Prosvěcuje kontrolka chladící kapaliny 1.6 16v, 79kw

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
strato45
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 31, 2009 18:11

Prosvěcuje kontrolka chladící kapaliny 1.6 16v, 79kw

Příspěvek od strato45 » čtv bře 09, 2017 20:01

Ahoj! Urval se vodící plech na rozvodovým kole, proběhnul rozvodem a potkal se motor. Minulý týden jsem motor měnil, 1.6 16v, 79kw, K4MA7. Měnil se pouze motor, veškerá instalace zůstala původní. Od té doby prosvěcuje kontrolka chlazení,( symbol motoru a nápis STOP), naplno se rozsvítí když zatáhnu ruční brzdu! Když je studený tak ještě kolísají otáčky a spíná ventilátor, po zahřátí je ok. Čidla teploty jsem měnil 2 (všechna vykazují stejné hodnoty), teplota nasávaného vzduchu, čidlo tlaku v sacím potrubí, poloha škrtící klapky funguje, volnoběžný motorek je vyčištěný, motýlek na klice je čistý. Prošel jsem celou kabeláž, konektory, kostry, spínací relé. Přístrojovka ok, diagnostika motoru bez závad v paměti. Zkoušel jsem všechno na všechno a už fakt nevím.

strato45
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 31, 2009 18:11

Re: Prosvěcuje kontrolka chladící kapaliny 1.6 16v, 79kw

Příspěvek od strato45 » stř bře 15, 2017 07:15

Tak už vím. Nedostatečně zajištěná svorkovnice u hlavní řídící jednotky. Stačilo jen domáčknout a vše je v pořádku.

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů