Nejde stahovat přední okno - VYŘEŠENO

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mip
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 31, 2009 14:43
Bydliště: Zlín

Nejde stahovat přední okno - VYŘEŠENO

Příspěvek od mip » sob kvě 16, 2009 21:56

Tak opět potřebuji heplnou s problémem - nejde mi stahovat pravé přední okno. Rozebral jsem přední dveře (mám i foto) a přitom jsem zjistil toto: když mačkám ovládání na straně řidiče, neděje se vůbec nic. Ale když jsem mačkal ovladání na straně spolujezdce, v motoru lupalo, ale jen směrem nahoru. Z toho jsem usoudil, že zavírat to jde. Tak jsem projil dráty, co vedou do motoru naopak a při sepnutí ovladače (směr zavírání) okno sjelo, zapojil jsem konektor zpět a okno vytáhl normálně nahoru. Takže motor je ok, ale dolů to prostě nechce jet. Ovladání na řidičově straně je mrtvé úplně. Pojistky jsem prohlédl všechny. Netušíte někdo, kde je problém?

Jen tak pro zajímavost jsem chtěl zkusit přehodit ovládání z druhého auta (obě mají shodně 6 drátů, jestli není problém v tom), které má impulzivní spínače, ale frantíci tam dali jiný konektor :? :? Vypadá stejně, ale v jednom rohu se liší takovým malým výstupkem a nejdou tedy přehodit :cry:

EDIT: Večer jsem se díval na zpaojení těch spínačů oken a už se nedivím, že nejdou přehodit, protože mají úplně jinak zapojené vývody.
Naposledy upravil(a) mip dne pon led 25, 2010 19:11, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Příspěvek od trichopter » ned kvě 17, 2009 11:34

No poradiť neviem,Ale rozobral si to aj na strane vodiča?
Ty frantici,tu elektriku fakt krvavia.Alach nas ochraňuj.
Ak to začne aj pravidelne zo zamkami stlpku riadenia a posilovačom tak zbohorom rodina. :lol: :lol:
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

mip
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 31, 2009 14:43
Bydliště: Zlín

Příspěvek od mip » pon kvě 18, 2009 08:05

Bude to mít někde špatný kontakt, protože podle slov původního majitele při jízdě po dlažebních kostkách to někdy fungovalo :wink: Dveře u řidiče jsem nerozebíral, pouzel jsem vytáhl ovládání oken. Zkoušel jsem pohýbat celým tím svazkem drátů, jestli není někde zlomený a nic. Ještě mám podezření na ten ovladač oken u řidiče (protože ty dráty ke spolujezdci vedom IMHO přes něj), ale jelikož mi včera odešel měřák, tak jsem nezměřil nic :? :roll: :cry:

Uživatelský avatar
Diesel
Advanced member
Příspěvky: 408
Registrován: pon kvě 30, 2005 23:08
Bydliště: LM, Slovakia

Příspěvek od Diesel » pon kvě 18, 2009 10:22

Skús rozpojiť na nastriekať kontoxom aj konektory na dverách, mne kvôli tomu blblo otváranie na pravej strane.
Megane Grandtour 2005 Dynamique Luxe, 1.9 dCi

mip
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 31, 2009 14:43
Bydliště: Zlín

Příspěvek od mip » pon kvě 18, 2009 10:53

Diesel píše:Skús rozpojiť na nastriekať kontoxom aj konektory na dverách, mne kvôli tomu blblo otváranie na pravej strane.
To asi nepůjde, je to ročník 2006 (facelift) a už nemá konetory mezi kastlou a dveřmi, je tam natvrdo připevněný jen husí krk (jak přední, tak zadní dveře). 2004 je ještě má, takže usuzuje, že právě facelift tyto konetory odstranil. Bude to někde jinde, ale netuším kde, nejspíš v nějakém konektoru nebo zlomeném kabelu. :? :roll:

deimos
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:31

Příspěvek od deimos » čtv kvě 28, 2009 15:45

Nestahovalo prave, Pprepinac bolo pocut ze motor by aj stiahol, ale ani tuk.Lprepinac bez odozvy. Dole tapacir, kontrola, meranie, zavada odstranena vymenou P dvojtlacidla, okna funguju ako nove.

mip
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 31, 2009 14:43
Bydliště: Zlín

Příspěvek od mip » čtv kvě 28, 2009 20:44

Díky za tip, také mám podezření na některý z přepínačů. Bohužel jsem se ještě nedostal k jejich proměření, protože mi odešel měřák :? Také netuším, jak se mají kontakty chovat. Sice jsem našel zapojení kontaktů, ale moc moudrý jsem z toho nebyl.
Není tu nějaký zlíňák, který má na autě obyčejné přepínače (ne impulzivní)? Že bychom to někde na parkovišti zkusili přehodit a měli bych jasno hned :lol: :lol:

mip
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 31, 2009 14:43
Bydliště: Zlín

Příspěvek od mip » pon led 25, 2010 19:12

Vyřešeno, díky WC...
viewtopic.php?t=35312

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » pon led 25, 2010 20:25

Komentář viz odkaz...

vyřešení problémů viz odkaz

viewtopic.php?p=274120#274120
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

t.o.m.a.s
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 26, 2023 23:04

Re: Nejde stahovat přední okno - VYŘEŠENO

Příspěvek od t.o.m.a.s » úte pro 26, 2023 23:40

Ahoj, nemáte prosím někdo schéma elektrického zapojení předních oken na MII? jak spínačů tak i vnitřku toho modulu u motorku oken a jejich vzájemného propojení?

Nejde mi
1. zavřít(a asi i otevřít) okno vpravo vpředu
2. otevřít(a asi i zavřít) okno u řidiče (toto byla primární závada, bod výše se objevil ihned po výměně spínačů u řidiče, aftermarketový spínač jako první a jedinou a nechtěnou věc udělal to, že mi otevřel okno u spolujezdce a od té doby už s okny nejde hýbat)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů