoru a nebo kryt pyloveho filtru... Oboji jde lehce demontovat a zkontrolovat, tak hura do toho...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů