scenic-klínák v rozvodech...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
sedlos
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 02, 2014 12:50

scenic-klínák v rozvodech...

Příspěvek od sedlos » pon led 30, 2017 08:17

Zdravím,mám problém a zároven dotaz,megane scenic DTI 72kw,praskl mě klínový řemen a dostal se mi klasicky do rozvodu,auto by mělo snahu startovat ale nechyta a strasně kouříí s výfuku,už to ani skoušet nebudu,akorát byto mohlo být ještě horší,podle miho nazoru se kus klináku omotal kolem kliky apřeskocilo to a je to špatně načasovaný.........Chtěl bych vědět váš nazor a popřípadě i náké rady,bude stačit rozebrat a kus klináku vyndat a nacasovat,nebo mužou být celé rozvody na výměnu?Nebo když seto bude dělat zda se vyplatí vyměnit rozvodák?Za každej názor a radu děkuji dopředu.Jo a kdyby někdo veděl o nákým profíkoj na scéniky nebo o někom fakt schopným z Hradce Králové nebo okolí,byl bych taky rád.....díky :)

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: scenic-klínák v rozvodech...

Příspěvek od Ivan1 » pon led 30, 2017 21:17

Kedysi sa mi to stalo, vadná spodná odpružená remenica, načal sa klinový remen a šup ho pod rozvody. Nasadil som to naspäť a jazdilo sa dalej, nič sa tomu nestalo, skočené to bolo tuším o dva zuby.
Ale v tvojom prípade to môže byť inak.
Dá sa to aj doma, ale treba prípravok na zaistenie kluky v nulovej polohe, tuším kolík priemeru 8mm(10mm - už si nespomínam), akurát tam je žalostne málo miesta a viem že treba zvesiť motor, a heverom pod olejovou vanou ho dvíhať/spúštať podla potreby.
Remen bude treba nový, jednak môže byť poškodený a neuvidíš na nom značky aby si nastavil koleso vačky a čerpadla, k tomu samozrejme kladky. Celá sada nestojí vela.

Otázka je iba či sa nič nestalo motoru - nabúrané ventily
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: scenic-klínák v rozvodech...

Příspěvek od Zefek » pon led 30, 2017 21:40

Nahodit starý podle značek, zkusit nastartovat, pokud to bude ok, vyhodit ho ven a dát nový řemen.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů