Problemy s elektronikou

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Lubomir_s
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon zář 10, 2018 11:17

Problemy s elektronikou

Příspěvek od Lubomir_s » úte čer 06, 2023 20:57

Čaute borci,
mam cca 340t na mojom Espace a teraz mam naraz kopu problemov. Neviem ci to moze mat spolocnu pricinu alebo je to vela samostatnych chyb.
Zacalo to na Silvestra ked mi z nicoho nic vybilo totalne baterku. Ledva som ju potom nabil. Zalozil som a auto normalne islo. Len ked mrzlo (asi) tak sa neuspalo a vsimol som si ked som siel so smetami ze mi idu stirace... a ked som pozrel do auta svietila pristrojovka. Tak som vzdy vecer odpajal baterku a bolo OK. Ked sa oteplilo prestalo to robit a vsetko bolo OK. Takze tie chyby:
1.Uz dlhsie mi nesvieti na pravych zadnych dverach ovladanie klimy a okno tam ide iba zavriet. Teraz ale aj ked stlacim vzadu otvaranie tak sa zatvori. Otvorit sa vzadu neda ale od vodica ide vsetko ako ma. Ked tie dvere otvorim nezobrazuje mi na pristrojovke ze su otvorene. Zamykaju vsetky dvere...
2.Postupne po zime mi prestali ist senzory a vypisovalo Park senzor off. Vsimol som si ze mi nesvietia aj spiatocky. Snimac na prevodovke som meral ohmmetrom , je 3pinovy a spinal stredny a jeden krajny ked som zaradil spiatocku ale zatial som ho nemenil...
3.Potom mi prestali ist stierace. Ale ked nahodne pocas jazdy vypise pristrojovka Park senzor on tak sa zrazu daju zapnut. Az kym nevypnem motor, potom zase nejdu. Zadny stierac ide bez problemov.
4.Par dni na to mi vypisalo Check light a prestali sa obe svetla naraz natacat do zakruty svetla iba sa zodvihnu ale asi nie uplne... Kontroloval som snimace vpredu aj vzadu a tiahla su tam ale kable som zatial nepozeral ani tu Riadiacu jednotku pri kolese iba som pokyval kable a konektory...
5.Teraz mi zacal z nicoho nic fukat v kabine ventilator aj ked dam na nulu a neda sa vypnut. Je to hrozne otravne. Iba ked vypnem motor a az ked otvorim dvere sa vypne.
6.Nezopne mi klima a v servise mi povedali ze mam dost chladiva, ale je tam vraj nejaky ventil co to moze robit...
Poistky vyzeraju byt v poriadku. Je divne ze sa tie stirace obcas zapnu... Zacal som rozoberat pristrojovku kuoli tej riadiacej jednotke ale je s tym dost roboty tak ci nahodou niekto nema tip cim zacat.
bol som aj na diagnostike a povedal mi ze senzory ani nenacita ako keby nemali napatie. svetla vraj problem s motormy ale nechce sa mi verit ze oba naraz odisli. podla mna to bude nejaka elektronika, kontakty alebo kabliky...
Renault Espace 2.0T LPG r.2007

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Problemy s elektronikou

Příspěvek od GREYWOLF » úte čer 06, 2023 21:11

Koukni se na kostřící body v autě a u motoru jestli nejsou moc zoxidované.
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Lubomir_s
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon zář 10, 2018 11:17

Re: Problemy s elektronikou

Příspěvek od Lubomir_s » úte čer 06, 2023 23:45

Diky za radu, mna to tiez napadlo len neviem kde su. nasiel som pri baterke a vlavo nad motorom - tie vyzerali OK. ostatne neviem kde su. Este ich skusim povolit presmirglovat a nastriekat Kontoxom. Musim najst a skontrolovat pre istotu vsetky. Nevies kolko ich je a kde su?
Renault Espace 2.0T LPG r.2007

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Problemy s elektronikou

Příspěvek od GREYWOLF » stř čer 07, 2023 10:08

Koukni se SEM

Snad tam jsou ještě nějaké linky aktivní a stáhni si el schémata.

Já jsem používal občas odkaz na mikulas.com ale ten už taky nefunguje.
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Lubomir_s
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon zář 10, 2018 11:17

Re: Problemy s elektronikou

Příspěvek od Lubomir_s » stř čer 07, 2023 10:15

Caute, tak dnes som si stiahol z netu VISU pre espace a pozeral som kde a ake poistky a rele su v aute a nasiel som tem aj zoznam co vsetko je na kazdej poistke zapojene... tak som pozrek poistku klimy a bola vypalena. Pod nou je toho vela a uz idu cuvacie svetla aj stierace. Ostatne zatial nie. A zacala mi znovu pipat chyba park.senzorov takze uz ide napajanie aj tam a musim najst ktory je chybny.

Inak v tom VISU je trochu tazke sa orientovat ale je tam asi vsetko co Ta napadne a pre vsetky motory aj vybavy. Je zaujimave ze co vsetko zapojili pod jednu poistku...
Napr. poistka c.24 s oznacenim klimatizacia a je pod nou toto vsetko:
F24 20A AP3 Pojistka: Autonomně napájené houkačka alarmu (442) -
relé přídavných topení (1067-1068-1069-1849) - řídicí
jednotka pomocného parkovacího systému (1222) -
světlomety (226-227) - snímač neutrálu mechanické
převodovky a couvacích světel (1109) - motor předních
stěračů (212) - ventilátor snímače teploty uvnitř vozidla
(418) - vnitřní zpětné zrcátko (1340) - ovládání elektrického
zamykání dveří (123) - snímač toxicity vzduchu (1112)

Su tam rozne rocniky. Ja som si stiahol tento: Espace IV X81_NT8416_Visu v5.0_2007.12.10.7z
nasiel som to tu asi na 4strane: https://www.autorepairmanuals.ws/arm/fo ... nault.163/
je to aj v cestine

idem hladat co s tym ventilatorom kurenia... ako je mozne ze sa neda vypnut
Renault Espace 2.0T LPG r.2007

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů