Ruční brzda

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Ruční brzda

Příspěvek od Arkis » pát kvě 20, 2016 09:02

Přiznám se, že nemám moc zkušeností s jinými auty, protože před Scénikem jsem měl pouze Felicii, takže pokud někomu tento dotaz přijde hloupý, tak jej, prosím, ignorujte.
Jde mi o to, že když mám zatáhlou ruční brzdu, tak auto šíleně "vrže" při každém pohybu v něm. Třeba je zatáhlá ruční brzda, sedne si do auta přítelkyně a ozve se šíleně skřípavý zvuk. Taky se mi dneska stalo, že mně ručka nepodržela v kopci a auto pomalu sjíždělo, když přítelkyně vysedala a musel jsem to držet nožní brzdou. Ikdyž to byl docela prudký kopec, tak bych čekal, že to ručka udrží.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Zefek » pát kvě 20, 2016 23:36

Ten zvuk je normální. Když třeba sedáš do auta, tak se auto trochu zhoupne a změní se postavení kola. Nemyslím geometrii, ale propruží se to na nápravě a za normálních okonolností by došlo k drobnému pootočení kola. A to dělá ten zvuk - kolo se trošku pootočí na obložení. Dělají jak bubny, tak kotoučové brzdy a nemá smysl to řešit. To, že ručka auto neudrží můžeš ale pořešit přitažením lanka.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Arkis » ned kvě 22, 2016 13:26

Děkuji za vysvětlení. Lanka jsem přitáhl, ale vyzkouším to zase až někdy.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů