okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Buffon666
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob lis 07, 2009 16:31
Bydliště: Bratislava

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Buffon666 » pát říj 05, 2012 08:12

TAkze u mna tomu nepredchadzalo nic, neodpajal som baterku ani dvere, ani som ich nerozoberal nic, skratka som isiel zatvarat impulzne dvere a vodicove okno ostalo otvorene a od vtedy to zacalo robit. Dokonca sa mi stane. ze ked auto odomknem kartou a nie kluckou, tak okno pekne otvorim ale zase ako sa dostane uplne do dolnej polohy, hore uz ide len v intervaloch. ak otvorim okno tak, ze ho stopnem priklad v polke pekne ho zatvorim. Skratka akonahle sa otvori az po sami koniec dole, tak to zacne robit, vazne tomu nerozumiem.

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od milan.maly » pát říj 05, 2012 09:25

Vdaka za info. Predpokladam, ze u majitela, ktory mal auto predomnou, to zacalo tiez tak - z nicoho nic.
Osobne som najskor myslel, ze je problem v jednotke otvarania vodicovho okna - oznacena ako TEMIC. Po vymene za jednotku zo zadnych dveri sa vsak ukazalo, ze to tym nie je. Rozobral a precistil som tiez motor a zda sa, ze to trochu pomohlo - dokazal som okno impulzne zastavit len par cm nad spodnou hranou okna a znova ho vytiahnut. Az uplne dolu to vsak stale nejde. Zblbne sa to, aj ked okno stiahnem dolu neimpulzne.
Neskusal som zatial vymenit samotny motor stahovania, takze by to mohlo byt aj jeho opotrebovanim. Motor ma mozno vyssi odber, co jednotka vyhodnoti ako prekazku v chode - ale je to len spekulacia (pretoze by v tomto pripade nemala spadnut do nudzoveho rezimu).

Mozes spravit pokus a naucit okno, ze ma hornu hranicu tak, ze ostane 5 cm otvorene - vlozenim nejakej prekazky k hornemu okraju okna -napr. poskrucanu deku. Potom by malo okno v pohode impulzne zist az dole a vytiahnut sa az naucenej hranici. Tym aspon vylucis prekazku vo dverach v ceste okna.

Ak by si zistil alebo skusal nieco viac, tak napis sem na forum a mozno na nieco prideme. Fakt by som to rad vyriesil.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

Buffon666
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob lis 07, 2009 16:31
Bydliště: Bratislava

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Buffon666 » pát říj 05, 2012 11:30

No ale moj problem spociva v dolnej hranici okna, mne sa zatvori v pohode aj impulzne az hore, pokial nedam okno na sami doraz dole, v tedy ako by sa preplo do nudzoveho rezimu a ide hore postupne. Ja pokial ho nedam uplne dole, tak ide ako ma. Fakt tomu nerozumiem, este som to nemal rozobrate, nakolko nemam teraz cas, predpokladam,ze to budem riesit az koncom mesiace, nakolko buduci tyzden cestujem na vychod SR. Ale dost ma to vytaca, nastastie je uz chladnejsie a nemusim okno otvarat, tak casto ako v lete, ale musim nato prist, lebo ma to vytaca.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Rado77 » pát říj 05, 2012 13:04

Prip. skus reset odpojenim baterie a proceduru "znovunaucenia" okien, ci sa to nespameta
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Buffon666
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob lis 07, 2009 16:31
Bydliště: Bratislava

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Buffon666 » pát říj 05, 2012 17:11

No hej hej toto presne ma napadlo tiez, skusim, ked budem mat troska cas, mozno by to mohlo pomoct. Inak ako dlho treba mat tu baterku odpojenu, je tam nejaka doba na reset? ci staci odpojit a nahodit?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Zefek » pát říj 05, 2012 18:21

UCH ten problém nedělá. Z UCH tam vede jen drát, který autorizuje stahování - jestli půjde, nebo nepůjde okno stahovat. Přepínače to taky nemůžou dělat. Po jejich odpojení a znova zapojení musí okno normálně fungovat. Zaměřil bych se na motor, když jste zkusili tu krabici TEMIC přehodit.

Jednoduchá úvaha. Aby došlo ke ztrátě inicializace, musí se stahovačka odpojit od napájení. Nemohl by vadný motor, třeba s velkým opotřebením, způsobit, že ve spodní poloze dojde k většímu odběru proudu, dojde k poklesu napětí a ztrátě inicializace?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od milan.maly » pát led 25, 2013 00:12

Tak po troch rokoch problem so stahovanim vodicovho okna (ktory sa u mna tahal uz od kupy auta od prveho majitela) nakoniec vyrieseny.

Problem bol v samotnom motore. Vymenou komplet stahovacky aj s elektromotorom sa okno da zasa stahovat az dolu bez ztraty inicializacie.

Kupoval som diel z druhovyroby, pricom som zistil, ze vacsina eshopov v CR ma tento diel nespravne oznaceny. Ak kupite diel cislo 4327267, jedna sa o stahovacku bez komfortnych funkcii (aj ked vo vacsine eshopov maju v popise 6 pinovy konektor a komfortne funkcie). Takze som nakoniec stahovacku kupoval na 2-krat, staru mi vzali spat a doplatil som za spravny diel cislo 4327271.
Korektne oznacenie dielov najdete tu: http://www.aci.cz/renault-renault-megan ... 05843.html

Po investicii takmer 5 tisic Kc a 2 hodin vymeny mi okno opat funguje ako nove. V porovnani s cenou v Renaulte som usetril dalsich cca 5 tisic.

Zistil som tiez, ze je mozne pripojit do motora bez komfortnych funkcii jednotku temic (ktora tieto fukncie zabezpecuje), ale u mna motor stale fungoval len impulzne a nesiel zinicializovat.

Zvlastne tiez je, ze druhovyroba sa inicializuje inak ako originalny diel. U originali staci v najvyssej polohe okna podrzat spinac okna v prvej polohe smerom hore. U druhovyroby je treba dat spinac v najvyssej polohe okna az do druhej polohy, nasledne okno samo zide az uplne dole a az potom je funkcny impulzny beh. Inak ale funguje rovnako ako original.

Snad to niekomu pomoze.

Az bude cas, skusim detailne rozobrat motor a aj tu jednotku Temic a zistit ako presne to funguje. Ak k tomu mate niekto elektricke schemy, mozete ich sem nahrat?
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

Buffon666
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob lis 07, 2009 16:31
Bydliště: Bratislava

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Buffon666 » pát led 25, 2013 18:45

Takze tato vymena asi celeho okenneho systemu caka asi aj mna, nakolko moj problem vodicovho okna stale pretrvava a nejde suvislo zavriet a ani otvorit ide len v intervaloch. Pravdepodobne bude nieco s motorcekom, aj ked tomu nerozumiem, pretoze, ked drzim tlacitko cca 30 sekund hornej polohe okna, tak zrazu ide okno aj impulzne, ale len pokym sa nedostane na doraz do spodnej polohy, potom uz zase ide len v intervaloch.

Opravu teraz v zime neriesim vrhnem sa na to az na jar, ale vobec netusim, kto mi to urobi, sam sa do toho pustat nebudem, toto nie je moja parketa, ja nemam trpezlivost :D potom napis a mohol by mi niekto poradit co vsetko presne treba kupit.

kubamares19
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 25, 2013 12:20

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od kubamares19 » pon úno 25, 2013 12:25

Nevíte někdo jak je napájený ten motůrek ? Mam megana coupe, vedou do něj dva kabely, bílý a nějaký krémový. Jeden funguje asi na stahování dolů, druhý nahoru. Ale když do nich pustím 12V tak to nejde. Okénko se mi zbláznilo, stahuje se samo, klidně uprostřed noci.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Zefek » pon úno 25, 2013 13:59

Jestli ti do toho motoru vedou jen dva dráty, tak jeden je kostra a druhý 12V pro jeden směr stahování a pak se ty dráty přehodí pro druhý směr. Když je to okno v klidu, je na obou drátech 12V (po zapnutí zapalování).
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kubamares19
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 25, 2013 12:20

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od kubamares19 » pon úno 25, 2013 17:33

Aha to mě nenapadlo, přesně tohle jsem naměřil na přepínači, takže to tak bude. Pujde to zapojit jinak, než aby to potřebovalo tu svou jednotku ? Chápu to dobře že do něj jde 12V oběma kabílky a když chci stáhnout okénko tak jeden kablík se změní s nadsázkou na kostru ? Když mi to teda stahuje okénko, to znamená že jeden kablík se ukostřuje kdy nemá.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Zefek » sob bře 09, 2013 22:09

Dneska jsem řešil Megana, u kterého nešlo zavřít okno. Vůbec to nereagovalo na povely ovladače. Pojistka ok, měření na ovladačích ok. Rozborka dveří, napájení a kabely k motorku ok. Už jsem chtěl říct, že je vadný motorek. Odpojil jsem motor od bubínku a vytáhl jsem okno ručně. Pak jsem to chtěl vrátit zpátky na motor, ale nešlo to, nedalo se to napasovat, tak jsem zkusil motorek, zda bude aktivní po připojení na kabeláž. A co myslíte, ten motorek normálně běhal. Tak jsem promazal kolejničky okna, bubínek i samotný motorek a namontoval zpět. Okno normálně běhalo nahoru a dolů úplně v pohodě. Nechápu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

rarasto
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob čer 09, 2012 21:44

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od rarasto » stř dub 03, 2013 22:49

zdravím chlapi. Menil som nedávno sťahovačku okna vodiča. Nejako som to ani ja, a ani automechanik nevedeli opraviť, tak som to vymenil. Ak by niekto chcel nejaké časti z toho, alebo kľudne aj celé, tak nech mi pošle mail, nejako sa dohodneme. (rarasto@zoznam.sk) Mám Megane 2, 2003, 1,5dCi.

xfal
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 16, 2009 13:34

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od xfal » pát dub 05, 2013 23:38

Zdravím.
Několik zkušeností s nefunkčním stahováním a opravou/výměnou řídící jednotky stahování (Temic).

Projevy: po zamknutí dálkovým ovladačem sjelo okno spolujezdce, na žádné z tlačítek nereagovalo.
Nabídka servisu Renault: 4500 Kč + práce = výměna kompletního mechanismu stahování.
Dle návodu z těchto stránek jsem rozebral dveře, ručně okno zavřel, zajistil a vytáhl pojistku, abych mohl auto používat.
(pojistky pro stahování oken jsou pro každé přední dveře zvlášť a jedna pro zadní dveře)

Zjištění stavu: proměření napájení, kostry, kostra při zmáčknutí spínače, test motorku při zapojení na přímo - vše OK.
A Pozor! po opětovném zapojení to začalo zase fungovat! Po hodině nadšení a fungování to zase přestalo reagovat na tlačítka.
Po vytažení pojistky (vynulování jednotky stahování) to už nestahovalo, jen cvakání s náznakem pohybu.
Problém jsem dával vadné řídící jednotce Temic. Bohužel se samostatná originální jednotka neprodává, a ani třeba s motorkem, na vrakovišti stojí komplet stahování 2000 Kč.

Našel jsem a koupil univerzální jednotku EW-310 Jablotron (automatický dojezd) za 430 Kč.
Původní jednotku jednotku Temic jsem rozříznul (pro zajímavost střeva) abych ji použil pro napájení drátů nové jednotky (pro připojení ke kabelu ovládání) (část pro připojení k motorku) druhá strana, nasazovaná do motorku(po naletování kabelů nové jednotky a olepení/izolace).
U jednotky EW-310 Jablotron (automatický dojezd)
je potřeba přestřihnout červený drát/smyčku, pro snížení citlivosti. Připojení napájení motorku není rozlišeno (dva kablíky), nutno vyzkoušet směr stahování, při opačném směru je prohodit.

Zapojení svorkovnice původní řídící jednotky
1 - po připojení kostry okno dolů
2 - po připojení kostry okno nahoru
3 - kostra
4 - stálé napájení 12V
5 - nezapojeno
6 - spojení s jednotkou UCH (počítačem) jsem nezapojoval, není kam

Fungování: jednotka EW-310 umožňuje ovládání oken pomocí krátkého stisku spínače. Motor vypne při dojetí do koncové polohy, nebo po dalším stisku spínače u řidiče nebo spolujezdce.
Jednotka bezpečně reaguje na zvýšenou zátěž např. ruku v oknu - vyzkoušeno.

mám Renault Megane Grandtour r.v. 2003,

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od peto 1 » sob dub 06, 2013 09:09

Dúfam, že to nikdy nebudem potrebovať, ale :t18: lebo si sem dal aj laikom prehľadný návod...
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od iwi » úte dub 16, 2013 19:51

Tak jsem na tom podobně jako xfal, s tím rozdílem, že v okamžiku, kdy sundám z motorku tu řídící jednotku či co to je a zkusím na kontakty motorku natvrdo přivést 12V nic se neděje. Podle toho usuzuju, že je buď motorek totálně K.O. nebo odešly uhlíky do křemíkového nebe.

Ale budu mít dotaz. na konektoru u ovladače u stahování řidičova okna je 12V pouze na jednom vodiči, na rozdíl od ostatních 3 oken. Je to problém který souvisý s výše uvedeným, nebo je tam další závada v elektrice?
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Zefek » úte dub 16, 2013 20:02

A řidičovo okno je impulzní a zbytek neimpulzní?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od iwi » úte dub 16, 2013 20:55

Omlouvám se, všechny 4 okna jsou impulzní
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od iwi » pát dub 19, 2013 08:02

Tak včera proběhlo další kolo pokusů a měření, sundal jsem motorek z mechanismu stahování a zkusil ho jen napojit samostatně na 12V a točí krásně na obě strany. Pak jsem zkusil pomocí zde uvedeného návodu motorek roztočit i přes jeho řídící jednotku TEMIC a tam už se ani nehnul, takže to vypadá na trabl v TEMICu :-( Po připojení stálých 12V na pin 4, kostry na pin 3 a střídavé připojování kostry na piny 1 a 2 se motorek ani nehnul.
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od Zefek » pát dub 19, 2013 09:53

Ještě by tam měl být drát od UCH a to by chtělo zjistit, jestli je na něm v době, kdy je auto odemčené a je zapnuté zapalování 12V. Je to funkce, která to okno taky nějak ovládá.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jizat
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 04, 2011 06:25
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od jizat » čtv dub 25, 2013 09:40

chci se zeptat ze me jde okno opacne a krokuje jak nahoru tak i dolu, nekdo mi rikal ze jeto typem motorku jsou ruzne druhy nebo prosim poradte co stym :-(
Renault Megane II Grandtour Luxe Dynamique 2.0l 16V

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od milan.maly » čtv dub 25, 2013 12:55

Mne sa stalo nieco podobne pri rozoberani a cisteni toho motoru. Po poskladani motor fungoval naopak.

Nakoniec som prisiel na to, ze som hlinikovu cast - obal motora otocil o 180 stupnov. Po otoceni obalu motor fungoval spravne. Mozno to pomoze aj u Teba.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

Uživatelský avatar
jizat
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 04, 2011 06:25
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od jizat » čtv dub 25, 2013 15:15

milan.maly píše:Mne sa stalo nieco podobne pri rozoberani a cisteni toho motoru. Po poskladani motor fungoval naopak.

Nakoniec som prisiel na to, ze som hlinikovu cast - obal motora otocil o 180 stupnov. Po otoceni obalu motor fungoval spravne. Mozno to pomoze aj u Teba.

dik jak bude cas tak se kuknem
a to krokovani ti delalo taky ???
Renault Megane II Grandtour Luxe Dynamique 2.0l 16V

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od milan.maly » čtv dub 25, 2013 16:09

Krokovanie je sposobene rozinicializovanim okna (vacsinou po odpojeni baterky, resp. jednotky ovladania okna od napajania). Staci okno inicializovat - vytiahnut ho do najvyssej polohy a potom na par sekund pridrzat prepinac v prvej polohe.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

Uživatelský avatar
jizat
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 04, 2011 06:25
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: okna - částečně nefunkční elektrika stahování - oprava

Příspěvek od jizat » čtv dub 25, 2013 16:46

milan.maly píše:Krokovanie je sposobene rozinicializovanim okna (vacsinou po odpojeni baterky, resp. jednotky ovladania okna od napajania). Staci okno inicializovat - vytiahnut ho do najvyssej polohy a potom na par sekund pridrzat prepinac v prvej polohe.

to jsem tu uz cet ale nevim co je ta prva poloha ??? :oops: :oops:
Renault Megane II Grandtour Luxe Dynamique 2.0l 16V

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů