Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od to.tak » úte říj 25, 2016 15:55

Nazdar, připojil jsem vozík a nešl mi pravý blinkr, šlo to asi někde do zkratu protože po připojení zeslábly blinkry i na pravé straně auta. Nechal jsem vtipně blikat celý auto na trojúhelník a hledal závadu. Teď mi ale už po odpojení přívěsu přestalo blikat auto na pravé straně úplně. Jak jsem tak hledal po netu, koukám že scénik má na blinkry jen jednu společnou pojistku nebo se pletu?
Pojistka neodešla, žárovky jsem prošel jsou v pořádku . Auto /přerušovač/ furt cvaká na pravou stranu zrychleně jako by byla prasklá žárovka ale nebliká ani vepředu ani vzadu. Chci zkontrolovat přerušovač, ale nevím jak se k němu dostat. Opravdu musí dolu celý spodní plasty kolem pojistkové skříňky? Nejde jen vycvaknout deska pojistek? Bojím se abych to neulomil. Ještě mě napadá že bych měl zkontrolovat zásuvku od koule, ale tam jsou sežraný šrouby, tak než se do toho dostanu, chtěl bych napřed vidět ten přerušovač blinkrů. Nějaké další rady a tipy? Hlavně postup jak se dostat pod pojistky by se hodil. Knížku jak na to mám ale tohle jsem tam nenašel.

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od vasekpetr1 » úte říj 25, 2016 16:55

Obávám se, že chyba bude právě v té shnilé zásuvce pro vozík - scenik má přerušovač blinkrů spojený v řídící jednotce a bere si stav přepínače blinkrů a spínače var. světel. Pojistku má jen jednu (F13 - 7,5A) - zkus v zavazadlovém prostoru najít kabeláž pro zadní pravý blinkr (tuším, že by to měl být béžový vodič) a od něj najít vývod pro zásuvku na vozík. Ten odpoj a hned budeš vědět, na čem jsi. Pokud by to nepomohlo, tak vytahat ven žárovky, zkontrolovat objímky, jestli není ve zkratu.

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od to.tak » úte říj 25, 2016 19:06

Takže přerušovač je v řídící jednotce a pod volantem to teda cvaká proč? Mělo mě trknout hned,že můžu odpojit zásuvku na konektoru svěla když se do zásuvky nedostanu bez její destrukce. To mi pomůže. Dík za radu. No hlavně aby se nestalo něco kompjůtru, byla tam strčená 25A pojistka místo toho co tam patří. I když se mi nezdá 7,5A mám tam kreslenou modrou.

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od benytrans » úte říj 25, 2016 19:46

Mela by tam byt 15A.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od vasekpetr1 » úte říj 25, 2016 20:01

Tady není použit typ bimetalového přerušovače jako na "stopětce" (sepnutím páčky blinkru a průchodem proudu žárovek přes bimetal se kontakt rozepne, vychládne a zase se spojí), ale sepnutím páčky posíláš potenciál kostry do jednotky a ta spustí přerušovač nezávisle na zátěži.

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od to.tak » stř říj 26, 2016 12:42

Zásuvku koule jsem úplně odpojil ale problém to nevyřešilo. Nějaký další nápad? Pro upřesnění jště dodám, že i když to zapnu na výstražný blikání, i na palubce mrká jenom kontrolka pro levý blinkr.

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od vasekpetr1 » stř říj 26, 2016 14:55

Odpoj konektor od pravé zadní lampy, to samé s předním blinkrem (i v blatníku), abys vyloučil, že je problém v paticích. Potom už kontrolovat kabeláž, zda není někde skřípnutý drát (třeba šroubem na kostru), kabeláž pod krytem u prahu pátých dveří, levý práh, kabeláž do přístrojovky. Pokud ani to nepomůže, pak se obávám problému ve vlastní jednotce. Ale ta by měla být snad zkratuvzdorná.

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od to.tak » stř říj 26, 2016 16:15

Ještě mi vysvětli jeden úkaz. Odpojil jsem kabel řídící jednotky za světlometem ale cvakání pod volantem jede ve stejné šíleném rytmu dál. Já myslel že když to ovládá počítač, tak bude ticho.
Odpojení konektorů nezabralo, podle měřáku na paticích není žádné napětí.

Kabeláž pod palubkou bych rád zkontroloval, ale furt jsem jestě nezjistil, jak se dostat za desku pojistek. Podle mě je zrada tam.
Kde začíná vedení do prahů abych změřil odpor, jestli není vůči kostře nulový. Teda za předpokladu že se takový drát dá dohledat.
Naposledy upravil(a) to.tak dne stř říj 26, 2016 16:32, celkem upraveno 1 x.

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od benytrans » stř říj 26, 2016 16:31

To je hlavni ridici jednotka motoru. Blinkry ridi komfortni jednotka schovana v palubce za pojistkami. Bypada takhle: https://shopcar.parts/product_images/00 ... .jpg?big=1
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od to.tak » stř říj 26, 2016 16:34

Tak to jo. V tom případě mluvíme o stejné potvoře. Jen já myslel že mluvíš t= hlavní

Tahle se dá nějak vytáhnout aniž bych musel sundat komplet plasty? Našel jsem tři šrouby nahoře pod vypínačema ale ven se tomu ještě nechce

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od benytrans » stř říj 26, 2016 16:42

V te jednotce jsou rele taky schovana, bude tam i rele na blinkry, ale bude to asi obyc rele a ne prerusovac dle toho co rika vasekpetr1. Kazdopadne kdyz cvaka, tak by mělo napeti ven z jednotky jit. Otazkou je kde se prerusi... Je to zvlastni zavada, ja bych to tipoval na uskvarenej konektor.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od to.tak » stř říj 26, 2016 16:52

No právě. Jak tam byla silnější pojistka a nechal jsem to dlouho běžet mohlo se tam něco vyhřát. Cítil jsem spálenou izolaci. Jenomže soused zrova topil nějakým bordelem v kotli, takže vím prd jestli to bylo z auta nebo z venku. Proto se to snažím vyndat.

Někde se mi doma válí ELM bluetooth. myslíte že by mi to načetlo jako závadu, kdyby to bylo v jednotce a naopak nezávadu, když to bude v konektorech?
Ptám se aniž bych to šel rovnou zkoušet, protože u rencka z 98 je to s kompatibilitou na štíru. Vždycky trvá dobu, než se mi to podaří zpárovat na torque.

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od benytrans » stř říj 26, 2016 17:01

Tam by asi nebylo co vycist, kdyz reke cvaka tak pro jednotku je asi vse OK, akorat blika rychleji jelikoz poznala nizsi odber.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od benytrans » stř říj 26, 2016 17:40

Jinak co se tyce demontaze komfortky, tak bez demontaze spodniho dilu palubky na to asi zapomen. Je mozny ji uvolnit a v ramci moznosti si s ni muzes tocit uvnitr palubky, odpojovat konektory, ale dovnitr k rele blinkru se tak nedostanes.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od benytrans » stř říj 26, 2016 18:08

Jinak demontaz z palubky: tri sroubky po vypinacema, sundat panylek s vypinacema, odpojit od stekru a dat bokem, potom spodni plast primo pod volantem a pak plast pod pakou nastaveni volantu dva sroubky. Potom staci hodne zatlacit na pojistky smerem dozadu a cely bazmek vyskoci ze zapadek na bocich. Nahore na bazmeku je na trech mistech zajistena a natahla kryci guma, tu vytahnes a vycvaknes modry stekr zespodu bazmeku zaroven i odpojis jeho protikus z bazmeku a odjistis zajistenej kabel. Potom uz muzes s celou jednotkou tocit uvnitr palubky a dostanes se tak rukou ke konektorum dirou po plastech pod volantem a po vypinacich.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od to.tak » stř říj 26, 2016 19:12

Aha tak zatlačit dozadu.. Ostatní nástrahy jsem už mezi tím odhalil. Doufám, právě že to bude spečený drátek u konektoru. Muselo to žhavit pomaličku, protože jinak by to spálilo pojistku.

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od benytrans » stř říj 26, 2016 19:31

Stahni si https://www.google.cz/url?sa=t&source=w ... tYaX2bFPXQ
Tam najdes konektor PP2 a na pozici 4 jsou prave blinkry. Ten konektor by se ti melo podarit odpojit i pod palubkou a muzes ho zkouknout a pripadne promerit jestli odtud jde napeti.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Blinkry nejdou na jedné straně auta ( asi přerušovač)

Příspěvek od to.tak » čtv říj 27, 2016 08:19

Dík, tím budu vědět, jestli je to ve drátech nebo v jednotce. Jestli to bude v krabici, tak to vzdám a odvezu to elektrikářovi. Jeden co opravuje a ne jen vyměňuje prý ještě v Hradci zbyl.

Tak jsem asi v koncích. Konektor na pinech 4 a 8 ukazuje proti kostře přibližně stejný odpor. Cvakání v jednotce po odpojení je na jednu stranu normálně zrychlené a na "špatnou" stranu tiká jiným tónem.

Doufám, že to aspoň dokáže někdo opravit a nebudou mi jen nabízet výměnu jednotky. To by se vzhledem ke stáří scénika nevyplatilo. I když má týden po technický.

Automech mi ještě radil, že daleko častěj než jednotka se vyhřejou kontakty na páčkách pod volantem tak jsem ještě aktivně rozebral to a pak mi došlo, že jsem měl odpojený ten samý kabel dole. Takže teď mám domluvenýho elektrika. Ten říkal, že to není tak úplně neobvyklá závada, že už to dělal tolikrát, že má dokonce doma potřebné součastky. Cena 1500-2000 moc nepotěšila ale kdyby závada měla být taková, že to bude upálenýho víc, jen samotnou jednotku bez práce asi nesežene pod 2000,-

Moc vám oběma děkuju za snahu pomoct. :super: Čas od času si něco s pájkou zbastlím, takže bych to relé asi dokázal vypreparovat ale teď na to nemám náladu ani čas.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů