Zablokované auto

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
david.langr.cl
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: stř úno 26, 2014 10:47
Bydliště: Česká Lípa

Zablokované auto

Příspěvek od david.langr.cl » pát pro 02, 2016 17:52

Zdravím, abych vysvětlil, už jsem se zmiňoval, ale opakování je matka moudrosti. Renault Scenic r.v. 2000 motor F9q 1.9dTi 72kw, radiový centrální system zamykání. Stalo se mi, že mi dsloužila autobaterie a při pokusu o start se auto zabklokovalo. Odtaženo do Renault servisu, kde bylo odblokováno, ale už nešlo auto zamykat dálkovým ovládáním. Jezdilo a pak došla nafta mou vinou, jelikož jsem byl nucen vyměnit budíky, přestaly jít po prvním mrazu a nevěděl jsem počet ujetých km. Po dotankování a pokusu o start s ručním dopumpováním a za pomocí asistenční služy se stalo toto. Kontrolka imobilizeru přestala blikat a svítit. při vložení klíče do spínací skíňky a otočením se nerozsvítila. Kontrolky se rozsvítily jak měly, kromě imobilizeru a po nažhavení začala blikat kontrolka žhavení. Auto točí, čerpadlo vhání naftu, motor točí, ale nestartuje. V renaultu mi už nic nezjistili a v jiném servisu mi řekli vadná jednotka uhc. Prý je to ta pod volantem, jak jsou pojistky. Prosím o radu. Je možné to nahradit z jiného auta, pokud bych sehnal jednotku uhc, řídící jednotku a klíč se spínací skříňkou? jestli někdo ví, kde je imobilizer, nebo jestli je součástí řídící jednotky? Už jsem za zjištění zaplatil 1400, auto mám před barákem nepojízdné. Servisák mi říkal, že mi nezaručí zprovoznění, ale naprogramování 6000 a musel bych si sehnat vlastní uhc jednotku a že ani pak mi nezaručí, že auto pojede. Když jsem si auto přebíral, tak mi říkal, že nejdou zamknout pravé zadní dveře. Když jsem k autu přišel, tak šlo přes tlačítko v interieru zamknout a klíčem jsem zamkl dveře u řidiče. Další pán, co se zabývá odblokováním imobilizéru mi říkal, že by mi za nějaký peníz vypl imobilizer v řídící jednotce, ale také nezaručí, že mi to pak pojede. Můžete někdo napsat, v jakém programu by se to dalo řešit? Diagnostický kabel stojí 680Kč.

david.langr.cl
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: stř úno 26, 2014 10:47
Bydliště: Česká Lípa

Re: Zablokované auto

Příspěvek od david.langr.cl » stř pro 14, 2016 08:53

Tak opraveno svépomocí za 1500kč, vyměněna Uch jednotka, řídící jednotka a spínací skříňka.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů