Nízké otáčky, chcípne, netopí

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
jakuceli
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: ned čer 14, 2015 23:03

Nízké otáčky, chcípne, netopí

Příspěvek od jakuceli » sob črc 09, 2016 13:48

Renault Scénic 1.6 16V 79kW 2001 (elektronická škrtící klapka)

Ahoj,

prosím o radu ohledně vlivu teploty chladicí kapaliny na otáčky motoru.

Včera jsem jel autem z práce cca 2km, venku bylo kolem 30 stupňů, normálně jsem dojel na místo, zaparkoval a za hodinu jsem chtěl odjet, nastartoval jsem a otáčky byly cca na 550, neměl jsem zaplou klimu, teplota vody cca nad 90, po přídání plynu třeba na tisíc otáček OK, normálně jsem ujel pár metrů s přídáváním plynu při přeřazování, když jsem zastavil, motor i chcípl, vytáhl jsem diagnostiku a pomocí telefonu jsem sledoval hodnoty, otáčky cca 550, teplota vody stoupla až na 99, teplota nasávaného vzduchu se držela na 60 stupních, když auto chcíplo, tak jsem sledoval teplotu vody na telefonu a zároveň šahal na teplotní čidlo (teď nevím přesně) teplota zakolísala z 99 na 95, když jsem ho odpojil stále bez nastartovaného motoru ukazálo to teplotu -40 a auto jsem nastartoval v pohodě, čidlo jsem připojil znovu nastartoval a už dobrý, normálně jelo až domů cca 10km.

A další věc která se děla během tohoto problému, že vetšinou když jsem dal teplotu topení na max, tak to foukalo jen tak nějak vlažně, po opětovném nastartování nebo ujetí několika metrů to začalo foukat horký vzduch tak jak bych očekával.
Ventilátor na chladiči sepnul cca 2x za tu půl hodinu co to blblo, taky jsem přitom jezdil tak se asi schladilo, a navíc ten ventilátor spíná až při těch 99 stupních. (?)

Takže mě hlavně zajímá, když je auto přehřáté tak otáčky mohou klesnout?
Přitom, mě přišlo že teplota na budíku a v telefonu byla stejná (ručička nad normální půlkou).

A to, že někdy netopilo bych odhadoval na termostat, a po zahýbání s čidlem se to vlastně opravilo, mám v plánu vyměnit termostat a senzor teploty vody.

Co myslíte? Díky moc Kuba
Renault Scenic 1,6 16V 79kW 2001

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nízké otáčky, chcípne, netopí

Příspěvek od Zefek » sob črc 09, 2016 17:06

Ano, ventilátor spíná při 99°C a je to takhle v pořádku. Teplota tedy byla ok. Otáčky se musí porovnat jinak, při vyšší teplotě by se naopak měly zvýšit. Ale to je až tak od 105°C.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

jakuceli
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: ned čer 14, 2015 23:03

Re: Nízké otáčky, chcípne, netopí

Příspěvek od jakuceli » ned črc 10, 2016 20:21

Zajimave, nebo spis ok. Zajimavy bylo to, ze budik a mobil ukazovali stejnou spravnou teplotu, ale kdyz jsem zahybal s konektorem tak teplota na mobilu zakolisala o par stupnu, kdyz jsem senzor odpojil, tak motor hned krasne drzel otacky, a po pripojeni konektoru opet ok. Druha vec, to ze to netopilo, to bude termostat. Leda ze by v tom bylo jeste neco.

Termostat a cidlo vymenim, jeste jsem to nedelal a budu vedet, ze to mam novy, a je to par stovek.

Diky moc
Renault Scenic 1,6 16V 79kW 2001

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů