Hatchback - odstranění vrzání od 5. dveří

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Hatchback - odstranění vrzání od 5. dveří

Příspěvek od shandy » pon říj 05, 2009 08:25

Zdravím, vážení,


nechal jsem se inspirovat postupem při odstranění vrzání v B sloupcích (navalit do mechanizmu zámku olej - funguje - díky WCko!!!! :) ) a totéž jsem udělal i se zámkem kufru. A ejhle - to neustálé vrzání při sebemenším pohybu auta, nemluvě o přejezdu nerovností/vjíždění na patník je pryč!!!

Bylo to takové zapeklité, protože ten pazvuk jakoby vycházel od střešního čalounění, což vcelku logicky vyvolávalo obavy ohledně tuhosti karoserie, ale teď už je vše v pohodě :)

To auto mi začíná dělat radost - po odstranění problému s brzdami a nízkým volnoběhem mám teď vevnitř ticho jak v kostele (i v Praze na dlažkách!!!). Teď ještě to třískání od LP kola a mám hotovou limuzínu :)

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » pon říj 05, 2009 10:04

Ja som zase vyskumal inu pliagu - ked idem mojim 3-dverakom po jemnom strku, tak ako sa kamienky lepia na zadne kolesa a frkaju a narazaju do umeleho krytu podblatnika, tak v interieri to pocujem, akoby kamienky frkali az kdesi hore od strechou. Zrejme tam vyssie chyba nejaka vypln v dutinach karoserie a takto sa to prenasa az hore.... Taka drobnost. 5-dveraky tym asi netrpia.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
arno
Experienced member
Příspěvky: 669
Registrován: stř srp 27, 2008 17:44
Bydliště: Nitra

Příspěvek od arno » pon říj 05, 2009 10:31

ja keď som kupil čisto nové, tak mi vrzgali a buchali zadné dvere, zistil som že medzi zadným zámkom vo dverách 5 dverí a tou tyčkou na karoserii je voľa. (to je také účko, tam zacvakáva zámok) Tak som chytil izolačnú pásku a omotal 3závity o tú tyčku advtedy nebucha, ale každý rok treba omotať znova,lebo sa zoderie tá páska
Scenic Grand 1.9 96kW 2010
Megane Grand 1.5 66kW 2011

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů