Lanka řazení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
RomanaR
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 14, 2015 13:22

Lanka řazení

Příspěvek od RomanaR » pon zář 14, 2015 13:32

Nemáte někdo zkušenost s výměnou lanovodů řazení ? Potřebovala bych vědět , jestli se dá sehnat pouze originál Renault , nebo je vyrábí i jiné značky ? Pokud ano , je nějaká značka , kterou byste doporučili ? A také nikde nemůžu najít , jestli se prodávají v páru , nebo jednotlivě . Samozřejmě pro renault Clio III .
Mám problém s řazením - z neutrálu nejde dát jednička , pouze přes dvojku a nebo jde , ale silou , musím ji tam jakoby natlačit . Byla jsem už u mechanika , ten to okouk a doporučil výměnu těch lanek , proto ten dotaz.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Lanka řazení

Příspěvek od kotasekh » pon zář 14, 2015 23:51

Jsem netusil, ze lanovody razeni se mohou opotrebovat ;). Na mondeu, kde jsem to videl, se daly seridit. Nemuze pomoct treba to? Jinak problemy se razenim zpatecky/jednicky mohou byt zpusobene i spojkou.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Lanka řazení

Příspěvek od Zefek » úte zář 15, 2015 00:00

Upřímně, pokud zlobí pouze jednička, neviděl bych to na problém lanovodů. Jsou tam dva, jeden se hýba spolu s pákou do strany a druhý nahoru dolů. Celý princip řazení spočívá v tom, že uvnitř převodovky jsou tři vidličky + 1 vidlička pro zpětný chod. Vidličky se může pohybovat na dvě strany a přepíná mezi rychlostmi 1-2, 3-4 a zvlášť vidlička je na pětku. Jeden lanovod vybírá vidličku a druhý převodový stupeň. Takže pokud řadím 3, mám vybránu "prostřední" vidličku a jedním lanovodem vybírám mezi 3 a 4. Když chci jedničku, tak pohnu pákou doleva, tím zatáhnu za lanovod a vyberu "krajní" vidličku. Stejným lanovodem, jako jsem vybíral 3 a 4 teď vyberu mezi 1 a 2. Takže pokud jde řadit 3 a 4, tak nemůže být na lanovodu vada, protože by se projevila právě na řazení 3 a 4, případně i na 5. Pokud by byla vada na druhém lanovodu, nešla by zařadit ani dvojka, protože bych nedokázal vybrat "krajní" vidličku.

Než to začít rozebírat, dalo by se zjistit, jestli jsou lanovody v pořádku tak, že se odpojí od převodovky a prostě se zkusí, jestli jdou volně. Přitom se může vyzkoušet i samotný mechanismus řazení na převodovce ...

Mimo to, když se zhasne motor, auto se nechá na rovině odbržěné, jde se spojkou jednička zařadit?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

onc
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát srp 20, 2010 22:20
Bydliště: okr.PV

Re: Lanka řazení

Příspěvek od onc » čtv zář 08, 2016 16:02

Zdravím ve spolek,

na manželčině cliu máme stejný problém, řazení 1-2 2-3 a zpět jde někdy přes velký odpor - zatlačit a pak to tam skočí ...
Není slyšet, že by to šlo přes zuby.
Vyřešil ten problém někdo tady?

Děkuji za odpovědi ...
Megane III Grandtour Limited 2015 1.5dci 81kw
ex Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw
Clio III 2006 1.2 55kw

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů