Vrzání v zadní nápravě

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Příspěvek od culko » ned zář 12, 2010 19:29

moj osobny nazor je že ked o 5cm znižiš tak asi nepotrebuješ iné tlmiče.ale moem sa aj ylit
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » ned zář 12, 2010 20:52

Tak som sa docital ze do 4 cm ide znizenie bez nutnosti vymeny tlmicov, obcas treba trochu zrezat ten gumovy doraz na zadnych. No uvidime. Nepozorujem ziadne negativa pri jazde, takze to mozno zatial ani nebudem riesit
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

vilik13
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: úte čer 15, 2010 16:56

Příspěvek od vilik13 » sob zář 18, 2010 09:45

Tak vrzání je vyřešeno :)
Závada prasklá levá zadní pružina v tom posledním dolním závitu, takže to dokud to stálo nebylo poznat. Cena renault 3850 za pružinu, ale udělali chybu dali mi do ruky číslo dílu a ona je to pružina Monroe a dá se koupit za 1790 no a s prací to bylo za 2250 :D
-------------------------------------------------------
Megane kombi II, 1.5 dCI 78kw, rv. 2006

fidji
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 12, 2016 18:40

Re:

Příspěvek od fidji » ned srp 06, 2023 14:58

milan.maly píše:
úte črc 06, 2010 23:06
Tak dnes sa vrzganie zadnej napravy prejavilo aj na mojom Megane. Vrzgala mi lava zadna strana. Prejavilo sa mi to z nahle. Vcera bolo este vsetko ok.

Nedal som sa vsak odradit a zhruba po 3 hodinach badania som zistil pricinu:

Z nejakeho (mne neznameho) dovodu som mal pootocenu pruzinu zhruba o 60 stupnov. Pruzina potom pri zatazeni zadnej casti auta suchala o cast zadnej napravy (zhruba 3. otacka zdola). Na prvy pohlad to nie je vidiet - da sa to vsak dobre nahmatat rukou (pri demontovanom kolese.

Pomohlo: zvihnutie auta, zatlacenie pruziny druhym zdvihakom, zdrotovanie a je pootocenie naspat.

Na pruzine je cervena znacka, ktora ma podla vsetkeho smerovat k zadnemu narazniku.

PS: Prvy odhad bol na vadny silentblok zadnej napravy, potom na prasknutu pruzinu alebo tlmic.
Nic z toho sa nastastie nepotvrdilo a oprava ma (okrem casu) nic nestala. :-)

Mozno to niekomu z vas pomoze.

Zdravim vsetkych,
po rokoch taktiez potvrdzujem tu pruzinu. Presne tak to bolo u mna ( Megane 2 CC cabrio )....pootocena pruzina na lavej strane suchala o zadnu napravu ...stacilo trochu pootocit pruzinu, ocistit od hrdze miesto dotyku na naprave a natriekat WD...

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 42 hostů