Přestala fungovat klima, rádio a display rádia)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Masha2
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 22, 2016 17:39

Přestala fungovat klima, rádio a display rádia)

Příspěvek od Masha2 » ned kvě 22, 2016 17:46

ahoj,
Scénic I, 1,9dCi, 75kW..

Nesetkal se někdo s následujícím?
Jel jsem a najendou přestalo hrát rádio, klimatizace a zhasl display nad rádiem, kde jsou hodiny a stanice.
Zkontroloval jsem všechny pojistky, vyndal jsem rádio a kouknul i kabely, zda nejsou někde přerušené - resp. kam až jsem viděl a dosáhl. zkusil vypojit a zapojit, ale nic nepomohlo..
Display ovládání klimatizace se po otočrním klíčku podsvítí, ostatní funguje.. světla svítí, na palubní desce všechna ostatní talčítka fungují (zavírání dveří, topení zadního okna, trojuhelník.) prostě veškerá ostatní elektronika je v pohodě..
vzduch nefouká, v repro není slyšet nic..

nevíte někdo co by to mohlo být, resp, kde kledat problém? díky.

v podstatě toto se mi už jendou stalo - neměl jsem tam originál rádio, dokupoval jsem použité, tenkrát to spravila výměna vyhořelé pojistky.

díky za všechnu pomoc.

MAPEJA
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 10, 2016 23:29

Re: Přestala fungovat klima, rádio a display rádia)

Příspěvek od MAPEJA » pon črc 11, 2016 00:07

Dobrý den.
Mám přesně tento problém.
Stalo se mi to včera a udělal jsem přesně to samé co píšete.
Už jste problém vyřešil ?
Co s tím bylo a co jste musel udělat ?
Velmi vám děkuji za odpověď.
S pozdravem M. Volman

jakuceli
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: ned čer 14, 2015 23:03

Re: Přestala fungovat klima, rádio a display rádia)

Příspěvek od jakuceli » pon črc 11, 2016 23:27

Ahoj,

o tomto moc nevim, ale jako elektrikar bych zkusil zjistit jestli tyto tri veci maji co docineni s tou jednou pojistkou, a zjistoval bych problem od pojistkove skrine, to ze je pojistka dobra, nemusi znamenat, ze patice do ktere je pojistka vsunuta je dobra, napr. spatny kontakt, upadeny vodic. Je mozne ze tam bude nejake rele, chtelo by to schema elektroinstalace.
Zjistit jestli na privod pojistky jde vubec napeti, pak bych treba tipoval, ze tyto spotrebice budou propojeny jednim vodicem od pojistky a on bude nekde prerusen.
Renault Scenic 1,6 16V 79kW 2001

MAPEJA
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 10, 2016 23:29

Re: Přestala fungovat klima, rádio a display rádia)

Příspěvek od MAPEJA » úte črc 12, 2016 11:27

Díky.
Proměřím to a uvidíme.
Jak budu něco vědět napíšu.

Můsa
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát pro 01, 2017 09:10

Re: Přestala fungovat klima, rádio a display rádia)

Příspěvek od Můsa » pát pro 01, 2017 09:40

Zdravím,
mám podobný problém, jen s tím rozdílem že mě klima normálně funguje. Žárovičky na podsvícení jsou v pořádku, pojistky proměřeny také v pořádku. Hlavní problém je, že nemohu zadat kód od rádia, abych ho zprovoznil. Stmívání podsvícení také funguje.
Může mi někdo prosím poradit co s tím? Nemůže to být zablokované rádio?, protože manželka zkoušela docela dost pokusů.
Děkuji

Můsa
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát pro 01, 2017 09:10

Re: Přestala fungovat klima, rádio a display rádia)

Příspěvek od Můsa » sob pro 02, 2017 14:07

Tak už vyřešeno. Byla to vadná pojistka "COUPE CONSO" v první horní řadě šestá zleva. Úplně mrtvá kaplička a po výměně hned naběhla. Jupí.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů