Pískání kol...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Jerrda95
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 01, 2017 15:29

Pískání kol...

Příspěvek od Jerrda95 » stř bře 01, 2017 15:33

Ahoj, mám Renault Thalia I, asi před měsícem se mi stalo, že mi do pravé zatáčky začalo pískat kolo vepředu. Je to jak kdyby pískala brzdová destička, ale asi před třemi měsíci jsem je měnil. Teď už píská i když jedu rovně a občas se mi rozsvítí kontrolka servis + ABS. Poradili byste mi prosím někdo nějak? Děkuju moc.

Bravomv
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pát bře 04, 2016 15:18

Re: Pískání kol...

Příspěvek od Bravomv » stř bře 01, 2017 17:01

Musíš znovu rozdělat brzdu, co ti píská. Máš tam po výměně destišky cca 3 měsíce, ale bylo teď zimní období, sůl na cestách a další bordel. Znovu rozebrat a pořádně vyčistit uložení destiček. Pořádně vyškrábat a ocelákem vyčistit v brzdovém třmenu vybrání pro destičky. Když tam destičky po vyčištění vložíš, musí chodit volně. Dotykové plochy destiček můžeš trochu přimazat měděnou pastou (na brzdy a teplem namáhané komponenty). Když to budeš mít rozebrané, zkus i trochu rozchodit pístek třmenu. Vždy trochu našlapej brzdu, když budeš míst destišky vytažené, ale jen trochu, ať ti pístek nevyjede ven, to bys potom musel dolívat brzdovou kapalinu a ovzdušnit brzdy. Potom pístek zatlač a párkrát to zopakuj. Zkontroluj rovněž prachovou gumičku na pístku, jestli není poškozená. Když budeš rozhýbávat ten pístek, můžeš opatrně odhrnout kosek té gumičky a stříknou tam případně nějaký olej (konkor apod.). Takhle po zimě můžeš preventivně vyčistit i stranu, která ti nepíská.

Jerrda95
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 01, 2017 15:29

Re: Pískání kol...

Příspěvek od Jerrda95 » stř bře 01, 2017 19:33

Super, děkuju moc, zítra to udělám. Díky :)

Smells
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte úno 21, 2017 17:40

Re: Pískání kol...

Příspěvek od Smells » pát bře 03, 2017 21:38

Pokud kolo píská do zatáčky je to ložisko v předením náboji,žádný brzdy.Ušetři si práci s rozděláváním brzd a nech vyměnit ložisko.

Bravomv
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pát bře 04, 2016 15:18

Re: Pískání kol...

Příspěvek od Bravomv » pát bře 03, 2017 22:04

Pokud píská od kola do zatáčky, je to s největší pravděpodobností zatuhlá brzdová destička. Pokud od předního kola hučí v zatáčce, bývá to většinou ložisko. Z mého pohledu zatuhlé brzdové destičky - problém zimních podmínek. Jak je prvotně napsáno, nyní to píská již i při jízdě rovně. No uvidíme, jestli nám kolega napíše, v čem byl problém.

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů