Scénic I dci nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Kokyx
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 19, 2016 21:37

Scénic I dci nestartuje

Příspěvek od Kokyx » úte črc 19, 2016 23:06

Zdar chlapi. Od února mám problém s nestartujícím Scénicem.
Jednoho rána prostě nechytl (rv 2000 1,9 dci 75kW). Zkoušel jsem to tak dlouho, až jsem udělal startér. Po tom, co jsem ho vyměnil, jsem opět točil, ale nechytl. Nechal jsem se tedy roztahovat. Ujeli jsme asi 3 km , ale během jízdy nic. Ani náznak. Po zastavení jsem zkusil zatočit, a ejhle, chytil na první otočení. Týden jsem jezdil. Všechno v pořádku. Starty studené, teplé... Pak ale zase problém. Povedlo se mi nastartovat asi po půl hodině a jel jsem do servisu. Mechanik opravdu šikovný a znalý (pracoval v autorizovaném renault servisu, než ho v okresním městě zrušili a přesunuli do krajského. Na diagnostice byla závada blokace startování - šla smazat a už se nikdy neobjevila. To ale nepomohlo a Scénic zde byl 3 měsíce bez úspěchu. Cestou zpět tažený na laně jsem ho pustil přes kvalt. Nic. Ale opět po zastavení chytil na první otočení. Jezdil jsem týden. Během té doby mi po nastartování a asi vteřině běhu chcípl. Pak ještě fungoval. Znovu mi to dvakrát zopakoval a opět umřel. Teď je jinde v servisu a nefunguje. Jeden den začal z ničeho nic fungovat a pak už zase nic.
Tak teď čím to není:
Snímač otáček (motýlek)
Vstřikovače vyzkoušené
Railové čerpadlo (nové - resp. Repas s atestem od Bosche) u tohoto udělány rozvody
Čidlo na railové liště
Nízkotlaké čerpadlo
Palivový filtr, vracečky
Relé žhavení
Imobilizér (bliká, po otočením klíčkem se na dvě vteřiny rozsvítí a zhasne - takže normální stav
Ukostření
Diagnostika bez chyb.
Pojistky

Všichni jsou již bezradní. Když motor běží, tak normálně. Nekouří, nic nebouchá, pravidelně.
To už přeci není normální. Musí to být nejaká blbost. Kdo tušíte, poraďte prosím. Díky

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Scénic I dci nestartuje

Příspěvek od Zefek » pát črc 22, 2016 21:55

Ve chvíli, kdy to nejde nahodit se podívej na to, jaké otáčky motor má podle diagnostiky a jaký má tlak paliva během startování.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Scénic I dci nestartuje

Příspěvek od Ivan1 » úte črc 26, 2016 19:54

No už toho moc neostáva, kludne aj ECU a potom kabeláž, ale to by človek musel oholiž zväzky od chráničky a kontrolovať.

Foter má Berlingo od jedného pána, ktorý sa podobne nervačil, až prišli na to že sa do chráničky dostalo pár kamienkov a tie poškodili izoláciu káblov a tiež auto chodilo ako sa mu chcelo
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů