Thalia popojizdi pri zaradenej rychlosti

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
benedik
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 02, 2015 20:36

Thalia popojizdi pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od benedik » stř dub 12, 2017 22:59

zdravim, mam 'problem' s thaliou 1.4 8v 2002, totiz na zaradenej rychlosti pri parkovani sa hybe rovnako ako na neutrali. Viem ze to nieje normalne, no neviem cim to je a chystam sa s nou na dlhsiu cestu. Inac jazdi normalne, prevodovka spojka motor vsetko ide len toto ma znepokojuje, nemoze to predpovedat nejaky prichadzajuci problem ? Docital som sa vela o kompresiach, moznych poruchah spojok, ale nikomu sa to nesprava rovnako ako na neutrale.

Dik za kazdu radu, informaciu

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Thalia popojizdi pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od kotasekh » čtv dub 13, 2017 12:43

Zaprve jsi spatne - tohle je jasne oznacene jako tema "modus". Zadruhe - nevim jestli jsem to dobre pochopil, ale pri vypnutem motoru a zarazene rychlosti neklade motor zadny odpor? Pokud by to mel byt kompres, tak bys ani nenastartoval. Pokud spojka, tak bys neodjel. Ale podle toho, co pises, auto jezdi normalne. A pokud jezdi normalne, je chyba nekde jinde, treba jako ve spatne zarazene rychlosti, protoze jinak si nedokazu vysvetlit, jak by mohl motor takhle "nebrzdit".
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

benedik
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 02, 2015 20:36

Re: Thalia popojizdi pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od benedik » čtv dub 13, 2017 14:29

jo omluvam sa, to som si vobec neuvedomil, ak to vadi poprosim admina presunut do prislusnej rubriky. Problem si pochopil spravne, v zivote som sa s tym nestretol ani ja, rychlost je urcite zaradena spravne. ak ma este niekto nejake napady co to moze byt, rad si precitam.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Thalia popojizdi pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od kotasekh » čtv dub 13, 2017 18:03

No a cuka aspon pri tom popojizdeni jak se meni kompres nebo je opravdu uplne bez odporu jako na neutral?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

benedik
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 02, 2015 20:36

Re: Thalia popojizdi pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od benedik » pát dub 14, 2017 23:19

pozrel som to este raz, ak zaradim pred vypnutim motoru, drzi. ak len stlacim spojku a naspat pustim uz je to ako na volnobehu a ani necuka nic. cize to budu asi nejake tie tlaky

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Thalia popojizdi pri zaradenej rychlosti

Příspěvek od kotasekh » sob dub 15, 2017 06:52

Tlaky to teda rozhodne nebudou :D. Pokud zaradis pri nastartovanem motoru, motor vypnes a auto nejede a drzi, motor je v poradku a zadne tlaky neres. Neprokluzuje ti za jizdy spojka? Dej tam treba dvojku, levou novou pribrzduj a dej plny plyn. Brzdou drz stejnou rychlost a otacky se nesmi zvysovat.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů