Autoservis pro Espace IV v Berouně

doporučení, kritika, rady kam se obrátit

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Berouňák
Junior member
Příspěvky: 106
Registrován: sob kvě 26, 2012 00:21

Autoservis pro Espace IV v Berouně

Příspěvek od Berouňák » ned dub 06, 2014 11:20

Nazdar pánové. Musím se podělit o své zkušenosti. Jsem z toho už zoufalý, a rád bych od Vás dostal radu jak postupovat příště popřípadě kde.

Před dvěma lety manželka odpálila dva vstřiky v Itálii. Dostala se s dětmi domů a začaly neuvěřitelné peripetie. Nejdříve jsem dal auto do servisu ke známému z Liberce. Jenže ten na něj neměl čas, tak do dal nějakému svému zaměstnanci. Vyndaly se vstřiky, dva byly v háji. Nechal jsem auto dovést do Berouna, kde bydlím, a tady to dal „vyhlášenému motoráři“ na dieslové motory. Je to pan Šíma z Málkova. Ten vstřiky vytáhnul a já je nechal zrepasovat. Potom jsem mu je odvezl, a on ne namontoval. Hned od počátku to házelo nějakou chybu, ale tak nakonec zmizela. Po nějaké době začal foukat vstřik č. 3. Šíma neměl čas, tak jsem do dal do servisu v Králově Dvoře. Ti docela dlouho laborovali až je vytáhli. Oznámili mi, že 4 z 8 šteftů co drží vstřiky jsou buď stržené nebo nalomené a musejí udělat nové, pak mi řekli že při vkládání vstřiků dal předešlý servisák dvě měděné podložky, respektive staré na vstřiku 3 nevytáhl. Nechali lehce zabrousit sedla a šup vstřiky zpět. To bylo loni v létě. Teď přes zimu začal zase foukat vstřik č. 3 . Postavil jsem to do servisu v KD a tady se snažili vstřiky vytáhnout, přičemž 3 přetrhli..... Potom vyndali celý motor, sundali hlavu s tím, že se musí vyklepnout a že se nechají zafrézovat sedla vstřiků. Tak to odnesli k "hlavaři" a ten jim prý řekl, že 3 je moc pobitá a musel by to moc ofrézovat, no a proto buď si zadělám na problém, nebo si seženu jinou hlavu. Tu už mám, ale když mi přišla, tak jsme se ptal jak dlouho ještě oprava potrvá a kolik peněz asi bude stát. V servisu mi řekli že 14.500,-- Kč za práci a drobné díly + mnou kopená hlava. Mě to příjde jako děsnějch peněz. Jasně těsnění pod hlavu, a nastavení rozvodů - ty jsou nové a těsnění ke vstřikům - dokupy maximálně 4.000,-- Kč, neboť plnění klimatizace v ceně není. Takže to, že zaleju vstřik a pak čekám až se uvolní je za 10.000.-- ???

Potřebuju poradit, jestli vám to příjde jako přiměřená cena nebo je to moc, a taky asi nějaký jiný servis v okolí Berouna, kde to auto není odstavené 2 měsíce, nestojí to kotel a kde tomu rozumí.



Díky za vaše názory.
Espace IV,2,2 dci, rv. 2004, Initiale
KIA Sportage, 1,7 dci, rv 2011
DKW F4, rv. 1934

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Autoservis pro Espace IV v Berouně

Příspěvek od Kuno » stř dub 16, 2014 21:58

Zdravím,napíšu názor z té "druhé" strany.
Ta cena za opravu není nijak přehnaná a vzhledem k tomu,že u Vašeho vozu je třeba při demontáži hlavy vymontovat motor,je to naopak velmi levné.
Když jsem poptával výměnu těsnění hlavy na stejném autě v aut.servisu ve Zlíně,byla mi předběžná cena stanovena na 80 tis.kč bez DPH.

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Re: Autoservis pro Espace IV v Berouně

Příspěvek od pivi » čtv dub 17, 2014 17:21

80000 bez dph? to si delaj srandu...to nezaplatis ani v nemecku.
Motor se nemusi vyndavat.Podle normy je to jenom zhruba 12 hodin prace.
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Autoservis pro Espace IV v Berouně

Příspěvek od Kuno » čtv dub 17, 2014 20:27

pivi píše:80000 bez dph? to si delaj srandu...to nezaplatis ani v nemecku.
Motor se nemusi vyndavat.Podle normy je to jenom zhruba 12 hodin prace.
Nekecám,je to asi 3 roky zpět.

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti se servisy neautorizovanými“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů