Převodovka - únik oleje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
gita1511
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 03, 2012 22:59

Převodovka - únik oleje

Příspěvek od gita1511 » sob kvě 23, 2015 13:13

Zdravim, chci se zeptat jestli má někdo zkušenost s únikem oleje z převodovky přes odpařovák. Mam Megan Scenik 1.9 dti 72kw Rok 1998. Měnil jsem spojku a gufero na mrkvi. Olej jsem dal ELF Tranself NFP 75W80 3l. Když jsem se vrátil ze zkuš. jízdy /asi 5km/ , tak se podívám pod auto a celej spodek byl od oleje,od rychlostky až dozadu, docela brutálně.Až zadní okno pátých dveří bylo pocákaný. Zjistil jsem ,že to teče odpařovákem. Vyndal jsem tu plastovou krabičku a rozpůlil jsem jí a není v ní nic. Já nevim jestli tam něco má bejt / třeba molitan,nebo něco na zbrzdění toho oleje/. Tak jsem z toho na švesku. Dal jsem místo toho odpařováku asi 30cm hadičku a zakončil do pet lahve a už to neteče. To budou koukat na STK až tam uvidí flašku. Hokinz

sydes
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: čtv lis 24, 2016 17:21

Re: Převodovka - únik oleje

Příspěvek od sydes » ned bře 19, 2017 19:55

Zdravím nemáte náhodou číslo té převodovky mám to samé auto ,ale nemohu najíd ten štítek převodovky abych mohl sehnat jinou předem děkuji.megan scenic 1.9 dti 72kw rv.98.

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka - únik oleje

Příspěvek od goreff » pon bře 20, 2017 19:49

Každá převodovka nemusí mít štítek, číslo může být vyraženo přímo v hliníkovém obalu:
Obrázek
Číslo na obalu vypadá tahle:
Obrázek
Je špatně čitelné, chce to vzít ocelák a řádně opucovat :lol:

Štítek přišroubovaný v místě diferenciálu:
Obrázek
Tvůj stroj by měl mít převodovku JC5 109, ale nevím to jistě.
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

sydes
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: čtv lis 24, 2016 17:21

Re: Převodovka - únik oleje

Příspěvek od sydes » úte bře 21, 2017 19:18

velké diky je tam jc5 072 už sháním ,ale marně prý tam jde i z lagun ,pak dci a ještě 086 atd.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů