automatická převodovka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Lukas Frantisek
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 09, 2016 15:34

automatická převodovka

Příspěvek od Lukas Frantisek » pon říj 10, 2016 19:11

Přátelé, kamarádi.....koupil jsem Scénica, rok 2002, najeto 100056 km....má to automatickou převodovku. Co její údržba? V Renaultu mi řekli, že výrobce o její údržbě vůbec neuvažuje, oni ale ze zkušeností doporučují po 100 tis km výměnu oleje a filtru....jakožto servisák přes vysokozdvižné vozíky jsem si myslel, že to udělám sám, ale když jsem na to koukal, tak to asi raději přenechám Renaultu...3500-4500 Kč, to není zas tak moc...a něž si zku.vit převodovku nějakým neodborným zásahem......máte někdo zkušenost?

Šedý vlk
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: sob lis 17, 2007 16:45
Bydliště: Opavsko

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Šedý vlk » čtv říj 13, 2016 09:52

Určitě to nechej udělat, dělají to i soukromé firmy, těžko někoho doporučit, nevím odkud jsi, na SMK bych věděl, jsou perfektní-
ŘP od 5/57, dříve asi 8 aut, pak Espásek od 5/97, nyní R Scénic r.v.2002 od dubna 2008

Lukas Frantisek
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 09, 2016 15:34

Re: automatická převodovka

Příspěvek od Lukas Frantisek » čtv říj 13, 2016 20:31

Jsme z Jaroměře, je to mezi HK a Náchodem. A ještě jeden dotaz: tahání přívěsu....na karavaňáckým fóru pěli na automaty samou chválu až do tý chvíle, kdy jsem napsal, že je to Renault.....kolega s tím měl velký problémy, po 200 km s 900kg přívěsem mu šla převodovka do nouzovýho režimu. Chcípnout, nechat chvíli vychladnout a zas to chvíli jelo. Když se mu ten interval zkrátil na 80km, dal to do servisu. Oprava 11 000 Kč, interval se prodloužil na necelých 300 km.....nakonec to dal pryč a koupil Rendlíka s manuálem a má po starostech.... aj ta krajta!!!
Nějaká zkušenost? Kdokoliv?

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů