Malé pridrhnutie volantu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Malé pridrhnutie volantu

Příspěvek od SilverA » ned srp 21, 2016 12:40

Pred cca polrokom som si všimol taký problém. Volant je rovno. Pri točení doľava sa otáča s rovnakým (nazvime ho štandardným) odporom po celej dráhe. Pri točení doprava sa prvých cca 20° otočí so štandardným odporom ako pri točení doľava, potom sa odpor zvýši, musím "niečo" prekonať a potom sa otáča opäť so štandardným odporom.

Najprv som myslel že by okolo stredovej polohy bol vymlátený hrebeň. Lenže som si všimol, že tento odpor cítím aj keď urobím celú jednu otáčku volantu doprava. Čiže volant je rovno ale kolesá sú značne vytočené a z tejto "rovnej" polohy volantu točím ďalej doprava. Takže s hrebeňom to myslím nemá nič, keďže to seknutie sa prejaví, aj keď najviac vymlátená časť hrebeňa je už niekde ta tam.

Ešte si myslím že by to mohla robiť nejaká vôľa v kardane stĺpiku riadenia? Mám ponuku na nový originál za 150 € avšak nerád by som vyrazil také peniaze a zistil že to bude robiť stále.

Auto má najazdených podľa tachometra 190 000 km a všetky čapy sú nové - originály. Riadenie je TRW, hrebeň je samoštel, takže tam vôľu ručne nevymedzím.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: Malé pridrhnutie volantu

Příspěvek od faradaj » pát srp 26, 2016 15:03

Ahoj už jsi to vyřešil? Mám podobný problém, po znovu napojení tyče volantu dole u kloubku má volant podobný chod jak píšeš. Cítím lehký odpor asi v polovině první otáčky a to jen doleva. Ještě celé otáčení volantem doprovází vrzání a to jde z pod volantu. Dost mě to vadí, při demontáži pomocného rámu jsem nechal hřeben řízení asi 10 min vyset na tyči od volantu. Možná sem tím něco pokazil :-o
Zkoušel jsem už znovu přetáhnout šroub pod kloubem ale tam to vypadá v pořádku ikdyž nedokážu zjistit jestli není tyč utažená pod tlakem nebo tahem pomocnýho rámu.
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Malé pridrhnutie volantu

Příspěvek od SilverA » pát srp 26, 2016 15:24

Cca pred hodinou som objednal originál nový stĺpik riadenia. Kým príde, kým ho vymením...snáď budem týmto časom o týždeň múdrejší. Dúfam že výmena pomôže. Po prečítaní rôznych fór ma napadá, že to bude vymlátený kardan v stĺpiku.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů