Prevodovy olej+ typ prevodovky Scenic 98 1,6e RT

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
jewell
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř kvě 21, 2008 13:50
Kontaktovat uživatele:

Prevodovy olej+ typ prevodovky Scenic 98 1,6e RT

Příspěvek od jewell » čtv kvě 22, 2008 10:22

Chcem poprosit o radu. Aky typ oleja mam pouzit do prevodovky na Scenic r.v.98 1,6eRT, 66kW ? Niekde som sa docital ze TRJ 75W-80, inde ze TRX 75W-80. A este,ako zistim aky typ prevodovky vlastne v tomto modely je ?

Pavel Kment
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 09, 2007 20:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel Kment » čtv kvě 22, 2008 17:36

Dobrý den
Mám to samé auto, do převodovky patří ELF TRX 75-80, API GL 5 asi 3,4 Litru,jinej tam nelejte ani žádnou jinou značku byť té samé vyskozity,tady na foru se o tom hodně diskutuje,jde o to že tento olej je předepsaný pro manuální typ převodovky, díky této vyskozitě je schopen olej promazat i pátý převodový stupeň, s jinými typy olejů je problém a právě na 5. odcházej časem synchrony. Mě se stalo že po koupi auta mi šlo hůř podřazovat, vyměnil sem v převodovce olej a podřazování se rapidně zlepšilo,automechanik původně mluvil o odcházejících synchronech ale díky tomuto oleji je vše OK,olej sem měnil sám,k vypouštěcí kovové zátce je dobrej přístup je na čtyřhran asi 6 krát 6 mm, obrousil sem imbus, chráněná je ze spodu auta,společně s táhlem řazení,poměrně velkým umělohmotným krytem, dejte si pozor na jeho opětovné upěvnění já ho málem ztratil. Pod zátkou je metaloplastické těsnění, musí se vyměnit.Kontrolní a plnící zátka je na převodovce z boku,v motorovém prostoru,podoba umělohmotné vrtulky s těsněním. :wink:

Uživatelský avatar
jewell
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř kvě 21, 2008 13:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jewell » čtv kvě 22, 2008 21:51

Moc dik. Tak to som mal stastie. Uvazoval som nad olejom Valvoline 75-80 API GL 5, ktory je o cosi lacnejsi, ale nakoniec som sa rozhodol pre spominany ELF. A to mi v servise, nie ale autorizovanom, tam chceli dat nejaky BP. Teda idem ho tam davat az v pondelok, ale uz som ho musel objednat. takze som si teraz pekne vydychol,ze som nakoniec objednal ten spravny. Uf...
Takze este raz dik za odpoved.

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trtsoft » stř čer 25, 2008 22:19

Pokud ma olej stejnou viskozitu a stejnou API neni duvod se toho bat.
To me rekl zatim kazdy mechanik se kterym jsem se bavil.
Co by umel ELF navic oproti jinym olejum ?
Mam tam MOBIL1 a zatim vse ok (tukytuky)
8/2006-3/2011 - Scenic 99, 1.6 K7M/8V/66kw; od 9/2017 Thaila I, 1,4 K4J/16V/72kW

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Prevodovy olej+ typ prevodovky Scenic 98 1,6e RT

Příspěvek od Arkis » pon črc 18, 2016 09:37

Budu v brzké době měnit olej v motoru a tak bych vyměnil i olej v převodovce.
Podle tabulky zde na stránkách klubu tam patří Elf Tranself TRJ 75W-80. Ten již však nejde nikde koupit. Na internetu jsem se dočetl, že náhrada za něj je Elf Tranself NFJ 75W-80. Může mi to někdo potvrdit?

Popřípadě jak se Scénic tváří na oleje jiných výrobců? Chtěl jsem tam dát Motul MOTYLGEAR 75W80 - normy API GL-4 a GL-5. Myslím, že jsem to četl u modelu Espace, že ačkoliv jiný olej než Elf splňoval normu oleje Elf, tak nemazal pátý převod a to zničilo převodovku. Dle logiky bych řekl, že bude stačit jakýkoliv olej stejné normy, ale pokud je to opravdu problémové, tak raději objednám Elf.

vajce26
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 07, 2010 13:17
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Prevodovy olej+ typ prevodovky Scenic 98 1,6e RT

Příspěvek od vajce26 » čtv črc 28, 2016 14:01

Nazdar.
Ja som menil olej v prevodovke pred zhruba pol rokom a dal som tam VATOIL SYNTRAG GL-4/5 75W-90.Splna normy API GL-4/5 Mil-L-2105 ,VW 501.50.
Extra zmeny v radení som nespozoroval, mám dojem že sa trosku ľahšie radí, ale že by bol s piatym prevodovým stupňom mal nejaký problém som zatiaľ nespozoroval.
Dúfam že to tak bude aj ďalej.
1,6 16V /II 2003.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů