Scenic 1.9dTi - Stěrače nestírají,blinkry neblikají

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Karlos2
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 28, 2016 20:13

Scenic 1.9dTi - Stěrače nestírají,blinkry neblikají

Příspěvek od Karlos2 » stř pro 28, 2016 20:33

Zdravím všechny a moc prosím o radu.
Dnes se mi za jízdy stalo, že mi přestaly fungovat stěrače, při jízdě jsem dál zjistil , že mi nejdou ani blinkry.
Když jsem zastavil a vypnul motor tak další překvápko, nejde mi ani dálkou zavřít auto.
Nastartovat však jde. Udělal jsem pokus a na chvilku odpojil baterku. Když jsem jí po několika minutách připojil a nastartoval , vše bylo v normálu, až na to zamknutí, které dálkou stále nejde, v kabině ani nesvítí na stropu zámeček a na palubce nebliká IMO. Asi po půl hodince jsem potřeboval opět jet , normálně jsem nastartoval a za jízdy zjistil, že zase nejdou ani stěrače, ani blinkry, DO je stále nefunkční.
V diskuzi jsem našel , že by to mohla dělat jakási "komfortní BSI" jednotka, že občas pomůže jí vyndat , překontrolovat kontakty a tak. Prosím můžete mi poradit , kde jí v kabině najdu ? Popř. co všechno překontrolovat ? Díky moc.
Renault Scenic 1.9dTi 72kW , r.v. 2000

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Scenic 1.9dTi - Stěrače nestírají,blinkry neblikají

Příspěvek od benytrans » stř pro 28, 2016 21:14

Najdes ji vlevo pod palubkou, soucasti jednotky je i modul s interierovyma pojistkama ( tvori to jeden celek), bez demontaze palubky jednotku bohuzel nevyndas...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Karlos2
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 28, 2016 20:13

Re: Scenic 1.9dTi - Stěrače nestírají,blinkry neblikají

Příspěvek od Karlos2 » stř pro 28, 2016 21:18

Ahoj,
díky moc, pokusím se s tím poprat.
Vím, že nemáš křišťálovou kouli, ale myslíš , že to může být potenciální problémový místo ?
Renault Scenic 1.9dTi 72kW , r.v. 2000

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů