denne svitenie na scenic 1

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
jursz
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 03, 2009 13:24

denne svitenie na scenic 1

Příspěvek od jursz » ned dub 24, 2016 15:37

AKE DENNE SVITENIE POUZIT NA SCENIC , PORADTE NEJAKE SCHOPY DIKY

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: denne svitenie na scenic 1

Příspěvek od Ivan1 » ned dub 24, 2016 19:34

Nedávaj tam nič a nebudeš mať žiadne starosti.
Ja som myslel že ludí to už prešlo, aspon to je vidieť u áut, tie podorábané pomaly miznú.

Nekúpiš = nebudeš mať starosti kam a ako to správne zapojiť aby to fungovalo tak ako vraví vyhláška, nič ťa to nebude stáť ako finančne tak časovo a ani sa ti to po čase nepokazí - nerozbije = neprestane svietiť...
Žiadna vyhláška to neprikazuje namontovať, Scénic nemal problém s dobíjaním, H7 stoja pár šupov, nie je problém ani s prístupom k žiarovke a vydržia vcelku dlhú dobu (neviem či toho vydržia tie dorobené DRL)
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: denne svitenie na scenic 1

Příspěvek od Novotka » ned dub 24, 2016 21:09

Lépe to neslo napsat.
Ale jelikož píše tiskacím,tak mu tato odpověď stačit určitě nebude.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: denne svitenie na scenic 1

Příspěvek od Arkis » ned dub 24, 2016 23:38

Je to každého věc, jestli tam denní svícení chce nebo ne. On se ptal na to, kam to umístit a ne na to, jaké to má nevýhody.
Mně by se třeba denní svícení hodilo, protože 1 má žárovka H7 stojí 170 Kč (GE megalight ultra +120%) a životnost žárovek H7 je obecně dost malá. Takže za sadu žárovek si můžu koupit denní svícení, které vydrží 4x tolik. Nemluvě o tom, že dost uleví alternátoru a budu šetřit osvětlení vzadu (jak žárovky, tak paraboly například SPZ, které nejsou dělané na nonstop svícení).

Co se samotného dotazu týče, tak ti bohužel neporadím. Mám novější verzi po faceliftu. Nejjednodušší je si naměřit, kam to správně má být umístěné a tam si změřit maximální rozměry denního svícení, které můžeš koupit. Koupit to můžeš prakticky kdekoliv (krom čínské tržnice), akorát to musí mít označení EX XXX (za X dosaď čísla) a RL vylisované na skle.
Tady máš animaci, jaké pravidla to musí splňovat co se umístění týče a funkčnosti s ostatními světly.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: denne svitenie na scenic 1

Příspěvek od Ivan1 » pon dub 25, 2016 22:37

Arkis píše:Je to každého věc, jestli tam denní svícení chce nebo ne. On se ptal na to, kam to umístit a ne na to, jaké to má nevýhody.
Mně by se třeba denní svícení hodilo, protože 1 má žárovka H7 stojí 170 Kč (GE megalight ultra +120%) a životnost žárovek H7 je obecně dost malá. Takže za sadu žárovek si můžu koupit denní svícení, které vydrží 4x tolik. Nemluvě o tom, že dost uleví alternátoru a budu šetřit osvětlení vzadu (jak žárovky, tak paraboly například SPZ, které nejsou dělané na nonstop svícení).
Ale no... ObrázekObrázekObrázek
Všetko v tom aute je od výrobcu stavané tak aby to vydržalo, Scénica som vlastnil vyše 4 roky, natočil dobrých 100tkm a v živote som nemal problém s osvetlením SPZ. Neviem či som vôbec riešil žiarovku v zadnom svetle (preblikávanie - akože ukostrenie to áno)

Rada pre teba, nekupuj tie drahé vysokosvietivé žiarovky a nebudeš mať problém s ich výdržou, kupuj klasické značkové žiarovky základnej rady za 80-100Kč/kus a hotovo. Ja kupujem tu z Helly Osram H7 na kazete 10ks za 20€, vždy si to nejak prerozdelíme, lebo 10ks H7 by som mal asi do konca života

Zrovna Scénic po facelifte svieti voči mnohým autám tej doby lepšie. Tie vysokosvietivé žiarovky ti zabezpečia že za sucha vidíš lepšie, ale ak príde mokrá cesta a tma tak si na tom horšie ako s bežnými žiarovkami - na to môžeš staviť krk. A teraz si odpovedz kedy potrebuješ lepšie vidieť, vtedy ked sú zle podmienky = mokrá cesta, alebo vtedy ked je sucho a vidíš celkom dobre.
Porovnávacie testy žiaroviek zahod za hlavu to je marketingový blud, vyzdvihnú len to čo treba

PS: s tými vysokosvietivými si zahnal len sám seba do kúta
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: denne svitenie na scenic 1

Příspěvek od Arkis » úte dub 26, 2016 06:24

Ty vysocesvítivé jsem používal už i na felicii, která byla v základu úplná bludička ve tmě. Ve Scénicu ji mám spíš už jen ze zvyku a také je to mnohem lepší než normální. Jediné, kdy je to opravdu hůř vidět než se slabou žárovkou, je za totální mlhy, kdy není vidět na 10m, ale jinak je v každém ohledu lepší. Zatím je máme od 22. ledna a stále drží. Šéfovi, co má Espace IV už jednou praskly od zhruba stejné doby. Třeba má Scénic líp situovaný světlomet a žárovka v něm vydrží déle (lépe se chladí?).
Žárovky v zadu jsou v pohodě, ale jak na tom budou paraboly? Ty světla byly dělané na to, aby byly spuštěné v noci. V roce 2000 nikdo nepočítal s tím, že nějaký magor vymyslí, že se bude muset svítit celodenně a tak paraboly trpí. Už jsem vyměňoval osvětlení SPZ za ledkové, protože kabely v osvětlení SPZ začali puchýřovatět, jak jsou neustále zahřáté.
Už jsem přemýšlel nad tím, že v létě budu dávat obyčejné a ty vysocesvítivé půjdou do auta jen na zimu, kdy jezdím převážně ve tmě, ale pořád mám víc + k dennímu svícení.

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: denne svitenie na scenic 1

Příspěvek od benytrans » stř říj 26, 2016 20:33

Pri jinem badani jsem nasel pod palubkou neobsazeny releovy blok. Nasledne jsem dohledal, ze slouzi pro osazeni relatky pro denni sviceni hlavnimi svetly. Zde je i navod https://www.drive2.ru/l/991415/
Ja s tim problem nemam, na zapinani jsem si zvykl, ale treba to nekomu pomuze. Kazdopadne nevim jak presne to po zapojeni funguje, jestli jdou treba svetla rucne vypnout a podobne, tak kdyby to nekdo realizoval, tak muze dat info :-)
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů