Stav zadních tlumičů

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Biggby
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pát kvě 16, 2014 19:24

Stav zadních tlumičů

Příspěvek od Biggby » sob kvě 28, 2016 10:15

Včera jsem výjimečně vezl plně naložené auto (resp. 4 osoby v autě s nákupem v kufru) a všiml jsem si, jak mi zadek dřepí. Sice ani v největších výmolech jsem nešourl o podběhy, ale auto sedělo tak, že nešlo vidět na vzorek pneumatik. Jinak když jezdím sám, tak se dle mě auto nějak moc nehoupe, v zatáčkách neuskakuje a když auto na místě zatížím a pustím, tak se nehoupe, ale jen narovná. Tlumiče jsou úplně suché a nejsou rezavé.
Je možné, že už je na podvozku něco tak unavené nebo auto není dělané na takové zatížení? Vzadu bylo tak 210 kg zátěže. To by snad nemělo tak snížit zadek, ne? Byl jsem překvapený, že při zkoumání podvozku jsem nenašel viditelné pružiny, ale je tam jen tlumič. To bude tím, že je to už ta víceprvková náprava nebo jak se tomu říká?

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav zadních tlumičů

Příspěvek od Ivan1 » sob kvě 28, 2016 12:40

Renault má torznú tyč, ona ked sa unaví tak praskne a auto sedí ako kačica. Tlmiče pri preťažovaní, alebo veku občas prasknú a potom sa zo zadu ozýva neustále pukanie. Povedal by som že si to len patrične zaťažil
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Stav zadních tlumičů

Příspěvek od Arkis » sob kvě 28, 2016 15:25

Přesně jak píše Ivan. Jen bych k tomuto tématu měl taky jeden dotaz, pokud si dobře pamatuji, tak u některého auta, co jsem viděl u známého v servisu šla nastavovat výška vozidla utahováním nebo povolováním šroubu, co je mezi tyčí a zavěšením kola. Pokud se nepletu, tak to byl nějaký Američan (Rakušan) Chrysler Lze to dělat i u Scénica?
Jestli to jde i u Scénica, tak si zkontroluj (například podle jiného Scénica - to dělám často s jinými věcmi, pač jsou jich všude mraky), jestli nemáš auto nízko i v nezatíženém stavu. Bylo by možné, že to máš uvolněné a tím ti to ještě víc sedne při zátěži.

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stav zadních tlumičů

Příspěvek od Ivan1 » sob kvě 28, 2016 21:36

U Renaulta má torzka 1000-hran a dalo by sa to urobiť presadeným o jeden zub. Čo by z toho vzniklo netuším
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Biggby
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pát kvě 16, 2014 19:24

Re: Stav zadních tlumičů

Příspěvek od Biggby » sob kvě 28, 2016 23:27

Díky moc za vysvětlení. Jenom jsem se na to mrknul, když jsem dneska stál před obchodem a asi jsem to našel. Je to ten tisícihran a uvnitř kolem je nějaké gumové těsnění. To je docela popraskané, ale jinak auto je zhruba stejně vysoké, jako jiné.

Uživatelský avatar
m.king
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: sob úno 04, 2012 20:16
Bydliště: Čejkovice

Re: Stav zadních tlumičů

Příspěvek od m.king » ned kvě 29, 2016 17:32

Na zadní nápravě si výšku můžeš nastavit jakou chceš přesazením torzních tyčí. Taky jsem to dělal, není to nic složitého.
Tady si o tom můžeš počíst: http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?t=3212
Megane Scenic JA0G0C 1998 / 2.0i - 83.5 kW - F3RP7 - 29.11.2016 prodán
Obrázek

Twingo 1999 / 1.2i - 43 kW , prosklená střecha
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů