1.6 16V LPG nestartuje na benzin, spoustu věcí po kontrole

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
hornak
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 12, 2017 22:01

1.6 16V LPG nestartuje na benzin, spoustu věcí po kontrole

Příspěvek od hornak » úte čer 13, 2017 21:55

Ahoj všem Renaulťákům.
Na Laguny I 1.16V nedám dopustit, vždy naprostá spokojenost, mám už čtvrtou.
Koupil jsem přes inzerát Lagunu 1.6 16V r. 2001 ve velmi pěkném stavu po pečlivém majiteli, důchodci.
Má zástavbu LPG.
Koupil jsem ji s tím, že na benzin nestartuje (závada se objevila před týdnem ode dne koupě) a jde pouze roztlačit na plyn.
Říkal jsem si, že to bude nějaká banální závada, nejspíše palivové čerpadlo.

Auto jsem tedy roztlačil na laně, chytlo a drželo volnoběh na plyn až po nějakých 200,300m. Ujel jsem takto zhruba 5-10km, zhasl, natankoval LPG, napodruhé nastartoval - zřejmě na lpg.
Je tam stag 300, studené starty jsou vždy na benzin, ale při teplém motoru asi ne.
Pak jsem vyjel ku domovu 350km. Celou dobu jelo na plyn jak víno. Na volnoběh jen taková sotva postřehnutelná nepravidelnost, na poměry lpg asi v normě.
Po ujetí cca 300km na lpg v kuse jsem přepnul na benzin a sešplápl plyn. Lehce to pocuklo, ale pak to už jelo parádně na benzín dalších cca 50km bez zhasnutí motoru, pak to stálo nastartované cca 40 minut na benzin a pohoda. I když jsem přepínal mezi lpg a benzínem, auto jelo jak za mlada.

A pak to začalo... Ukazatel benzínové nádrže je na polovině, ale rozsvítila se kontrolka rezervy. Dotankoval jsem za 200, kontrolka rezervy zhasla, ale nepřišlo mi, že by rafička paliva nějak povyskočila. Situace stejná i po výměně palivové pumpy.

Přijel jsem domů, na druhý den jsem vzal předem připravenou palivovou pumpu z dosud pojízdné laguny a vyměnil ji. Nepomohlo. Navíc i stará pumpa co tam byla hučela při otočení klíčku tak jak to znám z lagun.
Nestartuje, nestartuje. Tak jsem ještě vyměnil snímač otáček klikové hřídele, opět nestartuje. Odpojil jsem hadičku benzínu od vstřikovací lišty, benzín v ní je. Navíc je nová, palivový filtr údajně taky nový.
Roztáhnul jsem to opět na laně na lpg, na benzin to nenaskočilo za jizdy ani napo 20tý pokus.
,,Já vážně nevím co s tím, já se z toho zblázním".

Kde může být chyba?
Vyměněno:
palivová pumpa
2 relátka z levého podběhu co spínají pumpu
snímač klikové hřídele
ventil (přetlaku?) co je vedle klapky nalevo

Další poznatky: Po zhruba 20tém pokusu za jízdy na lpg přepnout na benzin auto přestalo jet na lpg. Dotahnul jsem to k pumpě lpg, vešlo se tam jen 25l (mám nádrž velkou místo rezervy). Na plyn to nenastartovalo ani při roztlačení na cca 50m. Pak jsem cca 10x startoval a mačkal přepnutí startu na plyn a asi na 10tý pokus to chytlo a jelo zas parádně cca 50 km na plyn k domovu.

Mám podezření na startér. Když nechám zařazenou jedničku a otočím startérem, auto slušně škubne, takže bych ho mohl vyloučit?
Dál mám podezření na imobilizér. Auto jsem dostal s tím, že dálka nefunguje a je předělaná na jiný systém.
Když sundám kroužek imobilizéru a otočím klíčkem, hlásí pan skopčák že kdesi cosi že to nepojede. Když kroužek vrátím, už nebrblá, kontrolka imobilizéru na palubce zhasne.

Nebo snad snímač polohy vačky?

Díky za odpověď, kdo najde řešení, má u mě pivo pivo :rolling:

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: 1.6 16V LPG nestartuje na benzin, spoustu věcí po kontrole

Příspěvek od Zefek » úte čer 13, 2017 22:04

A když startuješ na benzín, jsou svíčky mokré, nebo suché? Vytáhni celou tu palivovou lištu se vstřikama ven a zkus nastartovat, jestli to začne dodávat palivo. Mohla by to dělat i jednotka LPG, protože ta ovládá benzínové vstřikovače.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
akruh
Advanced member
Příspěvky: 462
Registrován: pon lis 29, 2010 23:08
Bydliště: Praha 9

Re: 1.6 16V LPG nestartuje na benzin, spoustu věcí po kontrole

Příspěvek od akruh » úte čer 27, 2017 23:03

LPG jednotka STAG 300, je vcelku hodně spolehlivá, tady bych chybu nehledal.
Měl jsem podobnou anabázi s moji Lagunou a hledal ji hnedle půl roku. Auto nechtělo na benzin chytat, točilo, škytalo až jednou odešlo palivové čerpadlo. Pokud jsem dotankoval cca za 500,- benzin tak to chytalo docela slušně, tak na pátý pokus, ale jak bylo míň tak nechtěla naskočit. Mám taky ve všech autech LPG.
Teď se vrátím k tomu odešlýmu čerpadlu. Vyndal jsem ho, s kamarádem objel vrákáče a sehnal jiný. Když jsem se vrátil že jej namontuji (bylo to v létě) otevřu auto a tam takový divný smrad. Šáhnu rukou do nádrže a tam v benzinu takový divný (sračky) jak žluklý olej. Podotýkám než se mi to stalo tak jsem měl auto víc jak dva roky. Vyčerpal jsem z nádrže 15 litrů žlutohnědýho možná benzinu. Nalil čerstvě přivežených 20 L benzinu, nasadil čerpadlo, odpojil hadičku od lišty vstřkovačů. Vyndal relátko čerpadla, propojil jsem drátem kontakty a asi 5 litrů nechal protéct potrubím. Pak jsem to smontoval a auto začlo chytat napoprvé.
Myslím že dlouhým provozem na LPG se v nádrži usadily ty EKO přísady z benzinu a na tu řepku co tam přidávaj to fakt nechytá.
Možná ti moje vyřešení podobného problému pomůže, jen to nevzdávej.
Scenic II 2,0L, 16v, r.v.2006, LPG.
Laguna II 2,0L, 16v, Turbo 125 kW, navigace, tempomat, tažné, r.v. 2005, LPG.
Laguna II Grandtour, 1,8L, 16v, - iniTiale Paris -, navigace, kůže, tempomat, tažné, couvací senzory. R.v. 2002, LPG.
Laguna I po face, 2,0L, r.v. 1998 automat DP0, motor F3R K611, - iniTiale Paris -

http://akruh.rajce.idnes.cz/

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů