Spotřeba a výpočet

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Bugy-wugy
Junior member
Příspěvky: 113
Registrován: čtv črc 10, 2008 23:48
Bydliště: Kaplice

Spotřeba a výpočet

Příspěvek od Bugy-wugy » úte pro 30, 2008 19:27

Prosím vás pánové, nevěděl by někdo, z čeho vychází pc při výpočtu průměrné spotřeby na 100km? Je to podivný,k dyž natankuji a vynuluji, spotřeba klesá a stouipá.....chápu - vynulování, vypočítává na základě najetých km....tz. kdy zhruba, v jakých najetých kilometrech mám nulovat, aby mi to počítalo průměrnou spotřebu, protože, když mám u najeto přes 600km po vynulování, tak průměrná spotřeba rozhodně není aktuální, o tom jsem teda skoro pevně přesvědčenej, alespoň u mého auta....jestli je to skutečně na najetý km, tak je to fakt na pytel, protože mě rozhodně nezajímá, jaká je průměrka po 1500 kilometrech od nulování.....Mohl by mi někdo osvětlit tuto záležitost u megana? :?:
Renault Megáne II GT, 1,6 16V, Expresion + něco navíc r.v. 2004

Renault Fluence Privilege, 1.6 16V 81kW/110 k 2010 :)

Uživatelský avatar
mkony
Starting member
Příspěvky: 98
Registrován: úte říj 02, 2007 19:11
Bydliště: Praha-západ, Potoky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkony » úte pro 30, 2008 20:05

Asi jsem to dost dobře nepochopil, jak to myslíš,ale já nuluju spotřebu po každém tankování, to je cca asi 1000km, ale když bych si chtěl změřit spotřebu na nějakém konkrétním úseku a nebo časovém úseku, tak vynuluju pred měřením. Průměrná spotřeba se odvíjí od počtu km po nulování v poměru k spotřebovanému množství phm. Jasně že ze začátku jsou čísla děsivá, ale po ujetí několika km by se údaje daly brát jako nějaký průměr. Snad jsem to moc nezamotal. mkony :wink:
Megane II Grandtour 1.5 dci 10/06 expresion

[img]http://images.spritmonitor.de/223944.png[/img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů