Drnčení palubovky,pomoc...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

HeLo
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 17, 2009 20:10

Drnčení palubovky,pomoc...

Příspěvek od HeLo » ned čer 07, 2009 06:51

Ahoj,začala mi drnčet palubovka a nevim co s tim.Ćetl jsem tu nějaké rady ale do nich se vážně sám pouštět nechci.Není tu někdo z okolí Liberce který by mi mohl poradit eventuelně pomoci???
Jinak se to pravděpodobně ozívá někde ze středu až jakoby ke straně řidiče.
Díky

Uživatelský avatar
karlikvregu
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 11, 2009 14:45
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od karlikvregu » ned čer 07, 2009 22:55

Už se to tu řešilo, vím že bude znít rada trochu divně, ale je to tak. To drnčení balubní desky bylo, alespoň u mne, způsobené vymačkáním takového těsnění. V místech kde je palubovka "opřená" o sklo. Ten rámus tomu vůbec nenasvědčoval a celou balubovku jsem nechal rozebrat. Ted už vím že se to dá udělat takhle: Vem takovou tu šedivou hadici jak se navléká na plastové trubky, mají to v každym hypermarketu pro "kutily", tu izolaci. stačí průměr 5 cm ... a ustřihni délku celé palubovky a nacpy to tam do té dutiny u okna, krásně tam zaleze, není vidět a přestane to naprosto harašit. Já jsem strávil s uchem na palubovce hodně času a ryskoval jsem :evil:

hodně zdaru 8)

HeLo
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 17, 2009 20:10

Příspěvek od HeLo » pon čer 08, 2009 06:26

Tak to bych snad se svyma dovednostma ještě zvládl. Vyzkouším a dám vědět jak jsem dopadl.

Zatím díky

tek
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: stř bře 11, 2009 00:17

Příspěvek od tek » úte čer 09, 2009 00:06

Taky mi začala drnčet palubka. Jednak mi to dělá to stínítko nad budíkama a jednak y plasty uprostřed, jak je tam ovládání topení.
Auto je měsíc starý, ujeto 2000km. Čekal jsem, že to vydrží dýl bez drnčení. Ale čtyři cesty po D1 plus ježdění po pražský dlažbě tomu asi stačily.
A samozřejmě, je to také závislé na teplotě. Když se pustí topení a celý se to prohřeje, tak to skoro přestane.
Protože jsem si to koupil bez rádia, tak můj další krok v této oblasti bude právě montáž rádia, abych to řešil stylem "volume doprava" :-)

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » úte čer 09, 2009 07:21

Potvrzuji informaci od králíka.

Po výměně palubky za zánovní i s airbagem mi ta "nová" začala drnčet.

nacal jsem tam gumovou hadičku průměru 12mm a je 100% klid.
:D :D :D

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
karlikvregu
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 11, 2009 14:45
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od karlikvregu » úte čer 09, 2009 17:59

wecko, "králík" mi smí řikat jen moje přítelkyně :allesgut:

Pro ty co řeší rachtání : opravdu tam stačí narvat tu pěnovou izolaci a je klíd. Nechal jsem si vylepit celou palubovku když byla rozebraná a spoje plastovejch dílů vymazat silikonovym olejem. Absolutně nic nerachtá :shock: je to úplně jinej dojem z auta. nacpětete to tam :oops:

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Příspěvek od shandy » úte čer 09, 2009 18:18

karlikvregu píše:wecko, "králík" mi smí řikat jen moje přítelkyně :allesgut:

Pro ty co řeší rachtání : opravdu tam stačí narvat tu pěnovou izolaci a je klíd. Nechal jsem si vylepit celou palubovku když byla rozebraná a spoje plastovejch dílů vymazat silikonovym olejem. Absolutně nic nerachtá :shock: je to úplně jinej dojem z auta. nacpětete to tam :oops:

Králíku, to bys teď koukal, kdyby ses dozvěděl, že wecko smí weckovi říkat jen přítelkyně, co? Navrhuji změnu nicku na "karlikvregualenerikejtemikraliktosmijenpritelkyne" :lol: :lol: :lol:


Edit: jeeeeeee - já si teprve teď všimnul, že je to "karlikvregu" a ne "kralikvregu" :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » stř čer 10, 2009 14:24

sem si nevšim, že jsi Karlík, noooo... :wink:

já jsem zase wecka :wink:
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

JV
Advanced member
Příspěvky: 320
Registrován: stř dub 02, 2008 12:31
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » čtv čer 11, 2009 05:52

Mohli by jste sem dat fotku jak to vypada kdyz je tam strceny ten molitan pod tim oknem? Diky.

marekma
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte úno 03, 2009 17:36

Příspěvek od marekma » čtv čer 11, 2009 13:39

Tu si pozri foto. Dufam že pomôžu.
http://picasaweb.google.sk/marekma01/Palubka#
MeganII 1.9dci - 96KW

ondrejik
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: úte bře 17, 2009 07:51
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ondrejik » čtv říj 22, 2009 16:16

muzu potvrdit, 100% funguje
bohuzel to potkalo i me, a to mam megana noveho (pul roku), ale tato izolace to vyresila
MEGΛNE Sedan 1.6 82 kW 2009, Sportway+ESP, černá NACRÉ

sonick
Junior member
Příspěvky: 119
Registrován: stř pro 31, 2008 10:31
Bydliště: Bratislava, Prešov

Příspěvek od sonick » pát říj 23, 2009 08:54

chalani takze vy ste to povodne tesnenie vybrali a nahradili tou penou?
Renault Megane II, 1,6 16V, Confort Dynamic

Uživatelský avatar
Movalis
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: stř zář 05, 2007 16:19

Příspěvek od Movalis » pát říj 23, 2009 14:09

Přistrojovka mi nedrnčí, ale ozývá se mi něco ze středového panelu, jak je ovládání směru vzduchu a otáček větráku. Je to jako když třesete kuličkou v plastovém kelímku, při přejezdu každé nerovnosti. Nenapadá někoho, co by to mohlo být?
Renault Megane Grandtour 1,6 16V, 2007

Uživatelský avatar
petulinek
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 31, 2008 00:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petulinek » sob říj 24, 2009 09:30

tak jsem se po pul roce dokopal koupit tu izolaci (15kc v Bauhasu) a je to super-ticho jak v hrobe.Kousky jsem dal i pod roletu v kufru ta me taky lehce klepala a ted ticho. Jen jsem to delal ve spechu a po tme tak jsem to blb ustrihl o 5cm kratsi -tak to na jare predelam a striknu to barvou na kuzi na cerno :D dik za tip

ted uz me drnci jen to okenko po bouracce a nasledne oprave v Dispu (to snad vyreklamuju) a stale cvaka pant jak u 20ti lete skodovky-to je taky od opravy v Dispu, ale nepocitam s tim, ze by to uznaly, protoze jsem koukal na rozpis dilu a pant (respektive asi spis dorazopolohovator :-) ) nemenili -takze dotaz? kdyz ho koupim na vrakovisti zvladnu to vymenit doma bez totalniho rozstelovani dveri?

dale me jeste pri nizkejch otackach jakoby zvoni- nejspis vyfuk.Myslel jsem ze jsem na nejakem hrbu ohnul ten tenkej plech co je nad potrubim,ale kdyz to meli na zvedaku tak jsem na nej koukal a nikde se vyfuku nedotyka takze dalsi usim nelahodici tezko identifikovatelna zavada :-(

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Příspěvek od shandy » ned říj 25, 2009 00:29

petulinek píše:tak jsem se po pul roce dokopal koupit tu izolaci (15kc v Bauhasu) a je to super-ticho jak v hrobe.Kousky jsem dal i pod roletu v kufru ta me taky lehce klepala a ted ticho. Jen jsem to delal ve spechu a po tme tak jsem to blb ustrihl o 5cm kratsi -tak to na jare predelam a striknu to barvou na kuzi na cerno :D dik za tip

ted uz me drnci jen to okenko po bouracce a nasledne oprave v Dispu (to snad vyreklamuju) a stale cvaka pant jak u 20ti lete skodovky-to je taky od opravy v Dispu, ale nepocitam s tim, ze by to uznaly, protoze jsem koukal na rozpis dilu a pant (respektive asi spis dorazopolohovator :-) ) nemenili -takze dotaz? kdyz ho koupim na vrakovisti zvladnu to vymenit doma bez totalniho rozstelovani dveri?

dale me jeste pri nizkejch otackach jakoby zvoni- nejspis vyfuk.Myslel jsem ze jsem na nejakem hrbu ohnul ten tenkej plech co je nad potrubim,ale kdyz to meli na zvedaku tak jsem na nej koukal a nikde se vyfuku nedotyka takze dalsi usim nelahodici tezko identifikovatelna zavada :-(
To stineni potrubi pokracuje az do motoroveho prostoru, tak to jeste zkontroluj tam.

erikson
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 08, 2008 15:31

Příspěvek od erikson » pát lis 06, 2009 15:12

Aky velky kus tej "peno-rury" :lol: sa tam mam snazit napchat? Rezali ste to na dake pasy,alebo?

Uživatelský avatar
karlikvregu
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 11, 2009 14:45
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od karlikvregu » pát lis 06, 2009 18:46

Tak je zzzima a už mi to začalo zase drnčet :cry: Asi tam dám novou a větší tu izolaci, je to stejné jako když tam nebyla. Měl jsem 3/4 roku absolutně tiché auto a po svých Fiatech jsem si to fakt užíval.... rozebírat palubovku znova nemá cenu. Uvolnit se celá nemůže, tak budu zase laborovat s tou "fugou" u skla ... a šetřit na passata.achjo

Uživatelský avatar
WileyX
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: pon srp 17, 2009 16:00
Bydliště: Vysoké Tatry

Příspěvek od WileyX » sob lis 07, 2009 12:26

karlikvregu píše: ... a šetřit na passata.achjo
Ty zradca! :lol:

Mne niečo vŕzga v spolujazdcových dverách a nemôžem prísť na to, čo. Zvuk je taký plastový, ako krútenie plastu... :?
Renault Mégane II GrandTour Privilége Luxe 1.9 Dci 88kw, full výbavička - oži v koži :)

[img]http://img21.imageshack.us/img21/772/gaywindowsb.jpg[/img]

erikson
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 08, 2008 15:31

Příspěvek od erikson » sob lis 07, 2009 19:02

Pasaty su XXXXXXX ....robime u nas do nich prevodofky.... :lol: viem co secko tam ide.... :D

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Příspěvek od matts » pát lis 13, 2009 15:36

ja som za tu palubovku napchal dve tie penove izolacie a stale to bucha:D .....ale ja som to pretlacil zez tu povodnu, cize ta povodna je stale navrchu:D...ale co ma stve este viac, je vrzaganie od zadnych dveri aj po premazani zamkov pri rôznych nerovnsotiach v zakrutach:D
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

Uživatelský avatar
karlikvregu
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 11, 2009 14:45
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od karlikvregu » sob lis 14, 2009 10:18

jo to mě už ne. Je neuvěřitelný co se k takovýhle blbosti (téma) dá napsat, ale mě to bouchání-pukání tak štve, že jsem si stim pohrál. Ta původní hadice(izolace) už nešla ven, a už moc netlumila...nevim proč. zvuky se zase začaly ozívat ( přezuto na zimáky, foukam víc... + teploty kolem 6ti stupňů a plasty tvrdnou ) ... k věci :) : taky se mi to na poprvé nepovedlo, zmarnil jsem 3 hadice ( jednu mi rozkousal pes, když sem to dělal ) Když tam narveš ruku tak poznáš kde to sedí na skle a nejde o to tam nastrkat za každou cenu tu hadici aby tam byla ale aby odstrčila tu palubku od skla v místě kde se to dotýká... už mam zase klid :roll:

Megan Grandtour II 1.5dCI
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 20, 2009 21:26

Příspěvek od Megan Grandtour II 1.5dCI » pon pro 21, 2009 15:12

Mal som tiež problém s drnčaním palubovky až do kým som si neprečítal o tej izolačnej penovej trubke a zabralo to auto je úplne tichučke už si len vychutnávam zvuk turba

brozek miroslav
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: ned led 11, 2009 11:46
Bydliště: Liberecky kraj

Příspěvek od brozek miroslav » pon pro 21, 2009 16:37

Ja jsem na tu penu co se dotyka skla nastrikal silikonovy olej a krasne ticho.Kdyz prijedes v ramci zaruky do servisu RENAULT tak ti udelaji to same akorat tam nastrikaji WD40 ktery me smrdi,ale nekomu muze smrdet.
THALIA expresion1,48Vnově RMII sedan sportway 1,4 16V cerna metla 6/2009

Marianos
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: úte pro 08, 2009 16:19
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od Marianos » sob pro 26, 2009 19:51

Chci poděkovat za radu, taky jsem měl problém s drčením palubovky. Jen jsem přesně nevěděl co tam dát za rozměr, tak jsem zkoušel.
Mě osobně se nejlépe osvědčila izolace mirelon o průměru : 28/9 !!!

6 je málo a 13 je moc :idea:
Renault Austral iconic Tce 160

11achillis
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: pon led 19, 2009 17:49

Příspěvek od 11achillis » úte úno 02, 2010 19:55

Marianos píše:Chci poděkovat za radu, taky jsem měl problém s drčením palubovky. Jen jsem přesně nevěděl co tam dát za rozměr, tak jsem zkoušel.
Mě osobně se nejlépe osvědčila izolace mirelon o průměru : 28/9 !!!

6 je málo a 13 je moc :idea:
No zní to moc pěkně. Že byche vážně mohl zbavit pazvuků? :) to tam normálně nacpete prstama?

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů