Centralne uzamykanie a kufor

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Uživatelský avatar
funtomas
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: pon kvě 10, 2004 13:16
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od funtomas » pon kvě 10, 2004 13:20

Prestalo mi otvarat kufor na Renaulte Thalia (musim manualne klucom)

Vie mi niekto poradit kadial vedu droty od zamku na kufry a kde su napojene.

lubik
Junior member
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 29, 2004 14:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od lubik » stř kvě 12, 2004 15:45

No, mozno je to tak lepsie . . . .
Stojis na krozovatke, dobehne podivne individuum, otvori kufor, siahne , vezme . . . . aj veci z kufru aj nohy na plecia . . . .

mna skorej tazia hodinu a cyklovac . . . . ze nie su . . .ten napevno nastaveny by som nenazval cyklovacom

Uživatelský avatar
funtomas
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: pon kvě 10, 2004 13:16
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od funtomas » čtv kvě 13, 2004 07:12

Toho sa zacnem obavat ked si kupim mercedes :D
p.s. > prave kvoli tomu sa da auto uzamknut aj znutra pomocou specialneho tlacidla, dokonca sa da nastavit aj automaticke uzamknutie ked auto prekroci rychlost cca 5km/h

Uz som to vyriesil potiahol som nove kable k stlpiku medzi prednymi a zadnymi dverami a napojil ich na konektor centralneho uzamykania.

lubik
Junior member
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 29, 2004 14:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od lubik » čtv kvě 13, 2004 07:21

p.s. > prave kvoli tomu sa da auto uzamknut aj znutra pomocou specialneho tlacidla, dokonca sa da nastavit aj automaticke uzamknutie ked auto prekroci rychlost cca 5km/h

Ved prave, ale ma to chybu, ze zase ked je rychlost mensia ako tych 5-7 km, by sa malo automaticky odomknut . . . .
lebo ked je zamknute znutra, a nieco sa stane, nikdo sa nedostane dovnutra . . .

Uživatelský avatar
funtomas
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: pon kvě 10, 2004 13:16
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od funtomas » čtv kvě 13, 2004 07:39

Ved to ani nepouzivam. Je to skor ked si chces pospat v aute niekde na parkovisku

lubik
Junior member
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 29, 2004 14:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od lubik » čtv kvě 13, 2004 08:33

teraz trosku mimo . . . .
1. chcem, dat dozadu repro, netusis kade su tahane kable?
2. na S120 som mal cykovac elektronicky, chcel by som ho supnut aj sem, ale nemam schemy . . .
3. dost ma stve ze ked vypnem zapalovanie, nedaju sa zavriet okna . . . u forda to je tak, ze pokial su zavrete dvere nedaju sa zavriet, ale ked ich otvoris, tak sa daju zavriet aj bez zapalovania, to sa mi zda celkom rozumne

Uživatelský avatar
funtomas
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: pon kvě 10, 2004 13:16
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od funtomas » čtv kvě 13, 2004 08:45

1. Sa mi zda ze na Thalii je uz priprava na zadne repro. treba uz len vyrezat dieru do toho papundeklu pod zadnym sklom. Je to vidiet z priestoru kufra
p.s. Predne boli natiahnute ked som montoval radio a repro

2. cyklovac tu uz bol spomenuty ze je to dost zlozite a origos stoji cez 5litrov.
mozno by sa to dalo urobit cez nejake casove, alebo opakovacie rele ale aj tieto relatka su dost draha vec okolo 1000SK

3. to by sa dalo urobit. Cievku relatka napajat z osvetlenia interieru a spinacom relatka pustit napatie na ovladace okien. Pripadne este osetrit original vstup k ovladacom okien pomocou diod

Ja zasa rozmyslam ze si spravim bliknutie smeroviek ked zamykam auto cez dialkove na kluci. Stava sa mi ze zabudnem ci som auto zavrel a musim sa ist znovu pozriet xe

Uživatelský avatar
nisava
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř bře 10, 2004 23:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nisava » čtv kvě 13, 2004 10:07

1. Zda sa Ti spravne, priprava na zadne repro tam je.
2. Mam thaliu 2001 a tiez sa mi centralom neda kufor otvorit
3. V mojom pripade som prisiel nato uplne nahodou, ked som zamkol auto, nejak sa mi zdalo, ze to ide nejak "tizsie", po mesiaci som zistil, ze to je vdaka tomu ze kufor je stale nezamknuty :shock:
4. Tebe to prestalo robit same od seba? (ja som to zvalil nato, ze baba na krizovatke (2 mesiace predtym ako som nato prisiel) domna mierne treskla od zadu, nic sa sice nestalo, ale zvalil som to nato :D
5. Takto zistujem, ze je to asi castejsia vada v Thalii :D
6. Pokazilo sa Ti este nieco, nech viem co ma caka??? :?: :D
thalia 1.4 16V, RT, 2001

Uživatelský avatar
funtomas
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: pon kvě 10, 2004 13:16
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od funtomas » čtv kvě 13, 2004 10:23

Ja mam tiez rok vyroby 2001

Ten kufor sa mi pokazil sam od seba. Tiez som na to prisiel podla tichsieho chodu zamykania.

Dalsia vec co sa mi pokazila (zlomila) je uchytka na zadny bezpecnostny pas. Myslim ta blbost co je na operadle zadneho sedadla na vedenie pasu. Nepodstatna vec. Skusal som aj lepit sekundovym lepidlom ale nedrzi xe

A uz dva krat mi odysla ziarovka na prednom lavom svetlomete. Akurat citam o XENONOCH na Lagunu a pisu tam o vselijakych moznych ziarovkach tak rozmyslam ze ked sa nabuduce pokazy dam tam Modre halogeny :D

Ked uz je tu viac ludi co maju Thaliu chcel by som sa opytat ci niekomu po vlozeni kluca do startovania a zapnutia (nie nastartovania) sa na display pise "OIL OK" mne nie. Videl som to funkcne na CLIU

p.s. este jedna vec co ma napadla na zimu pouzivam 13 palcove disky pasuju dobre a predtym boli na R19-ke

Uživatelský avatar
nisava
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř bře 10, 2004 23:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nisava » čtv kvě 13, 2004 10:48

Ziarovky (HB3) v hlavnom stretavacom svetle som uz aj ja par pomenil (4-5), teraz som zohnal Osram made in USA a tie drzia uz vyse roka :D Aj 1x obidve parkovacky.

V mojom pripade, ten tester oleja funguje tak: Vlozis kluc, v prvej polohe display nic, v druhej polohe ukaze OIL OK, a ked stlacim ten cudlik na resetovanie pocitadla km, tak mi to ukaze presnejsi stav (oooooo), ked nastartujem, stale to par sekund vidim, potom sa to prepise stavom km.
thalia 1.4 16V, RT, 2001

Uživatelský avatar
funtomas
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: pon kvě 10, 2004 13:16
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od funtomas » čtv kvě 13, 2004 11:03

Mne ten tester nejde mozno je to verziou ja mam 8ventilovy motor a auto s otackomerom (su dve verzie RT a RN a neviem ktoru mam ja :-) Ale mam otackomer takze to nieje ta najnizsia.
:wink:

Uživatelský avatar
nisava
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř bře 10, 2004 23:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nisava » čtv kvě 13, 2004 11:20

Je to mozne, aj v manuale sa v tejto casti myslim pise ze to moze zalezat od verzie. Ja mam RT (na dverach vodica to mas :) ) a 16v motor
thalia 1.4 16V, RT, 2001

maplik
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 02, 2006 23:00

Příspěvek od maplik » ned črc 02, 2006 23:09

Taky mi odesel motorek u zamku kufru, tak jsem ho odpojil a kufr zamykam rucne klicem. Ma to i svoje vyhody - dnes mi nejakej ha*zl ukradl z auta bundu. Mel jsem ji polozenou asi hodinu na zadni sedacce, auto jsem zamkl (dalkovej central) a kdyz jsem se vratil, tak auto bylo zamceny, nic nebylo poskozeny, ale bunda tam nebyla - nechapu, jak se mu to povedlo. Na 100% vim, ze jsem zamknul, protoze vzdy jeste obejdu auto. Nicmene central na kufru mi nefunguje, takze tam se nedostal. Jo a stalo se to v relativne male obci... :(

Uživatelský avatar
šemík
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: pát čer 30, 2006 21:48
Bydliště: Karviná vedle Ostravy za Bohumínem
Kontaktovat uživatele:

nevím jen se ptám

Příspěvek od šemík » ned srp 13, 2006 14:19

nefunguje na renolty finta s tenisakem? uříznutý kousek tenisaku a zbytek funguje jako pneumatická facka přiložíš a prudce stlačíš u pasatu to tak šlo mam šemíka měsíc tak se asi ptám hloupě připravuji se na to že si zamknu klíč v autě (zasbouchnu) sem víc než trochu zapomětlivý :evil:
POKUD VÍŠ NAPIŠ
Kaleido 1,6 16v jezdil v SRN 6/99 120000km 2*šíbr 4*okna 4*airb klima HOTsedadla HOT p? okno Al 15" Michelin schemik*volny*cz

Uživatelský avatar
Pavelkon
Člen RCČR
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 17, 2005 19:57

Příspěvek od Pavelkon » ned srp 13, 2006 18:56

funtomas píše:Mne ten tester nejde mozno je to verziou ja mam 8ventilovy motor a auto s otackomerom (su dve verzie RT a RN a neviem ktoru mam ja :-) Ale mam otackomer takze to nieje ta najnizsia.
:wink:
Ty na LCD ukazatel oleje nemáš proto že u 8V se dá lehce dostat k měrce. U 16V je měrka takřka nedostupná a proto tam daly ukazatel na LCD. Aspoň takhle mi to vysvětlil prodejce.
Dříve: Thalia Expression Clima 1.4 16V 72kW, ABS r.v. 2005, zelená metalíza
Nyní: Thalia Frekvence 1 1.4 16V, ABS, automatická klimatizace, palubní počítač, elektricky stahované fšechny okénka, 4× airbag, mlhovky, metalíza Béžová Poivre, tempomat, LPG

korycan
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: úte srp 29, 2006 10:23
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korycan » úte srp 29, 2006 18:55

Mám fungl novou Thalii 1,2 Ice, kufr jde otevřít pouze dálkovým ovladáním (kufr nemá zámek). Tak mě napadlo, jak se dostanu do kufru, když se pokazí to dálkové ovládání. Nevíte někdo?
Jinak s motorem 1,2 16V jsem zatím spokojen, jede jak ďábel.

Uživatelský avatar
matobar
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: ned zář 12, 2004 19:59
Bydliště: Bratislava, SR

Příspěvek od matobar » čtv srp 31, 2006 09:16

Tak aby som aj ja nieco pridal: Mam Thaliu 1.4 16V 2004.

S kufrom som nemal nikdy ziaden problem. Stale odomyka a zamyka ako po masle.

Co sa tyka pripravy na zadne repro, ja som tam nic nemal (t.z. ziadne draty). Vystrihol som diery na repro do toho papundeklu, namontoval repro a dotiahol som draty (tahal som ich ale do zosika ktory je namontovany na tom plechu za zadnymi sedadlami, odtial do repro). Pozeral som to podrobne, ziadne draty tam nikde neboli...

Co sa tyka otvarania okien pri vypnutom kluci, ja som to riesil inac. Kedze Thalia nema dobehy (t.z. ze sa neda jednym kliknutim na tlacidlo zatvarania zatvorit okno), tak som si kupil od Jablotronu ovladaciu jednotku. Tu som hodil do dveri a zapojil na ovladanie okien. Ked som sa v tom uz takto rypal, tak som vytiahol von poistkovu skrinku a zozadu som prepojil poistku okien aby tahala stale napatie z inej (neviem teraz presne z coho, ale viem to pozriet). Takze mi funguju okna stale (nemamam v aute psa ani deti ktore by mi ich otvarali) a mam aj dobehy okien. Dokonca som to mal istu dobu spravene tak, ze ked som zamkol auto dialkovym, tak som impulz z centralu poslal do tej jednotky na dorazy a okna sa v pripade ze boli otvorene same zatvorili. Potom som to ale vratil spat, pretoze mi bolo luto trapit motorcek kazdym zamknutim (aj ked sa jedna iba o stotinku, tak ci onak mu to nerobi dobre)...

Nepochopil som co si pisal s tymi smerovkami aby blikli pri zamknuti auta. Ja to mam od vyroby...
Thalia Expression 1.4 16V 98k, 2004

Uživatelský avatar
Pavelkon
Člen RCČR
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 17, 2005 19:57

Příspěvek od Pavelkon » čtv srp 31, 2006 17:57

matobar píše:Co sa tyka otvarania okien pri vypnutom kluci, ja som to riesil inac. Kedze Thalia nema dobehy (t.z. ze sa neda jednym kliknutim na tlacidlo zatvarania zatvorit okno), tak som si kupil od Jablotronu ovladaciu jednotku. Tu som hodil do dveri a zapojil na ovladanie okien. Ked som sa v tom uz takto rypal, tak som vytiahol von poistkovu skrinku a zozadu som prepojil poistku okien aby tahala stale napatie z inej (neviem teraz presne z coho, ale viem to pozriet). Takze mi funguju okna stale (nemamam v aute psa ani deti ktore by mi ich otvarali) a mam aj dobehy okien. Dokonca som to mal istu dobu spravene tak, ze ked som zamkol auto dialkovym, tak som impulz z centralu poslal do tej jednotky na dorazy a okna sa v pripade ze boli otvorene same zatvorili. Potom som to ale vratil spat, pretoze mi bolo luto trapit motorcek kazdym zamknutim (aj ked sa jedna iba o stotinku, tak ci onak mu to nerobi dobre)...
Mohl by jsi mi prosím napsat jak je to zapojené? I s tím zavřením oken pří zamknutí dálkou? Odkud se bere signál. Aby to nereagovalo na zamknutí při rozjezdu. A hlavně bych potřeboval vědět jak to přepojit v těch pojistkách. Jak moc je to náročné. Nerad bych tam něco nevratně poškodil, když to mam v záruce.
Dříve: Thalia Expression Clima 1.4 16V 72kW, ABS r.v. 2005, zelená metalíza
Nyní: Thalia Frekvence 1 1.4 16V, ABS, automatická klimatizace, palubní počítač, elektricky stahované fšechny okénka, 4× airbag, mlhovky, metalíza Béžová Poivre, tempomat, LPG

Uživatelský avatar
Pavelkon
Člen RCČR
Příspěvky: 55
Registrován: pon říj 17, 2005 19:57

Příspěvek od Pavelkon » ned zář 24, 2006 23:08

matobar píše:Ked som sa v tom uz takto rypal, tak som vytiahol von poistkovu skrinku a zozadu som prepojil poistku okien aby tahala stale napatie z inej (neviem teraz presne z coho, ale viem to pozriet).
Prosím, mohl by jsi mi napsat, jak se vyndavají ty pojistky? Jak moc je to náročné?
Dříve: Thalia Expression Clima 1.4 16V 72kW, ABS r.v. 2005, zelená metalíza
Nyní: Thalia Frekvence 1 1.4 16V, ABS, automatická klimatizace, palubní počítač, elektricky stahované fšechny okénka, 4× airbag, mlhovky, metalíza Béžová Poivre, tempomat, LPG

Uživatelský avatar
matobar
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: ned zář 12, 2004 19:59
Bydliště: Bratislava, SR

Příspěvek od matobar » pon zář 25, 2006 15:25

Pavelkon píše:
matobar píše:Ked som sa v tom uz takto rypal, tak som vytiahol von poistkovu skrinku a zozadu som prepojil poistku okien aby tahala stale napatie z inej (neviem teraz presne z coho, ale viem to pozriet).
Prosím, mohl by jsi mi napsat, jak se vyndavají ty pojistky? Jak moc je to náročné?
Srr, robil som to pred dva a pol rokmi spolu s brachom ked som kupil auto, rypali sme sa v tom dvaja asi 20 minut metodou pokus omyl, musel by som to rozobrat znovu (co sa mi nechce) aby som ti vedel napisat viac...
Thalia Expression 1.4 16V 98k, 2004

Pavel Veselý
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned zář 17, 2006 20:05

Příspěvek od Pavel Veselý » stř zář 27, 2006 12:18

funtomas píše:Ja mam tiez rok vyroby 2001

Ten kufor sa mi pokazil sam od seba. Tiez som na to prisiel podla tichsieho chodu zamykania.

Dalsia vec co sa mi pokazila (zlomila) je uchytka na zadny bezpecnostny pas. Myslim ta blbost co je na operadle zadneho sedadla na vedenie pasu. Nepodstatna vec. Skusal som aj lepit sekundovym lepidlom ale nedrzi xe

A uz dva krat mi odysla ziarovka na prednom lavom svetlomete. Akurat citam o XENONOCH na Lagunu a pisu tam o vselijakych moznych ziarovkach tak rozmyslam ze ked sa nabuduce pokazy dam tam Modre halogeny :D

Ked uz je tu viac ludi co maju Thaliu chcel by som sa opytat ci niekomu po vlozeni kluca do startovania a zapnutia (nie nastartovania) sa na display pise "OIL OK" mne nie. Videl som to funkcne na CLIU

p.s. este jedna vec co ma napadla na zimu pouzivam 13 palcove disky pasuju dobre a predtym boli na R19-ke
Já mám taky Thalii 2001,1.4 8v a měl jsem problémy taky s kufrem a světlama.Kufr jsem vyřešil montáží nového motorku(univerzal za 250,-kč) a běhá to perfektně.U originálu je problém s kontaktama uvnitř motorku.Měl jsem to rozebrané,ale fungovalo to jen na chvilku.Ty žárovky mi taky pořád praskají.Už jsem z toho na nervy.Bylo mi řečeno v servisu,že to jsou holt levná auta a žárovky a jiné žárovky nedoporučují kvůli teplu ve světlometu. :kc:
Thalia 1,4i, r.v.2001

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » pát zář 09, 2016 16:56

Je to sranda s tymito taliami .
Ziarovky - to mam aj ja - Velakrat som menil .
Umela hmota na zadfnych sedadlach na bezp. Pas. - aj ja .
KUFOR - TO maju tusim vsetci - NESTASTNE riesene !!!!!!!!
Mne sa Momentalne NEDA OTVORIT ! ! ! ! ! . Ta chyba sa priam
Vyvija ! Ma Svoj VYVOJ ! ! ! Neskutocne ,z e take suciastky
su z PLASTU ! ! ! ! ! ZLY pristup . Zle riesene ! Casta poruchovost
= Plne Forum - RUM ! ! ! Ak ma Niekto z Vas skusenosti s
DEMONTAZOU celeho zakmu ? Prisim Poradte , Postup , PRISTUP !!!!
Ake kluce a AKO sa k tomu dostat ! Neskutocny ZLY PRISTUP !!!!!

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » pát zář 09, 2016 17:41

Po precitani MNOZSTVA STAZNOSTI na KUFOR THALIE mi to
skor ako priam na " vyrobnu chybu " skoro AZ ! ! ! Takto riesit
kufor auta , ktore sa akoze chvali velkostou kufra akoza vyhoda,
ANO , ked funguje , ale ked sa neda otvorit , Tak TO BOLA
SOU , alebo SHAW na dovolenke v Chorvatsku. Velka skoda ,
ze to niekto nenafilmoval ! Ale to by si Renault asi nedaval
do reklamy , ako vidavame v TV .....................................
Darmo , Vyvoj ide DOPREDU m VPERJOD ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

karol111
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 27, 2011 14:49
Bydliště: Bratislava

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od karol111 » pát zář 09, 2016 17:42

Je to sranda s tymito taliami .
Ziarovky - to mam aj ja - Velakrat som menil .
Umela hmota na zadfnych sedadlach na bezp. Pas. - aj ja .
KUFOR - TO maju tusim vsetci - NESTASTNE riesene !!!!!!!!
Mne sa Momentalne NEDA OTVORIT ! ! ! ! ! . Ta chyba sa priam
Vyvija ! Ma Svoj VYVOJ ! ! ! Neskutocne ,z e take suciastky
su z PLASTU ! ! ! ! ! ZLY pristup . Zle riesene ! Casta poruchovost
= Plne Forum - RUM ! ! ! Ak ma Niekto z Vas skusenosti s
DEMONTAZOU celeho zakmu ? Prisim Poradte , Postup , PRISTUP !!!!
Ake kluce a AKO sa k tomu dostat ! Neskutocny ZLY PRISTUP !!!!!

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Centralne uzamykanie a kufor

Příspěvek od kotasekh » pát zář 09, 2016 19:34

Prosim, nepouzivej ta velka pismena, hrozne spatne se to cte. Milion tecek, vykricniku, pomlcek, to se fakt neda. Uprime se pokusim precist par radku a pak tve prispevky preskocim a nedoctu, i kdyz bych treba s tim zamkem mohl pomoct. Ale jelikoz se to neda cist, nevim, v jakem stavu ted kufr mas ;).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Thalia I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 4 hosti